Witam, wychodzę w tym tygodniu za mąż i zmieniam nazwisko. Czy muszę poinformować o tym fakcie pracodawcę od razu czy dopiero po wymianie dowodu osobistego?
I jeszcze jedno pytanie: w przyszłym tygodniu idę do szpitala, mam skierowanie na nazwisko panieńskie. Jakim nazwiskiem powinnam się tam posługiwać?
Dodano 2022-05-27 09:49 przez retro123
Dzień dobry. Czy biorąc ślub mój mąż ma obowiązek poinformowania o tym swojego pracodawcę? Zaznaczę, że nie chce korzystać z urlopu okolicznościowego. Jeśli mimo wszystko jest taki obowiązek, to jakie dokumenty należy dostarczyć?
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
Dodano 2014-05-12 10:56 przez anet2201
Witam,
jestem na L4, niedługo biorę ślub, więc zmienię nawzisko, jednakże L4 będzie nadal kontynuowane.
Czy na L4 może widnieć jeszcze nazwisko panieńskie? Wyrobienie nowego dowodu osobistego i załatwienie wszelkich spraw związanych ze zmianą nazwiska trochę potrwają.
Dodano 2016-01-10 11:14 przez konto usunięte
Witam,piszę do Państwa ponieważ w 2015 r. wyszłam za mąż, co za tym idzie zmieniłam nazwisko i adres zamieszkania. Pracuję na umowę o pracę, mąż jest rolnikiem ryczałtowym.Czy bez problemu mogę się rozliczyć sama? Jakie dokumenty muszę złożyć w US? Czy muszę coś złożyć w US w związku ze zmianą adres...
Dodano 2018-06-11 15:09 przez Norrebro
Dzień dobry,jestem pracownikiem służby BHP u generalnego wykonawcy. Mamy wielu podwykonawców na budowie. Do czasu wprowadzenia RODO wysyłali na maila szkolenia BHP i orzeczenia lekarskie.Pytanie brzmi: w jaki sposób mogę weryfikować dane pracowników podwykonawcy w naszych oświadczeniach, które zawie...
Dodano 2016-03-08 11:53 przez konto usunięte
Czy mogę żądać od kandydata do pracy aby dostarczył mi zaświadczenie o niekaralności i wziąć od niego zgodę na przetawarzanie jego danych w tym zakresie?
Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.
Zawarcie związku małżeńskiego rodzi wiele następstw natury prawnej, które nie pozostają obojętne dla sytuacji pracowniczej zatrudnionego. Zastanówmy się, jakie prawa i obowiązki pracownika wiążą się z tym doniosłym wydarzeniem.
Osoby, które zostały upoważnione do przetwarzania danych, są obowiązane zachować w tajemnicy dane osobowe oraz sposoby ich zabezpieczenia. Tajemnica ta powinna mieć charakter tajemnicy służbowej.
Rozważmy następującą sytuację: pracownik (jeden z dwóch pracujących w firmie administratorów sieci informatycznej) udaje się na urlop wypoczynkowy. Pracodawca zażądał od niego numeru prywatnego telefonu komórkowego. Wyjaśnił, że w ...
Kluczową kwestią związaną z ochroną prywatności w zatrudnieniu jest określenie zakresu, w jakim pracownik zobowiązany jest do ujawnienia pracodawcy dotyczących go danych osobowych. Zgodnie z Konstytucją RP, "każdy ma prawo do ochrony ...
2020-07-30 19:30
2019-11-18 18:17