Czy mogę otworzyć działalność Spółkę Cywilną z obywatelem ukraińskim. Jakie warunki musi spełnić obywatel Ukrainy żeby mógł otworzyć ze mną S.C.
2012-09-22 00:33 autor odpowiedzi: konto usunięte
zasadnicze znaczenie ma moim zdaniem w tej kwestii wskazanie kiedy możliwe jest podjęcie działalności przez osobę będącą obywatelem państwa nie należącego do ue - pozostałe kwestie są jednolite więc nie ma tu jakichkolwiek odrębności:
Natomiast obywatele innych Państw mogą wykonywać działalność gospodarczą na terytorium polski o ile posiadają w Rzeczypospolitej Polskiej m.in:
Zgodę na pobyt tolerowany,
Dodano 2012-11-06 14:50 przez alex90
Czy umowa spółki cywilnej wspólnika który już prowadził wcześniej działalność (miał już wpis do CEIDG) i wspólnika, który założył działalność wyłącznie na potrzeby spółki (nie będzie prowadził indywidualnie działalności tylko w formie spółki) musi być zawarta z taką samą datą jak wpis do CEIDG tego ...
Dodano 2013-01-09 10:24 przez konto usunięte
Mam pytanie z zakresu odpowiedzialności mojego prywatnego majątku. Czy współwłaściciel spółki cywilnej w przypadku ściągania wierzytelności odpowiada też majątkiem prywatnym?
Dodano 2013-01-09 10:24 przez konto usunięte
Mam pytanie z zakresu odpowiedzialności mojego prywatnego majątku. Czy współwłaściciel spółki cywilnej w przypadku ściągania wierzytelności odpowiada też majątkiem prywatnym?
Dodano 2012-11-23 19:22 przez Ryba
Jak zaewidencjonować jednorazowy zakup towaru przeze mnie /prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą/ od spółki cywilnej, której jestem wspólnikiem. Obie firmy są w VAT i prowadzą PKPiR? Jakie taka transakcja rodzi skutki podatkowe - jak to ująć w księgach tych firm?
Dodano 2012-08-08 14:54 przez marcellina
Witam, Założyłyśmy ze znajomą spółkę cywilną. Prowadzimy działalność gospodarcza na tak zwanym niskim zusie. Jest to nasza pierwsza działalność. Czy w momencie gdy jedna z nas odstąpi od spółki, druga będzie mogla nadal prowadzić działalność na takiej samej niskiej składce zus? Dziękuję.
Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.
Zgodnie z ogólnie przyjętym orzecznictwem spółka cywilna nie może być stroną postępowania cywilnego, w tym również postępowania o nadanie tytułowi egzekucyjnemu klauzuli wykonalności. Stroną postępowania klauzulowego są natomiast ...
Zgodnie z art. 3 Kodeksu pracy (Dz.U.98.21.94 j.t.), pracodawcą mogą być: jednostka organizacyjna, chociażby nie posiadała osobowości prawnej oraz osoba fizyczna. Powyższe oznacza, iż pracodawcą niewątpliwie mogą być spółki handlowe ...
Z początkiem lipca br. zaczęła działać Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej. Z końcem br. zastąpi ona całkowicie gminne ewidencje. Dla wspólników spółek cywilnych będących osobami fizycznymi oznacza to w ...
Dnia 9 lutego 2011 r. Sąd Najwyższy (dalej "SN") podjął uchwałę w sprawie legitymacji wspólnika spółki cywilnej do dochodzenia wierzytelności wchodzącej w skład majątku wspólnego wspólników spółki cywilnej (sygn. akt III CZP ...
2019-11-28 15:05
2017-04-26 12:50