eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracyWypowiedzenie warunków pracy a likwidacja stanowiska pracy


2015-01-14 10:06 autor: dharma1

3 202 odsłon

Wypowiedzenie warunków pracy a likwidacja stanowiska pracy

Witam,

z dniem 31.12.2014 z tytułu reorganizacji w przedsiębiorstwie zostało zlikwidowane moje stanowisko pracy. Od 05.12 przebywam na L4. W tym czasie kadrowe podpisywały z pracownikami, których stanowiska zostały zlikwidowane, oddelegowania 3-miesięczne do nowej struktury ze zmianą stanowiska, bez zmiany wynagrodzenia i innych warunków pracy (takiego oddelegowania nie podpisałam ponieważ byłam nieobecna).

Do końca stycznia można złożyć wniosek o odejścia dobrowolne, do których się kwalifikuję, jednak ze względu na czekająca mnie operację w lutym nie chce na razie decydować się na taki krok. Jeżeli sama nie odejdę postanowienia układu zbiorowego stanowią, że powinnam otrzymać (po powrocie do pracy) wypowiedzenie z tytułu likwidacji stanowiska pracy z 8-krotnością wynagrodzenia.

Otrzymałam jednak informacje, że będąc na L4 mogę otrzymać listem poleconym wypowiedzenie warunków płacy i pracy z propozycją innego stanowiska w innym regionie za inną pensję i jeżeli tych warunków nie przyjmę to umowa zostaje automatycznie rozwiązana (mimo umowy na czas nieokreślony), a 3 awizo zostaje uznane za doręczone.

W takim przypadku zostaję pozbawiona jakiegokolwiek odszkodowania mimo, że stanowisko zostało zlikwidowane, a ja przebywam na uzasadnionym L4. Czy pracodawca ma do tego prawo?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • saanaa

    Dodano 2013-01-18 13:05 przez saanaa

    Obniżenie etatu po wychowawczym a wypowiedzenie zmieniające warunki pracy

    WitamMoja sytuacja wygląda tak:Zakład pracy zatrudnia poniżej 20 pracowników. Byłam zatrudniona jako pracownik biurowy od 2005 r. W marcu 2011 rozpoczęłam urlop wychowawczy.
    W grudniu 2012 złożyłam wniosek o powrót do pracy na 3/4 etatu. Miałam wrócić od 07 stycznia. W pierwszym dniu pracy dostałam ...

  • Ona123

    Dodano 2014-04-27 15:41 przez Ona123

    Likwidacja stanowiska pracy

    Witam,
    dostałam wypowiedzenie (umowa o pracę na czas nieokreślony) z powodu likwidacji stanowiska pracy. Poza mną, jeszcze jedna osoba zajmowała się tym działem. Postanowili zatrzymać tę drugą osobę. Powód był taki, że ma bliżej do pracy a ja musiałam sporo dojeżdżać.
    Dodam, że ja pracowałam dłużej ...

  • klara19855

    Dodano 2016-11-30 21:44 przez klara19855

    Czy mogę iść na L4 po urlopie wychowawczym?

    Witam,obecnie przebywam na rocznym urlopie wychowawczym, kończy mi się 07.122016. Czy pierwszego dnia po powrocie do pracy mogę iść na zwolnienie, ale nie z powodu ciąży? I czy pracodawca może wręczyć mi wypowiedzenie będąc na zwolnieniu? Dodam, że umowę mam na czas nieokreślony.

  • hotka1

    Dodano 2013-08-28 13:00 przez hotka1

    Wypowiedzenie zmieniające płacę i stanowisko w okresie przedemerytalnym

    Od października 2009 roku pracowałem na stanowisku dyrektora technicznego. Po zmianie zarządu firmy otrzymałem wypowiedzenie zmieniające odwołujące mnie z funkcji i przenoszące do działu produkcyjnego na szeregowe stanowisko motywując likwidacją stanowiska dyrektora.
    Jednocześnie zaproponowano mi no...

  • _Krzysiek_

    Dodano 2018-01-27 18:11 przez _Krzysiek_

    Zmiana stanowiska pracy z fizycznej na umysłową i z umysłowej na fizyczną

    Witam,pracuję w firmie od lipca 2013 do końca kwietnia 2014 na umowę na czas nieokreślony jako pracownik fizyczny. Od czerwca tego samego roku do września 2017 wykonywałem pracę fizyczną na stanowisku monter, po czym wobec wprowadzenia zmian w zaszeregowaniach przydzielono mi stanowisko starszy mont...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Pracodawca zmieniający jedynie nazwę stanowiska pracy pracownika może, co do zasady, dokonać tego w drodze podporządkowania pracowniczego, czyli za pomocą jednostronnej decyzji, bez konieczności wypowiadania pracownikom warunków umowy czy ...

Zmiana warunków umowy o pracę zawsze wymaga formy pisemnej. Istotą wypowiedzenia zmieniającego jest zaproponowanie pracownikowi nowych warunków pracy i płacy, innych niż określone w umowie o pracę. W razie odmowy przyjęcia przez pracownika ...

Przepisy o wypowiedzeniu umowy o pracę stosuje się odpowiednio do wypowiedzenia wynikających z umowy warunków pracy i płacy. Oznacza to, iż szczególna ochrona przed wypowiedzeniem i rozwiązaniem stosunku pracy dotycząca pracowników ...

Przepisy K.p. uprawniają pracodawcę do tymczasowego przeniesienia pracownika do innej pracy niż umówiona. Zdarza się jednak, że z jakiś przyczyn (np. choroba) podwładny nie może przystąpić do wykonywania zadań poleconych mu przez szefa. ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania