2014-02-05 22:27 autor: konto usunięte
6 652 odsłon
Pracuję w publicznym żłobku od 8 lat. Przez 4 lata pracowałam jako salowa (wykształcenie średnie). W międzyczasie ukończyłam studia licencjackie z pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej (ukończone w 2012 r. - z własnej inicjatywy). Pracodawca awansował mnie na stanowisko opiekunki dziecięcej (a nie wychowawcy). Chociaż nie posiadam kwalifikacji – opiekunki dziecięcej. W 2012 r. ukończyłam studia magisterskie pedagogika przedszkolna (nauczyciel wychowania przedszkolnego z przygotowaniem pedagogicznym). Nie dostałam awansu pomimo, iż według ustawy żłobkowej opiekunem może być nauczyciel wychowania przedszkolnego.
Od czasu skończenia studiów na etapie licencjatu nie uzyskałam awansu zawodowego. Chociaż w regulaminie wewnętrznym zakładowym oraz pracowników samorządowych, mam prawo podwyższania awansu zawodowego.
Przedstawiłam pokrótce swój życiorys i proszę o poradę. W mojej placówce pracują starsze opiekunki dziecięce po studium rocznym (25 lat stażu). Do tej pory nie podwyższyły swoich kwalifikacji. Mój pracodawca uważa, że to nie istotne, że ich nie podnoszą, jednak istnieje dyskryminacja płacowa. Zarabiam mniej niż one, a wykonuję te same obowiązki (taki sam rodzaj pracy). Wśród pracowników jest pracownica z podobnym stażem pracy (2 lata więcej) po studium rocznym opiekunek na tym samym stanowisku co ja i zarabia więcej.
Moje pobory na stanowisku opiekunki dziecięcej (?) wynoszą 1454 zł netto mimo, że pracuje 40 godzin tygodniowo. Dodam, że sama Pani Dyrektor nie posiada wyższych studiów - ma skończone liceum medyczne.
Czy w takiej sytuacji powinnam domagać się od pracodawcy wyrównania zarobków do tego samego poziomu? Czy moje przypuszczenia do jednakowego traktowania są uzasadnione i jak mam uzasadnić dyrekcji to w piśmie? Występuje wiele nieprawidłowości w tym zakładzie. Czy ten zaistniały „bałagan” powinnam zgłosić do PIP-u?
Dodano 2014-01-12 12:41 przez iwon661
Pracuję w urzędzie, od 5 lat w tej samej komórce. Ostatnio dowiedziałam się, że wykonując dokładnie te same obowiązki co pozostali pracownicy na tych samych stanowiskach otrzymuję niższe wynagrodzenie.
Czy w takiej sytuacji mogę domagać się od pracodawcy wyrównania zarobków do tego samego poziomu? Z...
Dodano 2013-11-20 14:04 przez panterka8302
Witam,
jestem pracownikiem w administracji samorządowej na stanowisku referenta. Aktualnie pracuję 4,5 roku i pomimo posiadanych odpowiednich kwalifikacji wójt, ze względów finansowych, nie awansuje mnie na wyższe stanowisko. Ostatnio dowiedziałam się, iż mój współpracownik za rok odchodzi na emeryt...
Dodano 2014-07-13 21:36 przez Karolinaaa88
Witam,
w kwietniu dostałam się na staż w agencji reklamowej. Po 2 miesiącach zadowolony pracodawca zaproponował mi pracę na pełny etat. Ustaliliśmy warunki zatrudnienia (początkowo umowa zlecenie, po 3 m-cach okresu próbnego umowa o pracę) i od 1 czerwca zaczęłam pracować normalnie. Do tej pory nie ...
Dodano 2014-02-24 11:24 przez dorotanik
Witam,
jestem pracownikiem służby cywilnej i w ostatnim czasie zmieniono mi opis stanowiska w którym dopisano nowe obowiązki: prowadzenie kontroli w jednostkach samorządu terytorialnego w dwóch dziedzinach w tym też zwiększona odpowiedzialność. Zmiana wiąże się z delegacjami (kilka w roku) oraz dłuż...
Dodano 2014-02-12 12:22 przez anaibib
Czy mam prawo domagać się takiego samego wynagrodzenia za pracę, jak osoby, które pracują w tym samym dziale? Mamy te same obowiązki, a właściwie ja wykonuję dużo więcej obowiązków niż inni, dokształcam się, mam wyższe kwalifikacje a przede wszystkim wiedzę i umiejętności, z których chętnie korzysta...
Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.
Obecne zapisy w projekcie ustawy budzą wątpliwości dot. sposobu obliczenia wynagrodzenia za czas pracy w niedziele. Projektowany przepis mówi, że pracownikowi za ten dzień przysługuje wynagrodzenie w podwójnej wysokości. I o ile w przypadku ...
Prawnicy z Kancelarii Gajek i Wspólnicy przyjrzeli się kwestii zmian zasad wynagrodzenia w firmie. Kodeks Pracy nie zawsze daje jednoznaczne odpowiedzi, dlatego pracodawcy często mają wątpliwości, które działania są zgodne z prawem, a ...
Prywatne wyjścia pracowników mogą być rozliczane w dwojaki sposób - poprzez odpowiednie zmniejszenie wynagrodzenia lub ich odpracowanie, a temat ten powinien być uregulowany w regulaminie pracy.
Zmiany w regulaminie wynagradzania wchodzą w życie po upływie 2 tygodni od podania ich do wiadomości pracowników w sposób przyjęty u danego pracodawcy.
26 dni temu, 20:00
2024-05-31 17:17