eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo cywilneZwolnienie dyscyplinarne i kara 1000 zł


2017-06-13 14:20 autor: konto usunięte

3 332 odsłon

Zwolnienie dyscyplinarne i kara 1000 zł

Witam,

pracuję w agencji ochrony Solid Security na umowę zlecenie,i mam pewien problem. Poinformowałem z wyprzedzeniem przełożonego, że nie mogę zjawić się danego dnia i oczywiście nie było mnie tego dnia w pracy, z powodu złego samopoczucia

Teraz dostanę grzywnę za ten wybryk i zwolnienie dyscyplinarne, czyli niestawienie się na służbę. Chodzi o karę w wysokości 1000 zł.

Moje pytanie brzmi, czy jest to zgodne z prawem czy można się od tego jakoś odwołać lub coś bym mógł ominąć tą grzywnę? Ta kara pochłonie prawdopodobnie cały miesiąc mojej pracy.

Bardzo proszę o pomoc i odpowiedź.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2017-06-13 16:35 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    Przepisy regulujące umowę zlecenie zawatre są w kodeksie cywilnym. Nie maja tu zastosowania przepisy z K.p. Jeżeli nie wykonał Pan czynności, które wynikaja z umowy to zleceniodawca może taka umowę wypowiedzieć. Natomiast kara finansowa powinna być zapisana w umowie. W tym przypadku wydaje się ona nie adekwatna do strat poniesionych przez zleceniobiorcę, ale nie znając szczegółów nie wypowiem się jednoznacznie. Na Pana korzyść przemawia fakt, iż poinformował Pan zleceniodawcę o tym, że następnego dnia nie będzie Pana w pracy ze względu na złe samopoczucie. Można spróbować powołać się na art. 484 § 2. K.c., wykazując zaistniałą okoliczność.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Pracodawca może stosować karę pieniężną wyłącznie w sytuacjach określonych w Kodeksie pracy. Jej wysokość nie może przekraczać granic wyznaczonych przepisami prawa pracy. Nie zawsze więc wysokość kary pieniężnej faktycznie ...

Z pracownikiem można rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika z powodu nieusprawiedliwionej nieobecności spowodowanej udaniem się na urlop bez powiadomienia i uzyskania zgody pracodawcy.

Przyjrzyjmy się następującej sytuacji: szef zobowiązał personel do nieujawniania informacji związanych ze stosowaną w zakładzie pracy technologią produkcji. Jeden z podwładnych sprzeciwił się przestrzeganiu tajemnicy, podnosząc, że ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo cywilne

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania