Witam,
dnia 03.11 zostałam przyjęta do szpitala i wykonano mi zabieg laparoskopii. Dostałam po nim zwolnienie na ponad 30 dni. Po tym czasie mojego lekarza prowadzącego nie było na miejscu, a w grafiku pracy miałam tydzień wolnego. Z powodu czekania na mojego lekarza nie udałam się do lekarza medycyny pracy w celu stwierdzenia zdolności.
Po powrocie mój lekarz stwierdził, że należy mi się jeszcze dwa tygodnie zwolnienia. I teraz zgłupiałam: co mam zrobić, bo wygląda to tak: ponad 30 dni zwolnienia, tydzień wolnego według grafiku i kolejne 2 tygodnie zwolnienia wystawione po tym wolnym tygodniu. Czy teraz do lekarza medycyny powinnam udać się po tych 2 tygodniach? czy może popełniłam wielki błąd, że czekałam na mojego lekarza prowadzącego i nie poszłam do orzecznika?
A może powinnam poprosić aby na te dni, które były wolne w grafiku wypisano mi urlop i to będzie jakiś powód, dla którego nie udałam się w określonym czasie do orzecznika? Centrala firmy, w której pracuję znajduje się 400 km od mojego miejsca zamieszkania i skierowanie do orzecznika powinnam dostać mailem, ale tak się nie stało a teraz jeszcze zbieram na swoją głowę pretensje i chciałabym to jakoś załatwić żeby mieć spokój.
A może powinnam poprosić aby na te dni, które były wolne w grafiku wypisano mi urlop i to będzie jakiś powód dla którego nie udałam się w określonym czasie do orzecznika? Centrala firmy, w której pracuję znajduje się 400km od mojego miejsca zamieszkania i skierowanie do orzecznika powinnam dostać mailem ale tak się nie stało a teraz jeszcze zbieram na swoją głowę pretensje i chciałabym to jakoś załatwić żeby mieć spokój.
2013-12-12 00:30 autor odpowiedzi: Piotr Górny - prawo pracy
radca prawny - specjalista prawa pracy
Dodano 2021-10-19 21:35 przez MDW
Jakie są podstawy prawne, które regulują konieczność dostarczenia zaświadczenia o zakończeniu leczenia lekarzowi medycyny pracy, do badań kontrolnych, po zwolnieniu ponad 30 dni?
Pracodawca skierował mnie na badania kontrolne z tytułu L4 > 30 dni. Lekarz medycyny pracy nie chce mnie przyjąć bez zaśw...
Dodano 2021-02-08 02:07 przez Angelikagra
MAM PYTANIE miałam taki problem
Po zwolnieniu lekarskim trwającym 140 dni pracodawca wysłał mnie na badania kontrolne. Zwolnienie miałam do piątku. W piątek lekarz rodzinny wydał mi zaświadczenie o zakończeniu leczenia. W piątek odebrałam od pracodawcy skierowanie do lekarza medycyny pracy.
W ponied...
Dodano 2020-12-09 17:22 przez 04Anka09
Dzień dobry, Byłam na zwolnieniu lekarskim od neurologa przez 118 dni, następnie leczyłam się u psychiatry przez 60 dni. Czy i lekarz neurolog i również lekarz psychiatra musi wystawić mi zaświadczenie o zakończeniu leczenia, do lekarza medycyny pracy?
Z góry dziękuję za odpowiedź, Pozdrawiam
Dodano 2021-06-02 07:44 przez niki999
Witam, z dniem 31.05 wygasł mój stosunek pracy u poprzedniego pracodawcy. Już mam promesę oraz wykonane badania lekarskie na wniosek nowego pracodawcy pozwalające mi podjąć pracę. Natomiast dodatkowo zostałem skierowany na leczenie trwające 31 (L4) do dnia 30.06. Po tym czasie chcę podjąć pracę u no...
Dodano 2013-05-20 07:17 przez skrapi
Witam,
W czwartek mija mi 2-miesięczne chorobowe po operacji. Teraz aby wrócić do pracy muszę wykonać badania na zdolność u lekarza zakładowego. Czy należy mi się za to dzień wolny, czy jeśli badania wykonam w piątek rano, to mogę iść na nockę w piątek do pracy?
Proszę o szybką odpowiedź,
Pozdrawiam
Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.
Pracownik, który przebywał na zwolnieniu chorobowym dłużej niż przez 30 dni, powinien wykonać przed powrotem do pracy badania kontrolne. Podstawą prawną tego obowiązku jest art. 299 § 2 kodeksu pracy, który wskazuje, że pracownik podlega ...
Brak aktualnego badania okresowego uniemożliwia zatrudnionemu pójście na urlop. Niedozwolone jest także oddelegowanie do związku zawodowego pracownika bez ważnego orzeczenia lekarskiego stwierdzającego zdolność do pracy. Prawne podstawy ...
Kodeks pracy nie określa, co zrobić z pracownikiem, którego nie można dopuścić do pracy ze względu na brak aktualnego orzeczenia lekarza o braku przeciwwskazań do jej wykonywania. Odmowa poddania się badaniom albo zawinione niedotrzymanie ...
Każdy pracownik, bez względu na zajmowane stanowisko, przed dopuszczeniem do pracy musi uzyskać zaświadczenie lekarskie stwierdzające brak przeciwwskazań zdrowotnych do pracy na zajmowanym stanowisku, a w trakcie zatrudnienia odbywać badania ...
2024-05-31 17:17
2024-05-29 23:22