eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracyZobowiązanie do przekazania spraw z powodu rozwiązania umowy za porozumieniem stron


2013-10-18 10:18 autor: budowlaniec1

8 164 odsłon

Zobowiązanie do przekazania spraw z powodu rozwiązania umowy za porozumieniem stron

Podpisałem porozumienie stron dotyczące rozwiązania umowy o pracę (na podstawie art. 30 pra. 1 pkt. kp w związku z art. 1 ust. 1 i ust. 2 ustawy z dnia 13.03.2003 o szczególnych zasadach rozwiązywania stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracownika.

Jeden z paragrafów tego porozumienia zobowiązuje mnie do przekazania osobie wskazanej przez pracodawcę wszelkich prowadzonych spraw w formie protokołu zdawczo-odbiorczego najpóźniej w dniu rozwiązania umowy o pracę.

Moje pytanie: co z tym zobowiązaniem, jeżeli ze względu na stan zdrowia przebywam na zwolnieniu lekarskim i lekarz mówi, że będę wymagał dłuższego leczenia (poza dzień rozwiązania umowy)? Rozchorowałem się następnego dnia po podpisaniu porozumienia.

Czy zwolnienie lekarskie zwalnia mnie z tego zobowiązania?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2013-10-18 11:21 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    Zwolnienie nie zwalnia Pana z obowiązku przekazania spraw.Jezeli nie wyrobi się Pan w czasie wskazanym w umowie, to powinien to zrobic jak najszybciej. W dzisiejszych czasac są różne mozliwości (telefon, e-mail) Proponuję załatwic sprawe i miec to z głowy.

    GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

    Oceń odpowiedź 0 1

    skomentuj | odpowiedz

  • 2013-10-19 05:56 autor odpowiedzi: Piotr Górny - prawo pracy

    powinien Pan przekazać sprawy po zakończeniu zwolnienia. przekazywanie spraw protokołem zdawczo-odbiorczym w trakcie choroby mogłoby zostać uznane za korzystanie ze zwolnienia lekarskiegoniezgodnie z jego przeznaczeniem

    radca prawny - specjalista prawa pracy

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • konto usunięte

    Dodano 2013-06-06 10:57 przez konto usunięte

    Zwolnienie z pracy pracownika przebywającego na chorobowym

    Witam,
    Zwolniono mnie z pracy w trakcie trwania zwolnienia chorobowego, które trwa już 45 dni. Czy pracodawca może mnie zwolnić?

  • renata_68

    Dodano 2020-06-03 14:11 przez renata_68

    Czy pracodawca może nie przyjąć z powrotem do pracy po chorobowym?

    Od września 2019 chorowałam (histerektomia). Wykorzystałam 182 dni zwolnienia, które zakończyło się 10 marca 2020. Starałam się o świadczenie rehabilitacyjne, ponieważ w styczniu nie dostałam zdolności do pracy. ZUS odrzucił podanie, określając mnie jako zdolną do pracy. W międzyczasie byłam w szpit...

  • Michał84

    Dodano 2014-08-18 23:38 przez Michał84

    Straszenie zwolnieniem z pracy na L4

    Podczas prac domowych amputowałem sobie palec ze zmiażdżeniem kości. Na szczęście palec przyszyto. Dostałem L4 na 2 tygodnie, potem znowu 2 tygodnie (prawdopodobnie dostane kolejne gdyż chirurg zadecydował, że szwy zdejmie po tym okresie). 
    Pracodawca za drugim razem straszył mnie zwolnieniem, bo ni...

  • Minimal1

    Dodano 2020-11-19 11:51 przez Minimal1

    Zwolnienie z art. 53 KP?

    Dzień dobry,  Pracownik został zatrudniony 27.04.2020 r., 27.05.2020 zaczął już chorować. Przebywa ciągle na zwolnieniu lekarskim, obecnie stara się o świadczenie rehabilitacyjne. Czy można takiego pracownika zwolnić z art. 53?

  • asia191290

    Dodano 2019-09-06 23:32 przez asia191290

    Porozumienie stron w związku ze zmniejszeniem zatrudnienia. Jaki zapis w świadectwie pracy?

    Witam,szukam u Państwa pomocy, ponieważ cały dzień przeglądam sieć i nie znalazłam odpowiedzi.Mąż długo chorował i po powrocie do pracy dowiedział się, że na jego stanowisko zatrudniono inną osobę. W związku z tym pracodawca chce rozwiązać umowę, ale w trybie, który mąż sobie zażyczy, żeby nie robić...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Porozumienie stron wydaje się bezkonfliktowym sposobem na zakończenie zatrudnienia. Minimum formalności, swoboda stron w ustaleniu daty rozwiązania umowy i brak przepisów ograniczających możliwość zastosowania porozumienia przemawia za ...

Długotrwała nieobecność pracownika z powodu choroby może być powodem zwolnienia z pracy. Do takich praktyk przyznała się w badaniu Grupy Progres "Rynek pracy 360" co 3. firma zatrudniająca pracowników blue collar.

Sztuczna inteligencja rozgaszcza się w coraz większej ilości sektorów gospodarki. Opinię publiczną zszokowała informacja o zwolnieniu dziennikarzy jednej ze stacji radiowych i zastąpienie ich wygenerowanych przez AI "prezenterów". Czy ...

W przypadku bycia zwalnianym trudno jest mówić o przywilejach, ale pracownicy, którzy będą obejmowani zwolnieniami grupowymi muszą pamiętać o tym, że nie jest to standardowy system rozstania z firmą. Osobom odchodzącym należy się ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania