eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo konsumenckieUmowa słowna na przewóz osób


2012-11-15 19:56 autor: kasiulek42

4 160 odsłon

Umowa słowna na przewóz osób

Zawarłam umowę z przewoźnikiem na przewiezienie mnie i niespełna 2-letniego dziecka z lotniska w Modlinie do domu (ok. 300 km). Kurs zamówiłam telefonicznie, potwierdzając sms-em. Tydzień przed kursem również telefonicznie upewniłam się u właściciela firmy, czy kurs jest aktualny. Lądowałam o godz. 23 i zależało mi na tym, żebym nie musiała długo czekać na lotnisku ze względu na małe dziecko.

Właściciel zapewniał mnie, że nawet w razie opóźnienia samolotu kierowca będzie na mnie czekał. Jednak nie czekał.... Pojechałam do hotelu i na drugi dzień w rozmowie telefonicznej właściciel przyznał się, że zapomniał zapisać nas na listę pasażerów. Poprosiłam o częściowy zwrot kosztów taksówki i hotelu. Właściciel początkowo się zgodził, a teraz śmieje się, że nie ma umowy to nic mu nie zrobię. Dowiedziałam się, że nie jestem jedyną osobą, którą tak potraktował.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2012-11-17 15:16 autor odpowiedzi: konto usunięte

    Witam, umowa przewozu nie musi być zawarta w formie pisemnej pod rygorem nieważności. W konsekwencji pozostaje kwestia dowodowa, czy byłaby Pani wykazać, że umowa między państwem została zawarta. Zwaracm uwagę na okres przedawnienia-rok od momentu kiedy przewóz miałby być wykonany

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2012-11-19 08:28 autor odpowiedzi: kasiulek42

    Nie wiedziałam, że będę potrzebowała świadków i jedynym jest mój mąż, ale nie wiem czy sąd uznałby go za wiarygodnego. Byłam u swojego dzielnicowego z tą sprawą i powiedział mi, że operatorzy maja obowiązek przechowować nasze sms-y i treść rozmów. Nie wiem czy to prawda, na jednych stronach piszą, że tak, a na innych, że to niezgodne z prawem. To sama już nie wiem. Co do sprawy, to będzie słowo przeciw słowu i wyrok będzie zależał tylko i wyłącznie od decyzji sędziego.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • bogusslowiok

    Dodano 2012-11-24 00:20 przez bogusslowiok

    Taxi osobowe, rozpoczęcie działalności w listopadzie 2012 r.

    Witam.
    Mam pytanie rozpocząłem działalność taxi osobowe w listopadzie 2012 r mam swój samochód czy muszę go ująć do działalności, nie odliczam kosztów jestem na ryczałcie ewidencjonowanym.
    Kiedy mogę wystąpić o zwrot części kosztów zakupu kasy taksometru fiskalnego do urzędu skarbowego?
    Pozdrawiam

  • jbogus

    Dodano 2016-06-04 15:40 przez jbogus

    Rozliczanie VAT-u w przewozach busem 9-osobowym Polska-Niemcy-Holandia

    Witam
    Rozszerzam działalność gospodarczą o przewóz osób door to door na trasie Polska-Niemcy-Holandia i moje pytanie, jak rozliczać VAT.
    PozdrawiamJacek

  • stepniu

    Dodano 2012-11-09 14:05 przez stepniu

    Przejazd gratis

    Witam mam pytanie czy w świetle prawa dopuszcza się mobilną sprzedaż produktów oferując jako gratis przejazd w wyznaczone przez klienta miejsce?? Bądź czy dopuszcza się przewożenie paczki klienta i oferowanie przejazdu razem z tą paczką??

  • necro6530

    Dodano 2012-10-27 21:02 przez necro6530

    Windykacja należności, gdy umowa ustna

    W jaki sposób wyegzekwować należność od nieuczciwego przedsiębiorcy. Umowa pożyczki była słowna i bez świadków.

  • Szotosław

    Dodano 2012-10-26 11:00 przez Szotosław

    Umowa o dzieło "na gębę"

    Witam. Mam pytanie odnośnie umowy o dzieło. Od 1 października pracuję jako koordynator ds sprzedaży w jednej z firm i moje pytanie pojawia się bo:
    1. umówiłem się z pracodawcą, że będę miał 1500zł netto za wykonaną pracę,
    2. umowa miała być umową o dzieło (UMOWY NIE DOSTAŁEM DO TEJ PORY) nie wiem ja...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

2 maja 2024 r. Parlament Europejski ogłosił nowy akt dotyczący harmonizacji niektórych przepisów socjalnych odnoszących się do transportu drogowego. Regulacje, które zaczną obowiązywać od 22 maja 2024 roku, obejmą m.in. czas pracy ...

Mimo najlepszych chęci i rzetelnego podejścia przewoźnika, realizacja zlecenia transportowego może się nie udać z innych przyczyn. Jedną z nich bywa umieszczenie w zleceniu błędnych informacji, co w praktyce może uniemożliwić realizację ...

Ryzyko kradzieży i wyłudzeń stanowi poważne zagrożenie dla przewożonych ładunków. Przewoźnicy borykają się nie tylko z możliwością utraty towaru, lecz także z licznymi oszustwami ze strony nieuczciwych kontrahentów. Te negatywne ...

Niejednokrotnie zdarza się, że zleceniodawcy i spedytorzy sprzedający ładunki za pośrednictwem giełd transportowych we wzorach swoich zleceń zastrzegają dla przewoźników bardzo wysokie i dotkliwe kary umowne. O ile samo wpisanie w zleceniu ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo konsumenckie

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania