2014-03-21 20:40 autor: konto usunięte
4 283 odsłon
Proszę o pomoc i poradę w sprawie rezygnacji z pracy.
Przepracowałam w nowej pracy (zaznaczę, że była to moja pierwsza praca), 4 dni (1 dzień na rano i 3 dni na nocki), po czym zrezygnowałam, gdyż nie wytrzymałam fizycznie i o tym fakcie poinformowałam brygadzistę.
Rozliczyłam się z czytnika, kluczy i wszystkich narzędzi. Nie podpisywałam żadnej umowy o pracę, otrzymałam jedynie i podpisałam "zakres obowiązków, uprawnieni i odpowiedzialności" oraz "informacje o warunkach zatrudnienia u pracodawcy, u którego obowiązuje regulamin pracy".
Dziś otrzymałam telefon z biura, iż mam się zgłosić i dostarczyć im pisemną rezygnację, gdyż oni mają już wszystko dla mnie przygotowane, tzn. umowę o pracę. Mają mnie wszędzie zapisaną wciągniętą do systemu i na listę, a wcześniej byłam skierowana przez zakład na badanie lekarskie, który pokrył koszty tego badania itd.
Czy muszę dostarczyć taką rezygnację, skoro nie podpisywałam żadnej umowy? Pani z biura stwierdziła, że jeżeli nie dostarczę im takiej rezygnacji będzie to wiązało się z porzuceniem pracy. Proszę o pomoc w tej sprawie. Jeżeli jest potrzebna taka rezygnacja, to proszę o wzór pisma, jak taka rezygnacja powinna wyglądać.
Jestem cały czas zarejestrowana w urzędzie pracy. Czy będzie to miało jakieś konsekwencje? Czy mogą mnie zmusić do podpisania umowy i dopiero napisania wypowiedzenia za porozumieniem stron? Jak w takiej sytuacji się zachować?
Liczę sie z tym, że gdy nie podpiszę umowy, to nie dostanę wynagrodzenia za te kilka dni, ale bardziej martwi mnie to, czy po dostarczeniu takiej umowy do urzędu pracy i jednoczesnym wypowiedzeniu i ponownej chęci zarejestrowania się będzie to miało jakieś konsekwencje?
Serdecznie proszę o pomoc w tej sprawie.
Pozdrawiam,
Ewa
Dodano 2013-11-07 21:59 przez Greco11
Jak mi pracodawca nie zapłacił za pracę, to czy muszę dalej pracować, czy mogę odmówić dalszej pracy?
Dodano 2017-02-24 10:18 przez dyziozyzio
Pracowałem w firmie deweloperskiej, złożyłem wszystkie niezbędne papiery, podpisywałem zapoznanie się z zasadami BHP i nie dostałem umowy do podpisania.Pracodawca nie wypłacił mi wynagrodzenia za pracę. Jest szansa na odzyskanie pieniędzy za przepracowane dni?
Dodano 2013-01-28 18:19 przez ingaaa
Witam, mam problem z odzyskaniem pieniędzy za miesiąc pracy w salonie fryzjerskim, byłam w tym okresie zarejestrowana w urzędzie pracy bez prawa do zasiłku, chodziło mi tylko o ubezpieczenie. Co prawda miałam dostać umowę i taką mam w domu z pieczątką firmy lecz bez podpisu pracodawcy, ale zbywali m...
Dodano 2016-04-22 21:49 przez magda4560
Witam,jestem zarejestrowana w urzędzie pracy i nie pobieram żadnego zasiłku, kuroniówki. Czy jakbym znalazła sobie sama pracę, to czy jakieś wynagrodzenie by mi się należało, za to , że sama sobie znalazłam pracę?
Dodano 2015-07-01 13:10 przez mirka350
Witam, proszę o informację czy wynagrodzenia z umów na okres próbny kończącej się w trakcie miesiąca i zawartej następnego dnia umowy na czas określony należy połączyć czy wyliczyć każdą umowę osobno? Przykładowo umowa na czas próbny kończy się 25.06. a na czas określony rozpoczyna się 26.06.
Mam ma...
Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.
Niemal każda firma przeprowadza dziś szkolenia. Warto wiedzieć, że w określonych przypadkach, czas spędzony na wyjeździe integracyjnym połączonym ze szkoleniem, może zostać potraktowany jako nadgodziny. "Konsekwencją regulacji zawartej w ...
W dniu 8 kwietnia 2008 r., z powodu złych warunków atmosferycznych znaczna część województwa zachodniopomorskiego pozbawiona została dostaw energii elektrycznej. W wyniku tej przeszkody spora część pracowników nie mogła w tym dniu ...
Wynagrodzenie pracownika z Czech, zatrudnionego na umowę o pracę w formie telepracy, który pracuje w swoim miejscu zamieszkania w Czechach, nie jest opodatkowane w Polsce. W efekcie polski pracodawca z tytułu wypłaty tego wynagrodzenia nie ...
W przypadku zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę, zakład pracy występuje w roli płatnika przy wypłacaniu wynagrodzeń. Oznacza to m.in., że jest on obowiązany do obliczenia w prawidłowej wysokości, pobrania i odprowadzenia do urzędu ...
2025-03-10 20:00
2024-05-31 17:17