eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracyZmiana miejsca pracy po powrocie z urlopu rodzicielskiego


2015-01-05 21:49 autor: konto usunięte

3 529 odsłon

Zmiana miejsca pracy po powrocie z urlopu rodzicielskiego

Czy po powrocie z urlopu rodzicielskiego pracodawca ma prawo zmienić miejsce wykonywania pracy? Zaznaczę, że w moim przypadu nowym miejscem pracy będzie to samo miasto, tylko muszę ponieść dodatkowe koszty dojazdu i stracić więcej czasu na dojazd.

Nowe miejsce pracy nie jest oddziałem mojej firmy. Szef chce się mnie pozbyć z biura i wysyła mnie do klienta naszej firmy aby tam świadczyć dla niego usługi. Dodam też, że nie znam programu, na którym pracują w nowej firmie. Nie dostałam wypowiedzenia zmieniającego. Co robić?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2015-01-05 22:35 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    Oczywiście, że może. Jeżeli nie zgadza się Pani ze zmianami to może wnieść sprawę do sądu pracy. Specyfikacja pracy w nowej firmie ( ale nie Pani NOWEJ FIRMIE) nie ma znaczenia. Jeżeli czegoś się nie zna, to trzeba się nauczyć. To nie jest argument- z pełnym szacunkiem dl aPani.

    GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

    Oceń odpowiedź 0 1

    skomentuj | odpowiedz

  • 2015-01-05 22:55 autor odpowiedzi: konto usunięte

    Dziękuje za odpowiedź. Czy powinnam dostać wypowiedzenie zmieniające?

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2015-01-06 20:03 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    Wszystko zalezy od tego jak napisane jest w umowie. Pracodawca ma prawo przenieśc pracownika na okres 3 miesiący bez jego zgody oraz pisemnej zmiany warunków.

    GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2015-01-06 23:20 autor odpowiedzi: konto usunięte

    Mam wpisane w umowie konkretne miejsce. W dalszej części umowy nie ma żadnej wzmianki o miejscu pracy. Czy powinnam dostać wypowiedzenie zmieniające? A co z art. 178? Wychowuję dziecko do lat 4. Czy w takim razie powinnam być delegowana poza stałe miejsce zatrudnienia?

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2015-01-07 20:55 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    Zasadnym pozostaje pytanie czy to samo miasto jest zmiana miejsca zatrudnienia. Czy miejsce zatrudnienia należy ograniczyć do jednej ulicy? Jeżeli nie zgadza się Pani z decyzja pracodawcy zawsze może się Pani odwołać do sądu pracy. Możemy tytaj dywagować na rózne sposoby, ale i tak nasze rozważania nie zmienią niczego. Pracodawca podją decyzję a Pani ma prawo się z nią niezgodzić. Wyrok wyda sąd.

    GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2015-01-11 00:12 autor odpowiedzi: konto usunięte

    Owszem, pracodawca podjął decyzje, ale niczego nie chce zmienić na papierze. Nie chce zmienić mojego miejsca pracy ani też nie zamierza oficjalnie delegować mnie do siedziby klienta. W razie wypadku w drodze do pracy lub na terenie firmy klienta kto zaświadczy, że jestem w pracy? Nie chce rozwiązywać moich problemów z pracodawcą na drodze sądowej. Pisząc do Państwa chciałam uzyskać poradę jak zgodnie z KP mogę odmówić pracodawcy nie stawiając sprawy na ostrzu noża.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2015-01-11 18:23 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    Jeżeli chodzi o wypadek, to jest to już zupełnie inna historia i raczej nie mieszałbym tych rzeczy. Pracodawca powołuje zespół który ustala okoliczności wypadku itd. Wracając do wątku, napisała Pani że pracodawca podją decyzję a Pani nie chce stawiac sprawy na ostrzu noża. Więc jak chce TO Pani załatwić. Jeżeli pracodawca nie chce się porozumieć, to żadne sensowne argumenty do niego nie trafią. Jeżeli nie będzie chciał, to nawet przepisy K.p. nic nie pomogą. Może Pani odmówić i zarządać zmiany warunków na piśmie, ale czy to nie będzie postawienie sprawy na ostrzu noża?

    GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

    Oceń odpowiedź 0 1

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • briget

    Dodano 2014-11-27 21:12 przez briget

    Czy pracodawca może zmienić moje miejsce pracy?

    Jestem pracownikiem sieci sklepów. Na umowie mam podane miejsce świadczenia pracy. Czy pracodawca może bez mojej zgody wysłać mnie do innej placówki?

  • m.magda

    Dodano 2015-01-24 07:45 przez m.magda

    Czy pracodawca może na wypowiedzeniu zmienić mi miejsce pracy?

    Witam,dostałam wypowiedzenie z powodu likwidacji stanowiska pracy kończące się z dniem 28.02.2015. Firma liczy ponad 20 osób, więc należy mi się odprawa. Pracodawca z dniem końca stycznia musi oddać lokal, więc w lutym chce mnie wysłać na urlop (8 dni), a pozostałe dni oddelegować do innego miasta (...

  • misza3

    Dodano 2014-12-03 20:08 przez misza3

    Przeniesienie do innej filii w pracy, by zrobić komuś miejsce

    Witam serdecznie! U mnie w pracy kierownik została odwołana - ze względu na własne zaniedbania w wykonywaniu obowiązków. W związku z tym planowane jest aby zatrudnić ją na stanowisku innym w tej samej firmie. Firma posiada wiele filii, pani kierownik wybrała sobie miejsce, w którym najdogodniej będz...

  • Agaaga111

    Dodano 2020-08-05 11:37 przez Agaaga111

    Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim

    Witam,  We wrześniu będę wracać do pracy po urlopie macierzyńskim. Zmniejszyłam etat do 7/8. Chciałabym dowiedzieć się czy Pracodawca może skierować mnie do pracy w Oddziale, który znajduje się w innym mieście? W umowie miejsce pracy mam określone jako region północy. Czy jeżeli jest taka możliwość ...

  • Michal8888

    Dodano 2020-05-28 12:42 przez Michal8888

    Przeniesienie do innego sklepu wraz ze zmianą stanowiska

    Dzień dobry, mam umowę o pracę, w której jako miejsce pracy nie podano konkretnego adresu a jedynie nazwę miasta.
    Obecnie pracodawca proponuje mi przeniesienie do innego oddziału naszej firmy wraz ze zmianą stanowiska pracy. Jest to awans, którego nie chcę. Mimo że proponowane jest mi wyższe stanowi...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Ustawa Zasadnicza w art. 65 ust. 1 zapewnia każdemu wolność wyboru i wykonywania zawodu oraz wyboru miejsca pracy. W praktyce zdarza się jednak, że ta wolność wyboru bywa nadużywana kosztem zasady, że umów należy dotrzymywać (łac. pacta ...

Pracodawcy zatrudniający co najmniej 50 pracowników mają obowiązek wprowadzenia regulaminu pracy. Obowiązek ten może więc dotyczyć ponad 180 000 przedsiębiorstw w Polsce. W określonych okolicznościach spoczywa on także na firmach ...

Na stronie Urzędu Ochrony Danych Osobowych pojawił się komunikat, w świetle którego pracodawcy nie mają możliwości samodzielnie przeprowadzać kontroli stanu trzeźwości pracowników. Podstawą takiego stanowiska jest art. 17 ustawy o ...

Duże poruszenie w mediach branżowych, ale i wśród praktyków prawa pracy, wzbudził wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydany w dniu 10 września 2015 roku w sprawie Tyco (C-266/14).

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania