Odziedziczyłam wraz z bratem mieszkanie po rodzicach. Aktualnie w mieszkaniu przebywa mój brat ze swoją rodziną. Od śmierci rodziców, jak i również samego dziedziczenia, minęło 10 lat.
Mój brat ma wszystkie dokumenty (również moje), nie pamiętam jaka była kwota podziału wartości mieszkania. Chciałabym wiedzieć, gdzie mogę się dowiedzieć jaka kwota mi przysługuje. Było to dziedziczenie ustawowo, czyli w tym przypadku po połowie.
Mój brat bardzo mija się z prawdą i cały czas wymyśla inną kwotę, którą chce mnie spłacić. Chciałabym zgłosić się gdzieś, ale nie wiem w jakie miejsce, żeby uzyska taki odpis. Jeśli dowiedziałbym się jaka była kwota wartości mieszkania, wiedziałabym ile mi się należy.
Bardzo proszę o pomoc.
Natalia
Dodano 2017-11-24 07:45 przez asiaasia
Po śmierci mamy otrzymałyśmy w spadku mieszkanie. Ja i moje dwie siostry. My z podziałem nie miałyśmy problemu, bo sprawa była jasna, że jedna z nas dostanie całość. Problem w tym, że razem z nami 1/4 dostał były drugi mąż mamy. Nie mam pojęcia dlaczego, ale cóż. Najmłodsza siostra mieszka tam od ch...
Dodano 2014-09-18 20:16 przez zaklopotana
Witam,
babcia zmarła i nie zostawiła testamentu. Dom prawnie należy się jej córce. Co zrobić w przypadku, jeśli córka zmarłej ma 5 dzieci, nie ma męża ani rodzeństwa? Jedno z tych dzieci zamieszkuje od 21 lat dom po zmarłej przy czym matkę wygonili do pralni, komórki przy domu.
Jak załatwić tę spraw...
Dodano 2016-07-27 08:27 przez konto usunięte
Mieszkam w domu, który należy do mnie w 3/4 i w 1/4 do mojej siostry. Jest to spadek po rodzicach. Siostra przez 20 lat nie interesowała się domem, mieszkała gdzie indziej. Ja z mężem wykonywaliśmy wszystkie remonty i ponosiliśmy koszty. Teraz siostra stwierdziła, że nie ma gdzie mieszkać, więc się ...
Dodano 2016-01-04 18:52 przez ag.informacja
Dzień dobry,mój dziadek zmarł w 2014 roku i moja mama odziedziczyła po nim mieszkanie. W 2016 roku chce mi je przekazać w darowiźnie. Chciałabym sprzedać to mieszkanie za 150 tys. zł i kupić dom posiłkując się dodatkowo kredytem hipotecznym. Jednak nie chciałabym przekazywać całej kwoty dla siebie, ...
Dodano 2014-06-25 01:03 przez moniak
Odziedziczyłem razem z siostrą mieszkanie po mamie, czyli oboje po 50%. Wiem, że taki podatek w Polsce wynosi 7%, minus potrącenia. Mieszkam na stale w Szwecji, jestem obywatelem szwedzkim i polskim.
W Szwecji podatek spadkowy jest zniesiony. Zastanawiam się czy w moim przypadku jest możliwość unikn...
Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.
Bieżący rok niesie za sobą znaczne zmiany w prawie spadkowym. Nowe brzmienie zyskują m.in. regulacje dotyczące zachowku czy odrzucenia spadku. O czym warto wiedzieć? Odpowiedzi na to pytanie udziela Kancelaria Finansowa Lex.
Dobrze zorganizowane sprawy spadkowe są niezwykle istotne dla przedsiębiorców i ich przyszłych spadkobierców. Konsekwencje wynikające z prawa spadkowego dotyczą nie tylko samej rodziny zmarłego, ale również szerokiego grona interesariuszy, ...
Nowa procedura – tzw. Europejskiego Poświadczenia Spadkowego – pozwoli spadkodawcy na samodzielny wybór dogodnego systemu dziedziczenia.
Nowe przepisy wchodzące w życie 18 października br. wprowadzają zmiany mające szczególne znaczenie dla spadkobierców, którzy zamiast oczekiwanego majątku, często dziedziczą również długi. Niezłożenie oświadczenia o przyjęciu lub ...
2020-07-30 19:30
2019-11-18 18:17