eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracyWypowiedzenie umowy czy porozumienie stron


2008-04-24 08:06 autor: jaro35

2 045 odsłon

Wypowiedzenie umowy czy porozumienie stron

Witam. Mam pytanie odnośnie formy ustania stosunku pracy. Pracodawca wręczył mi wypowiedzenie umowy o pracę, zawartej na czas określony, z 2-tyg. wypowiedzeniem. Chcąc rozstac sie z pracodawca wczesniej, złozyłem wniosek o rozwiazanie umowy za porozumieniem stron. Jaka w takim przypadku obowiązuje forma rozwiązanie umowy o pracę, czy moj wniosek jest równoznaczny ze zgoda na cofniecie wypowiedzenia? Z góry dzieki za odpowiedz....

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2008-04-24 10:10 autor odpowiedzi: konto usunięte

    Umowa o pracę na czas określony może być rozwiązana przez każdą ze stron za dwutygodniowym wypowiedzeniem (jeśli w umowie zawarta jest tzw. klauzula o wypowiedzeniu). Oświadczenie o wypowiedzeniu umowy o pracę uznaje się za zgodne z prawem wyłącznie wtedy, kiedy druga strona zapozna się z treścią wypowiedzenia. Zgodnie z kodeksem pracy wypowiedzenie umowy o pracę powinno zostać złożone drugiej stronie w formie pisemnej.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2008-04-24 10:39 autor odpowiedzi: jaro35

    wszystko sie zgadza ale ja chce odejsc za porozumieniem stron ze skróconym okresem wypowiedzenia moge czy obowiazuje wypowiedzenie? Jakie świadectwo rozwiazanie umowy za wypowiedzeniem czy za porozumieniem stron?

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2008-04-24 11:51 autor odpowiedzi: konto usunięte

    Zgodnie z art. 30 k.p. rozwiązanie umowy na czas określony może nastąpić też przez porozumienie stron.

    Do rozwiązania umowy za porozumieniem dochodzi, kiedy oświadczenie pracownika dociera do pracodawcy a pracodawca aprobuje takowe rozwiązaie stosunku pracy. Od pracodawcy zależy tylko czy zgodzi się na rozwiązanie współpracy w terminie zaproponowanym przez pracownika. Pracodawca nie ma obowiązku zaakceptowania rozwiązania umowy w terminie zaproponowanym przez podwładnego.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania