eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracyJak dochodzić prawa do urlopu i dofinansowanie z ZFŚS po otrzymaniu wypowiedzenia umowy o pracę?


2014-07-21 10:11 autor: renamed

2 928 odsłon

Jak dochodzić prawa do urlopu i dofinansowanie z ZFŚS po otrzymaniu wypowiedzenia umowy o pracę?

Pracodawca przedłużył mi z dniem 30 kwietnia2014 r. umowę o pracę na 1/2 etatu na czas określony na 1 rok. Jestem zatrudniona w tym zakładzie pracy nieprzerwanie od 1. lutego 2013 r. Teraz wręczono mi dwutygodniowe wypowiedzenie tej umowy (umowa zakończy się 2 sierpnia). Miesiąc temu wykorzystałam zaległy ubiegłoroczny urlop wypoczynkowy, z tego roku nie wykorzystałam ani jednej godziny.

Czy i jak mogę dochodzić prawa do: dwóch dni wolnych z tytułu opieki nad dzieckiem zdrowym do 14 r. życia, dofinansowania wczasów z ZFSS z tytułu wykorzystanego urlopu, nieotrzymanego ekwiwalentu za używanie własnej odzieży i obuwia?

Pracuję w dziale medycznym oraz ekwiwalentu za urlop tegoroczny (mam 20-letni staż zatrudnienia). Wypowiedzenie wręczono mi na dyżurze nocnym podając jako przyczynę redukcję pracowników zatrudnionych na niepełny etat.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2014-07-21 10:16 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    Jeżeli nie wykorzystała Pani prawa do 2 dni wolnych, to niestety nie dostanie Pani za to ekwiwalentu. Za niewykorzystany urlop pracodawca musi Pani zapłacić ekwiwalent, proporcjonalnie do okresu zatrudnienia. Jeżeli w tym roku nie wykorzystała Pani urlopu, to dofinansowanie się Pani nie należy. Jeżeli pracodawca nie ureguluje na koniec zatrudnienia swoich zobowiązań może Pani zawiadomić PIP o nieprawidłościach lub swoich praw dochodzić w sądzie.

    GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Zwolnienie pracownika z obowiązku świadczenia pracy realizowane jest w ramach uprawnień kierowniczych pracodawcy. W konsekwencji pracodawca ma prawo wtórnie zobowiązać pracownika do świadczenia pracy (zgoda zatrudnionego nie jest wymagana) ...

Każdy pracownik zatrudniony na umowę o pracę nabywa prawo do urlopu wypoczynkowego. W przypadku zakończenia współpracy pomiędzy pracodawcą a pracownikiem należy uregulować formalności związane z urlopem.

W związku z likwidacją komórki wewnętrznej pracownicy we wrześniu otrzymali zawiadomienia o rozwiązaniu umowy o pracę za 3-miesiecznym wypowiedzeniem (październik - grudzień), ze skróceniem okresu wypowiedzenia do 1 miesiąca. Czy ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania