Chciałabym podzielić spadek ale nie wiem od czego zacząć.
Zmarli teściowie pozostawili po sobie dom (nie napisali testamentu). Mieli dwóch synów. Każdy z nich ma żonę i dzieci. Jeden z tych synów zmarł. Jak najlepiej zacząć sprawę spadkową. Czy będzie potrzebna wycena nieruchomości?
Ja jako wdowa mieszkam w tym domu i nie chcę mieszkać tu bez żadnych praw. Mogę prosić o pomoc jak rozwiązać tą sprawę?
Dodano 2013-07-15 19:24 przez jozek85
Witam,
Ojciec nie pozostawil testamentu. Mam szóstkę rodzeństwa i na każdego przypada 1/6 wówczas, ale co można z tą 1/6 zrobić? Co mi się należy? Jak odzyskać tę część spadku?
Dodano 2015-07-03 11:18 przez rosiczka2
Witam, Jak będzie przeprowadzony dział spadku, jeżeli osoba zmarła nie zostawiając testamentu i nie rozpisała swojego majątku (zabudowania i ziemia)?
Spadkobiercami są dzieci. Dzieci ustaliły między sobą podział tego majątku i są zgodne. Jest jedna działka, która ma być podzielona między trzech spad...
Dodano 2013-11-10 19:03 przez nika372
Witam,
mój mąż i jego siostra są spadkobiercami po ich babci i tacie (dziedziczą dom i ziemie wokół niego). Co muszą zrobić żeby przyjąć spadek? Umówiliśmy się że zapłacimy siostrze pewną kwote pieniędzy. Jak to zrobić aby uniknąć płacenia podatku?
Dodano 2021-03-12 19:09 przez koperek82
Witam. Niedawno zmarł mój ojciec. Nie pozostawił po sobie testamentu. Jestem jego jedynym dzieckiem. Po śmierci mojej matki ojciec ożenił się ponownie. Z macochą nie mieli wspólnych dzieci. Po mojej matce nie było rozprawy spadkowej.
Ojciec miał mieszkanie spółdzielcze, które zbyła mu matka za życia...
Dodano 2023-02-19 23:53 przez kamilenka82
Dzień dobry! Dostałam w spadku po babci 1/3 udziału w majątku, na który składają się stary dom i 22 ary. Użytkowa powierzchnia domu to, Budynek ten od zawsze zamieszkuje mój tata, czyli syn babci, jest tam zameldowany, opłaca podatek i utrzymuje ten dom, dokonał także wymiany dachu. Do spadku przyna...
Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.
Samo dochodzenie należności od dłużników nie jest często prostym zadaniem. Wezwania do zapłaty, negocjacje, postępowania sądowe i egzekucyjne. Dużo czasu i wiele nerwów. Sytuacja jeszcze bardziej się komplikuje, gdy dłużnik umiera.
W każdej sytuacji dziedziczenia spadkobierca musi zmierzyć się ze stwierdzeniem nabycia spadku. Warto jednak wiedzieć, jak w odpowiedni sposób podejść do sprawy. Niejednokrotnie bowiem skład masy spadkowej, oprócz własności osoby ...
Osoby będące ustawowymi spadkobiercami, które zostały przez spadkodawcę wydziedziczone, mają prawo pozwać testamentowych spadkobierców o spłatę.
Uznanie za zmarłego to instytucja prawna stosowana w przypadku zaginięcia osoby fizycznej i polegająca na sądowym uznaniu śmierci danej osoby po upływie określonego czasu. Przesłanki uznania za zmarłego zostały uregulowane w ustawie z dnia ...
2019-10-23 16:55
2018-04-22 18:12