Witam,
do budynku gospodarczego (którego część jest przerobiona na pokoje) dostawiliśmy niewielką kuchnię z kotłownią. Chciałabym się dowiedzieć, w jaki sposób mogę to zalegalizować? Jakie są tego koszty, czy czeka mnie rozbiórka tego? Dodam, że jest to wszystko bez żadnych planów.
2014-05-08 01:10 autor odpowiedzi: konto usunięte
Dodano 2013-09-25 12:56 przez puszek
Mąż razem z bratem umową darowizny otrzymali dom z działką i zabudową gospodarczą po 1/2. Dokąd żyła teściowa było ok. Miała zapisaną służebność. Po jej śmierci mieszkania, ktore zajmowała miały być dla męża (wiedzą to wszyscy w rodzinie i znajomi).
Niestety brat męża powiedział, że mieszkania są ty...
Dodano 2014-03-21 14:51 przez gosiaczek1
Czy zmiana funkcji pomieszczeń w budynku wymaga wcześniejszych decyzji administracyjnych?
Dodano 2014-02-26 23:03 przez ewa19-00
Witam,
mam taki problem. Mój tata prowadził działalność gospodarczą na naszym podwórku, w tym celu postawił budynki gospodarcze, z czasem zawiesił działalność a później zmarł.
Majątek przeszedł na mnie i na moją mamę. I moje pytanie jest takie, czy jeśli nie prowadzimy działalności gospodarczej, to ...
Dodano 2014-01-30 14:32 przez mark41
Moja żona jest właścicielem kurnika od 2000 roku. Pobraliśmy się w 2006 roku, nie mamy rozdzielności majątkowej. Budynkiem gospodarował mój teść, obecnie ma on problemy finansowe i zadecydował, żeby móc uzyskać kolejny kredyt musi stać się właścicielem tego kurnika.
Czy ja mam być obecny podczas spi...
Dodano 2013-12-03 19:42 przez Maniek
Budynki gospodarcze o charakterze rolniczym, w szczególności stajnia, obora, chlew, stodoła zlokalizowane na gruncie niestanowiącym gospodarstwa rolnego w rozumieniu ustawy o podatku rolnym w mojej gminie zwolnione są od podatku przez uchwałę Rady Gminy.
Czy zatem budynki takie po byłym gospodarstwi...
Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.
Budowa nowego obiektu to proces wymagający doskonałej organizacji, planowania i, co równie ważne, przestrzegania prawa. Jednym z kluczowych etapów tego procesu jest uzyskanie pozwolenia na budowę (PnB), opisane w rozdz. 4 art. 33 ustawy Prawo ...
Organy administracji prowadzą dzisiaj wiele postępowań, dotyczących legalizacji samowoli budowlanej. Wiele osób bowiem realizuje inwestycje nie zdając sobie sprawę z tego, że są nielegalne. Co grozi za naruszenie przepisów Prawa ...
Budowa zbiorników wodnych niemal zawsze wymagać będzie uzyskania pozwolenia na budowę (oraz pozwolenia wodnoprawnego) bądź też podlegać będzie obowiązkowi zgłoszenia. Niedopełnienie tych formalności skutkować będzie uznaniem obiektu ...
W poprzedniej części artykułu omówione zostały zmiany, jakie wprowadza nowela prawa budowlanego w kwestii legalizacji samowoli budowalnej.
2017-12-14 22:28
2016-12-04 17:47