Pracuję jako specjalista ds. kontroli wewnętrznej, w razie konieczności otrzymuję polecenie wyjazdu służbowego do wykonania kontroli. Dojazd do miejsca odbycia kontroli, przeprowadzenie kontroli oraz powrót często przekraczają 12 godzin. Podróż odbywam samochodem służbowym prowadząc go jako kierowca, czyli cały czas muszę być w pełni "wydajna".
Dodam, że miejsce pracy ustalone według podpisanego aneksu to centrala albo biuro, w którym w dni, w które nie wyjażdżam pracuję w godzinach 7.30-15.30. Moje pytanie, czy czas spędzony w samochodzie jako kierowca jadąc na kontrolę mogę zaliczyć jako nadgodziny?
Dodano 2019-10-02 14:53 przez Dawidmysza90
Witam,pracuję w wojsku, jestem żołnierzem zawodowym. Pracuję od 7.00 do 15.30. Wyjeżdżam samochodem ciężarowym w podróż służbową o 6.00 rano, robię ponad 300 km i wracam o godzinie 20.00.Ile nadgodzin należy mi się za ten wyjazd oraz ile przysługuje diety?
Dodano 2017-08-09 09:48 przez Dadekx
Od ponad roku zajmuję posadę głównego technologa na umowie o pracę pracując po 9 godzin dziennie. Z tych nadgodzin uzbierał się już miesiąc pracy. Szef twierdzi, że dając mi samochód służbowy może ode mnie wymagać pracy dłuższej niż ustawowe 8 godzin. Z samochodu korzystam tylko na dojazdy po pracy ...
Dodano 2014-04-04 09:22 przez alap74
Pracuję w firmie 5 dni w tygodniu po 8 godzin dziennie (obsługa oczyszczalni ścieków i hydroforni), a w soboty i niedziele muszę jechać na kontrolę żeby sprawdzić czy wszystko działa - nieraz jest to wyjazd na godzinę, nieraz na dłużej.
Pracodawca nie chce płacić za nadgodziny tylko oddawać wolne i ...
Dodano 2014-06-19 21:13 przez Truda1
Czy pracowadca może zmusić mnie do pracy w momencie choroby zmienniczki? Pracuję na umowę o pracę w wymiarze 1/4 etatu na czas nieokreślony. Zmienniczka ma 3/4 etatu, ale często jest chora, pracodawca zmusza mnie do pracy w dni kiedy miała być zmienniczka.
Jestem notorycznie do tego zmuszana z wyrzu...
Dodano 2014-05-15 16:02 przez zupapomidorowa17
Dzień dobry,
praca pd poniedziałku do piątku po 10 godzin. Pracodawca tłumaczy, że "odda" te 2 godziny w okresie kiedy "nie ma sezonu", czyli kiedy będzie mniejszy ruch i praca będzie po 6 godzin dziennie.
Jaką mam gwarancję, że pracodawca "odda" mi te 2 godziny? Czy jeśli mnie zwolnią to mam prawo ...
Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.
Kończy się czas pracy, wszyscy wychodzą, a jeden pracownik nadal robi swoje. Czy to już oznacza nadgodziny? To zależy... Zobaczmy co podpowiedział nam Sąd Najwyższy i co zrobić, aby nie okazało się, że pracownik "kolekcjonuje ...
Delegacja często wiąże się z pracą w nadgodzinach. Z rozliczeniem wyjazdów służbowych mają trudności zarówno pracownicy, jak i pracodawcy. Okazuje się, że nie za wszystkie wyjazdy podwładnego szef musi płacić.
W ramach zapewnienia bezpieczeństwa pracownikowi posługującemu się autem służbowym, pracodawca musi zadbać o przeglądy techniczne auta oraz jego sprawne i kompletne wyposażenie, ale również kontrolować czas spędzony w podróży. Jednak ...
Jakie prawa ma w pracy ciężarna kobieta? Czy szef może od niej wymagać pozostawania w pracy po godzinach lub wyjazdu w podróż służbową? Czy takie działanie pracodawcy jest dopuszczalne w świetle przepisów prawa pracy, oraz czy zgoda ...
2024-05-31 17:17
2024-05-29 23:22