eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo gospodarczeMiejsce wysyłki towaru, a miejsce prowadzenia działalności


2014-02-12 23:54 autor: wssk

1 959 odsłon

Miejsce wysyłki towaru, a miejsce prowadzenia działalności

Witam serdecznie,

czy w przypadku prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej (nie będąc płatnikiem VAT), mogą być jakieś "ale" z tytułu miejsca wysyłki towaru? 

Tj. działalność prowadzona jest w miejscowości A, natomiast towar wysyłany jest z miejscowości B (przez syna). Czy należałoby zgłosić miejscowość B jako dodatkowe miejsce prowadzenia działalności, ew. czy wystarczyłoby podpisanie umów zlecenia z synem (studentem, więc brak składek ZUS), który mieszka w miejscowości B. W umowie tej nie jest sprecyzowane miejsce wykonywania zlecenia.

Jakie jest najlepsze rozwiązanie tej sytuacji?

Pozdrawiam

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2014-05-11 05:21 autor odpowiedzi: konto usunięte

    w zasadzie wskazał Pan dwa wyjścia, z którego spełnienie jednego z nich rozwiązuje problem.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • laura_sara3

    Dodano 2014-02-05 10:47 przez laura_sara3

    Urlop macierzyński. Co zrobić z kasą fiskalną?

    Witam bardzo serdecznie,
    prowadzę salon fryzjerski jako działalność jednoosobową. Obecnie jestem na urlopie macierzyńskim (od urodzenia dziecka do końca lutego zatrudniłam osobę na umowę zlecenie), od marca nie będę zatrudniać nikogo. Posiadam w salonie kasę fiskalną.
    Co w takim razie zrobić z kasą,...

  • szadam

    Dodano 2013-10-17 10:13 przez szadam

    Działalność jednoosobowa w Polsce, a praca za granicą w Niemczech

    Witam,
    prowadzę w Polsce firmę jednoosobową, chciałbym wyjechać do Niemiec, wykonać jedno zlecenie, a mianowicie remont domu. Czy mój pobyt tam będzie legalny? Jakie dokumenty są mi tam potrzebne w razie kontroli, czy potrzebyję NIP europejski?

  • zabaP

    Dodano 2013-10-06 16:16 przez zabaP

    Umowa ze zleceniobiorcą. Jakie są obowiązki zleceniodawcy?

    Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą. Od 1 października 2013 podpisałam umowę zlecenie jako zleceniodawca z osobą, która podlega tylko ubezpieczeniom zdrowotnym (pracuje na etacie u innego pracodawcy).
    Proszę o pomoc: jakie mam obowiązki z tego tytułu? Jeśli chodzi o ZUS to został zgłoszony...

  • alena-m

    Dodano 2021-01-18 22:21 przez alena-m

    JDG i umowa zlecenie ze studentem do 26 r.ż.

    Prowadzę jednoosobową DG. Chcę podpisać umowę zlecenie ze studentem do 26 r. ż. Student jest zwolniony z ZUS i PIT. Czy w związku z tym muszę gdzieś to zgłosić?
    Czy na koniec wystawiam studentowi PIT-11 i wysyłam do US PIT-4R chociaż nie mam innych pracowników i zleceniobiorców przez cały rok?

  • Mati1234

    Dodano 2018-07-09 12:19 przez Mati1234

    Umowa zlecenie a składki ZUS od działalności gospodarczej

    Witam, czy będąc zatrudnionym na umowę zlecenie (pełen etat) po otwarciu jednoosobowej działalności gospodarczej, będę musiał opłacać składki ZUS?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Po wejściu w życie ustawy z dnia 22 lipca 2016 r. o zmianie ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z dnia 17 sierpnia 2016 r. poz. 1265), wiele wątpliwości wśród przedsiębiorców budzi sposób ...

Każda ucząca się osoba, aż do ukończenia 26. roku życia jest ubezpieczona zdrowotnie, czyli może korzystać z bezpłatnej opieki medycznej. Najczęściej do ubezpieczenia zdrowotnego jest zgłaszana przez rodziców. ZUS zwraca jednak uwagę ...

Lato to okres, w którym wielu, w końcu wolnych od obowiązków akademickich, studentów podejmuje pracę, aby podreperować swój budżet. Pracodawcy chętnie zresztą zatrudniają osoby posiadające status studenta, bo uznawane są one za ...

Działalność sezonowa to specyficzna forma przedsiębiorczości, która prowadzona jest przez ograniczony czas w roku, np. przez wakacje czy ferie zimowe. Sezonowi przedsiębiorcy dostosowują się do preferencji i zachowań klientów ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo gospodarcze

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania