eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracyNiepodpisanie umowy i rezygnacja z pracy po 4 dniach. Jakie mogą być tego konsekwencje?


2014-03-21 20:40 autor: konto usunięte

4 283 odsłon

Niepodpisanie umowy i rezygnacja z pracy po 4 dniach. Jakie mogą być tego konsekwencje?

Proszę o pomoc i poradę w sprawie rezygnacji z pracy.

Przepracowałam w nowej pracy (zaznaczę, że była to moja pierwsza praca), 4 dni (1 dzień na rano i 3 dni na nocki), po czym zrezygnowałam, gdyż nie wytrzymałam fizycznie i o tym fakcie poinformowałam brygadzistę.

Rozliczyłam się z czytnika, kluczy i wszystkich narzędzi. Nie podpisywałam żadnej umowy o pracę, otrzymałam jedynie i podpisałam "zakres obowiązków, uprawnieni i odpowiedzialności" oraz "informacje o warunkach zatrudnienia u pracodawcy, u którego obowiązuje regulamin pracy".

Dziś otrzymałam telefon z biura, iż mam się zgłosić i dostarczyć im pisemną rezygnację, gdyż oni mają już wszystko dla mnie przygotowane, tzn. umowę o pracę. Mają mnie wszędzie zapisaną wciągniętą do systemu i na listę, a wcześniej byłam skierowana przez zakład na badanie lekarskie, który pokrył koszty tego badania itd.

Czy muszę dostarczyć taką rezygnację, skoro nie podpisywałam żadnej umowy? Pani z biura stwierdziła, że jeżeli nie dostarczę im takiej rezygnacji będzie to wiązało się z porzuceniem pracy. Proszę o pomoc w tej sprawie. Jeżeli jest potrzebna taka rezygnacja, to proszę o wzór pisma, jak taka rezygnacja powinna wyglądać.

Jestem cały czas zarejestrowana w urzędzie pracy. Czy będzie to miało jakieś konsekwencje? Czy mogą mnie zmusić do podpisania umowy i dopiero napisania wypowiedzenia za porozumieniem stron? Jak w takiej sytuacji się zachować?

Liczę sie z tym, że gdy nie podpiszę umowy, to nie dostanę wynagrodzenia za te kilka dni, ale bardziej martwi mnie to, czy po dostarczeniu takiej umowy do urzędu pracy i jednoczesnym wypowiedzeniu i ponownej chęci zarejestrowania się będzie to miało jakieś konsekwencje?

Serdecznie proszę o pomoc w tej sprawie.

Pozdrawiam,

Ewa

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Niemal każda firma przeprowadza dziś szkolenia. Warto wiedzieć, że w określonych przypadkach, czas spędzony na wyjeździe integracyjnym połączonym ze szkoleniem, może zostać potraktowany jako nadgodziny. "Konsekwencją regulacji zawartej w ...

W dniu 8 kwietnia 2008 r., z powodu złych warunków atmosferycznych znaczna część województwa zachodniopomorskiego pozbawiona została dostaw energii elektrycznej. W wyniku tej przeszkody spora część pracowników nie mogła w tym dniu ...

Wynagrodzenie pracownika z Czech, zatrudnionego na umowę o pracę w formie telepracy, który pracuje w swoim miejscu zamieszkania w Czechach, nie jest opodatkowane w Polsce. W efekcie polski pracodawca z tytułu wypłaty tego wynagrodzenia nie ...

W przypadku zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę, zakład pracy występuje w roli płatnika przy wypłacaniu wynagrodzeń. Oznacza to m.in., że jest on obowiązany do obliczenia w prawidłowej wysokości, pobrania i odprowadzenia do urzędu ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania