eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracyPrawidłowość zapisu w zakresie obowiązków


2014-11-23 13:58 autor: AgataKelly

2 055 odsłon

Prawidłowość zapisu w zakresie obowiązków

Bardzo proszę o odpowiedź na pytanie, czy zapis w zakresie obowiązków o treści "oraz wypełnianie innych poleceń przełożonego" jest całkowicie zgodny z prawem?

Czy pracownikowi naukowemu w instytucji kultury posiadającemu taki zapis w zakresie obowiązków może zostać przez przełożonego zlecone np. sprzątanie terenu wokół instytucji czy sprzątanie pomieszczeń magazynowych?

Czy wobec odmowy wykonywania pracy tego rodzaju pracodawca może grozić pracownikowi zwolnieniem z pracy za odmowę wykonywania jego poleceń?

Uprzejmie proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2014-11-23 16:08 autor odpowiedzi: Monika Rucka-Peryt

    Zapis jest powszechnie stosowany i nie jest niezgodny z prawem. Obowiązki muszą jednak odpowiadać rodzajowi wykonywanej pracy, kwalifikacjom, umiejętnościom.

    Zapraszam na mój blog www.behapowcy.pl Polecam www.mirp.pl

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Sztuczna inteligencja rozgaszcza się w coraz większej ilości sektorów gospodarki. Opinię publiczną zszokowała informacja o zwolnieniu dziennikarzy jednej ze stacji radiowych i zastąpienie ich wygenerowanych przez AI "prezenterów". Czy ...

W przypadku bycia zwalnianym trudno jest mówić o przywilejach, ale pracownicy, którzy będą obejmowani zwolnieniami grupowymi muszą pamiętać o tym, że nie jest to standardowy system rozstania z firmą. Osobom odchodzącym należy się ...

Pracownik otrzymał powołanie do wojska 10 lipca. 9 dni później otrzymał od swojego pracodawcy wypowiedzenie. 25 lipca pracownik przekazał pracodawcy kopię dokumentu powołania do wojska. Czy w takiej sytuacji wypowiedzenie ma moc prawną?

Czy pracodawca może wypowiedzieć umowę o pracę pracownicy w ciąży? Na to, nurtujące wiele pań, pytanie, odpowiada Patrycja Chabier - ekspert do spraw prawa rodzinnego marki Mama i ja.

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania