Mimo przebywania na zwolnieniu lekarskim nadal świadczyłem pracę na rzecz mojego pracodawcy. Ponieważ jednak stanowiło to znaczne utrudnienie w przebiegu leczenia, po miesiącu oświadczyłem pracodawcy, że do czasu powrotu ze zwolnienia nie jestem w stanie dalej świadczyć pracy w pełnym zakresie moich obowiązków. Nie spotkało to się jednak ze zrozumieniem pracodawcy, który nadal wymagał świadczenia pracy. Gdy poprosiłem o wydanie takiego polecenia służbowego na piśmie usłyszałem zadanie „w ten sposób to nie będziemy rozmawiać”. Następnego dnia dostałem wiadomość email, abym niezwłocznie zwrócił służbowy laptop i telefon. Zwracając je stracę kontakt z moimi pracownikami, klientami, itd. Domyślam się że dalsze działania pracodawcy będą zmierzały do rozwiązania ze mną umowy o pracę.
Czy pracodawca ma prawo tak postępować i jak powinienem zachować się w tej sytuacji?2008-05-15 19:37 autor odpowiedzi: konto usunięte
Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.
2025-03-10 20:00
2024-05-31 17:17