Witam,
czy skierowanie na badanie kontrolne po zasłabnięciu w pracy anuluje zaświadczenie, które dopuściło mnie do niej? Czy mogę normalnie pracować i w międzyczasie wykonywać badania?
Dziękuję za szybką odpowiedź.
no właśnie, a zostałam wysłana na kontrolne badania i mam być zdjęta z grafiku dopóki nie przyniosę papiera, twierdzą, ze powinnam dostarczyć czasowe pozwolenie, nadmienię iż badania trwają i niezaleznie ode mnie przedłuża się opis tych badań u specjalisty;czy mogę coś jeszcze zrobić albo na coś się powołać? martwię się, bo chcę pracować
no właśnie, a zostałam wysłana na kontrolne badania i mam być zdjęta z grafiku dopóki nie przyniosę papiera, twierdzą, ze powinnam dostarczyć czasowe pozwolenie, nadmienię iż badania trwają i niezaleznie ode mnie przedłuża się opis tych badań u specjalisty;czy mogę coś jeszcze zrobić albo na coś się powołać? martwię się, bo chcę pracować
a jeszcze kwestia twierdzenia, że po wystawieniu skierowania na badania kontrolne anuluje się poprzednie ważne zaświadczenie? czy to prawda?
2014-11-25 21:11 autor odpowiedzi: Monika Rucka-Peryt
Art. 229 § 2. Pracownik podlega okresowym badaniom lekarskim. W przypadku niezdolności do pracy trwającej dłużej niż 30 dni, spowodowanej chorobą, pracownik podlega ponadto kontrolnym badaniom lekarskim w celu ustalenia zdolności do wykonywania pracy na dotychczasowym stanowisku.
§ 3. Okresowe i kontrolne badania lekarskie przeprowadza się w miarę możliwości w godzinach pracy. Za czas niewykonywania pracy w związku z przeprowadzanymi badaniami pracownik zachowuje prawo do wynagrodzenia, a w razie przejazdu na te badania do innej miejscowości przysługują mu należności na pokrycie kosztów przejazdu według zasad obowiązujących przy podróżach służbowych.
Jeżeli nie była Pani na chorobowym 30 dni nie ma podstaw do skierowania na badania kontrolne, powyżej podstawa prawna.
Zapraszam na mój blog www.behapowcy.pl Polecam www.mirp.pl
2014-11-25 23:03 autor odpowiedzi: Monika Rucka-Peryt
Zapraszam na mój blog www.behapowcy.pl Polecam www.mirp.pl
Dodano 2020-06-05 19:37 przez smerfus2020
Witam. Pracuję na stanowisku biurowym - na skierowaniu na badania okresowe mam wpisane dźwiganie do 12 kg, dorywczo do 20 kg, przemieszczanie wózków 4-kołowych do 180 kg. I tu mam kilka pytań:
Po pierwsze na kilku ostatnich skierowaniach te wartości są inne (albo samo 12 kg, albo 12 i 20 kg, a teraz...
Dodano 2016-06-29 18:22 przez konto usunięte
Jeśli jest się ostatni dzień na zwolnieniu lekarskim, czy można wykonać badania wstępne przed przyjęciem do pracy? Zatrudnienie nastąpi już po ustaniu zwolnienia learskiego.
Dodano 2015-10-01 17:06 przez marco305
Witam,jak nazywa się dokument, który wydaje lekarz medycyny pracy, po przeprowadzeniu wstępnych badań do pracy (chodzi o odkument/zaświadczenie, w którym znajduje się orzeczenie o zdolności lub niezdolności do pracy)?
Dodano 2020-06-08 13:07 przez Wiolcia478
Witam. Jestem na urlopie wychowawczym i zaszłam w ciążę. Złożyłam pismo u pracodawcy o przerwanie urlopu i chęć powrotu do pracy. Niestety z przyczyn zdrowotnych nie mogę wrócić do pracy i pierwszego dnia chcę przedłożyć zwolnienie chorobowe.
Szef skierował mnie na badania kontrolne. Czy muszę je wy...
Dodano 2017-05-13 12:26 przez sonia0234
Witam,dzień przed powrotem do pracy po urlopie wychowawczym (dodam ze urlop zakończyłam sama z 30-dniowym wyprzedzeniem, ponieważ jestem w ciąży i chcę przejść na L4). Pracodawca powiedział mi, że do tego pisma powinnam dać zdolność do pracy, bo inaczej nie może zgłosić mnie do ZUS-u i nie mogę iść ...
Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.
W przypadku niezdolności do pracy trwającej dłużej niż 30 dni, spowodowanej chorobą, pracownik podlega kontrolnym badaniom lekarskim w celu ustalenia zdolności do wykonywania pracy na dotychczasowym stanowisku. Pracodawca nie może dopuścić ...
Pracownik podlega obowiązkowo okresowym badaniom lekarskim, których celem jest ustalenie zdolności do wykonywania pracy na określonym stanowisku. Badania kończą się wydaniem orzeczenia lekarskiego stwierdzającego brak przeciwwskazań ...
1 lipca br. zostanie odwołany stan zagrożenia epidemicznego w Polsce. Konsekwencją prawną tego będą zmiany szeregu regulacji oraz ważności niektórych dokumentów. Dotyczą one zarówno pracowników, jak i pracodawców. Co się zmieni?
Kobiety w ciąży oraz pracujące mamy należą do szczególnej grupy pracowników. Podlegają ochronie w pracy zawodowej, mają także dodatkowe prawa i przywileje wynikające z Kodeksu pracy. Regulacje te ułatwiają łączenie aktywności na polu ...
2024-05-31 17:17
2024-05-29 23:22