eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaPozostałe: PracaW jaki sposób zabezpieczyć swoje prawa pracownicze przechodząc do innej wydzielonej spółki?


2013-02-08 16:38 autor: jakub

2 900 odsłon

W jaki sposób zabezpieczyć swoje prawa pracownicze przechodząc do innej wydzielonej spółki?

Jestem zatrudniony w spółce X na umowę o pracę od ponad 3 lat, w związku z czym przysługuje mi już 3 miesięczny okres wypowiedzenia. Otrzymałem propozycję przejścia do spółki Y, która jest w tej samej Grupie - czyli zarówno spółka X jak i Y podlegają pod Grupę. Przejście związane będzie z koniecznością rozwiązania umowy o pracę za porozumieniem stron w spółce X i podpisanie nowej umowy na ustalonych warunkach ze spółką Y.

Zależy mi na podpisaniu umowy o pracę w spółce Y na takich samych albo lepszych warunkach, czy mogę się w jakiś sposób zabezpieczyć zrywając umowę ze spółką X? Obawiam się, że po rozwiązaniu umowy o pracę za porozumieniem stron ze spółką X, zostanie mi zaproponowana umowa o dzieło lub zlecenie w spółce Y. Bardzo proszę o informację, co mogę zrobić, żeby zabezpieczyć swoje prawa, zgodnie z prawem pracy?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2013-02-08 19:16 autor odpowiedzi: konto usunięte

    Najpierw rozmawiaj z firmą Y.

    Uzgodnij i jak się da - podpisz przyszłą umowę.

    Najgorsze dla Ciebie to zostać na lodzie.

    W negocjacjach z Y uwzględnij swoje oczekiwania.

    Oceń odpowiedź 0 1

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • Pedagog 94

    Dodano 2018-11-26 11:58 przez Pedagog 94

    L4 w ciąży a kontrola ZUS

    Witam,jestem kłębkiem nerwów, ale może zacznę od początku. Od lutego 2017 roku do maja 2018 roku pracowałam na umowę o pracę w żłobku z maluszkami. W maju dostałam propozycję pracy w miejskim przedszkolu z lepszą wypłatą, więc zgodziłam się, gdyż to była dla mnie wielka szansa.Rozwiązałam umowę o pr...

  • Majchrzak

    Dodano 2013-06-03 21:10 przez Majchrzak

    Czy należy mi się urlop za umowę na okres próbny?

    Witam,
    Mam pytanie: jestem zatrudniona w firmie od 3.03.2013 r. Pierwszą umowę miałam na 3 miesiące na czas próbny. Od 1 czerwca została ona przedłużona na rok czasu. Czy za czas próbny przysługuje mi urlop wypoczynkowy?

  • jakub

    Dodano 2013-02-11 14:25 przez jakub

    Czy mogę jednocześnie mieć podpisane dwie umowy o pracę?

    Obecnie jestem zatrudniona na umowę o pracę, przysługuje mi miesięczny okres wypowiedzenia. Czy mogę w związku z tym podpisać drugą umowę o pracę z firmą z terminem rozpoczęcia pracy za miesiąc?
    Nie chciałbym zostać na lodzie, więc dopiero jak podpiszę umowę o pracę z drugą firmą, chcę złożyć wymówi...

  • KoDa

    Dodano 2013-04-17 07:31 przez KoDa

    Ekwiwalent za zaległy urlop

    Witam. Mam pytanie odnośnie urlopu. W poprzedniej pracy miałem umowę na czas nieokreślony. Przepracowałem tam 3 lata wykorzystując przysługujący mi urlop w wymiarze 9 dni (za te 3 lata). Rozwiązałem umowę za porozumieniem stron i zatrudniłem się w innej firmie po 2 tygodniach. Otrzymałem w niej umow...

  • krecik

    Dodano 2013-02-26 17:40 przez krecik

    Nie mam umowy. Jakie mam prawa?

    Jestem kierowcą. Umowę o pracę miałem na jeden miesiąc, ale pracodawca przetrzymał mnie w czasie o tydzień. Nie mam umowy.
    Co powinienem zrobić?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Współpraca z freelancerami przynosi wiele korzyści. Daje elastyczność, umożliwia dostęp do globalnego rynku talentów oraz pozwala zaoszczędzić czas i środki finansowe. W obliczu rosnącej popularności pracy zdalnej warto rozważyć, czy ...

Rynek pracy ma się bardzo dobrze, a kandydaci do pracy raczej nie powinni mieć większych powodów do narzekania. Ubiegłoroczne statystyki wskazują, że na przestrzeni 12 miesięcy pracodawcy zgłosili aż 1 494 895 wolnych miejsc pracy, co ...

Rozwiązanie stosunku pracy może nastąpić na podstawie wypowiedzenia umowy o pracę albo za porozumieniem stron. Pracodawca może umożliwić zwalnianemu pracownikowi wybór sposobu zwolnienia.

Sam fakt ogłoszenia upadłości czy likwidacji nie powoduje rozwiązania stosunku pracy. Jeśli więc przedsiębiorstwo znalazło się w stanie upadłości lub likwidacji, pracodawca jest zobowiązany do zastosowania szczególnego trybu ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Pozostałe: Praca

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania