Piszę do Państwa z następującym pytaniem. Około 5 lat temu podpisałam z firmą UPC cesję na świadczenie usług telewizyjnych i internetowych. Niestety cesja była dokumentem potwierdzającym przeniesienie własności łącza, natomiast nie zawierała informacji dotyczących form płatności, wysokości płatności etc.
Przez około 4 miesiące nie otrzymywałam od firmy UPC faktur, a po upływie około 4 miesięcy dostałam wezwanie do zapłaty od firmy windykacyjnej. Po kontakcie telefonicznym z firmą UPC otrzymałam informację, że powinien zjawić się u mnie monter z umową do podpisania, a na umowie jest adres e-mail na który przychodzą faktury (adres założony przez firmę UPC, o którym nie zostałam poinformowana). W zaistniałej sytuacji nie opłaciłam rachunków czekając w dalszym ciągu na otrzymanie umowy i faktur na podstawie to których płatności miałabym dokonać (czy pismo z firmy windykacyjnej jest prawomocne aby zapłacić należność?)
Obecnie mam na głowie komornika sądowego (którego muszę opłacić) ale zastanawiam się, czy mimo uregulowania należności mam jakieś podstawy aby z firmą UPC się przepychać, czy jestem na przegranej pozycji?
Z góry dziękuję za pomoc i radę.
2013-01-09 09:19 autor odpowiedzi: konto usunięte
Szanowna Pani,
zawarcie umowy cesji powoduje, że na cesjonariusza przechodzą wszelkie prawa i obowiązki wynikające z umowy zawartej z UPC przez cedenta (dotychczasowego abonenta).
Usługi telewizyjne i internetowe są więc od tego momentu świadczone na rzecz cesjonariusza i cesjonariusz jest zobowiązany do uiszczenia za nie odpowiednich opłat.
Jeśli zawarła Pani umowę cesji o świadczenie usług z dotychczasowym abonentem powinna Pani opłacać faktury od momentu zawarcia takiej umowy.
Z wyrazami szacunku,
Magdalena Ligus
Kancelaria Radcy Prawnego
mgr Stanisława Wyląg
Tarnowskie Góry
Dodano 2013-03-10 13:24 przez kaska3179
Witam, w 2001 roku miałam kredyt, który po jakimś czasie przestałam spłacać ze względów finansowych. W roku 2012 dostałam nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym, nie zareagowałam na to pismo. W lutym 2013 roku dostałam pismo od komornika o wezwaniu do zapłaty należności. Niedawno komornik zabloko...
Dodano 2013-02-26 22:38 przez MONIKA
W 2006 roku zmarł mój ojciec. Razem z dwoma siostrami i mamą mamy w spadku mieszkanie (ja w 1/8 części) spółdzielcze, własnościowe. Mam długi u komornika i w ZUS (alimenty) - wszystkie dotyczą niepłacenia alimentów na syna.
Otrzymałem pismo od komornika w 2009 r. - wezwanie do zapłaty należności. W ...
Dodano 2013-01-07 20:35 przez tibibi
Witam,
bodajże w roku 2001 wziąłem kredyt w Banku WBK ZACHODNI i nie bylem w stanie go spłacać. W listopadzie 2002 roku otrzymałem informacje z banku że dług mój został sprzedany do firmy windykacyjnej. W styczniu 2003 roku firma windykacyjna napisała do mnie pismo z prośbą o zwrot wykupionego długu...
Dodano 2013-06-06 20:25 przez szewc75
Czy komornik może zająć odliczenie prorodzinne? Przecież ta ulga jest ustanowiona w jakimś celu. Z tego co się orientuję ulgę odlicza się od należnego państwu podatku, więc czy należy ją traktować jako nadpłatę czyli dochód?
Podobno zasada jest taka, że pieniądze państwa nie mogą spłacać długów. Moi...
Dodano 2013-03-29 22:07 przez arturello
Witam, 13 lat temu wzięłam synowi telefon. Syn przestał płacić, ale ja nie dostałam żadnego wezwania przez cały ten czas. Aż rok wcześniej czyli w 2012 dostałam powiastkę z firmy windykacyjnej. Potem przez rok nic, aż do dziś gdzie odebrałam rentę niższą o 210 zł, a rentę dostaję przez 20 lat.
Także...
Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.
W zakresie eksportu polskich usług do Wielkiej Brytanii, transport towarów znajduje się w ścisłej czołówce, ustępując jedynie turystyce. Jasne jest więc, że wielu przedsiębiorców z branży TSL dostrzega szansę we współpracy z firmami ...
W 2023 roku do portfeli Polaków wróciło 27 miliardów złotych w ramach zwrotów za nadpłatę PIT. Średnio podatnik otrzymał 1715 zł. Dodatkowe pieniądze zawsze mogą pomóc w spłacie opóźnionych rachunków lub rat kredytów. Jeśli osoba ...
Trwająca wciąż pandemia oraz związane z nią ograniczenia w życiu społecznym zatrzymały nas w domach. Wiele aktywności przeniosło się do sieci, czego potwierdzeniem są chociażby najnowsze badania PBI - w kwietniu z internetu skorzystało ...
Z badania zrealizowanego przez Wyższą Szkołę Bankową we Wrocławiu we współpracy z Grupą KRUK wynika, że Polacy, którzy mieli lub mają długi, patrzą w przyszłość z większą dozą optymizmu niż osoby niezadłużone (54 % vs. 43%) ...
2020-07-30 19:30
2019-11-18 18:17