2013-06-12 12:31 autor: puma
2 694 odsłon
Czy spółka z o.o. z siedzibą w np. Gdańsku może podawać inny adres do korespondencji? Terenem działalności spółki jest cała Polska i zagranica. Czy na dokumentach dot. transakcji handlowych możemy podawać inny adres do korespondencji?
Dodano 2013-05-24 09:57 przez akeda
Czy polska spółka z o.o. może kupić towar w kraju spoza Unii np. z Rosji i sprzedać go bezpośrednio z kraju nabycia do Chin? Wg pani z Izby Skarbowej powinienem otworzyć działalność w Rosji (???!!!).
Proszę o Państwa opinie.
Dodano 2013-06-12 18:17 przez konto usunięte
Jak wygląda zakup towarów w Szwecji i sprzedaży do Norwegii przez polski podmiot? Co się wtedy dzieje z podatkiem VAT, gdzie i jak deklarować tę dostawę do Norwegii? Czy to bedzie dobra traskacja?
Z góry dziękuje za odpowiedź.
Dodano 2013-05-21 13:31 przez firmowaaaaa
Mam zarejestrowaną firmę, która handluję mięsem i sprzedaje większość na Słowację. Chciałbym zacząć handel w Kazachstanie. Będę kupował w Polsce koninę i sprzedawał ją do Kazachstanu. Czy jako pośrednik potrzebuję jakiegoś pozwolenia lub innych rzeczy, żebym mógł zacząć sprzedaż?
Dodano 2013-06-28 08:59 przez puma
Jesteśmy nowo powstałą spółką z o.o. Siedziba spółki mieści się gdzie indziej, niż prowadzone są księgi rachunkowe. Tak jak każdy nowo tworzący się podmiot, wyrabiamy dla spółki pieczątki firmowe, czy możemy zamieścić w treści pieczątki: nazwa spółki z siedzibą w np. Gdańsku?
Dodano 2014-01-22 09:43 przez emmarta
Witam,
bardzo proszę o poradę. Czy jest możliwość, aby firma sp. z o.o. niejednoosobowa zamieściła na swoim produkcie (w sprzedaży) adres do korenspondencji zamiast adresu siedziby firmy?
Proszę o odpowiedź i dziękuję
Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.
Uwaga przedsiębiorcy! Sądy będą karać za minimalne opóźnienia w transakcjach handlowych. Dotąd sędziowie oddalali żądania, w których kontrahenci, wierzyciele, domagali się rekompensat za opóźnień w zapłacie, gdy sprawy dotyczyły ...
Unia Europejska przystępuje do wdrażania Import Control System (ICS2). Ma on służyć do przekazywania informacji o ładunkach między UE a krajami trzecimi. - Zgodnie z nim wszystkie towary przychodzące z krajów trzecich muszą być zgłaszane ...
Ustawodawca w art. 266 kodeksu spółek handlowych przewidział możliwość żądania wyłączenia wspólnika ze spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Wykluczyć wspólnika ze spółki można jedynie na podstawie orzeczenia sądu oraz w ...
Wspólnikowi w związku z posiadaniem udziału w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością, niezależnie od ilości posiadanych udziałów przysługuje tzw. prawo kontroli (zob. (zob. wyrok SA w Krakowie z 23.08.2012 r., I ACa 715/12, LEX nr ...
2019-11-28 15:05
2017-04-26 12:50