Od listopada uruchomiłem działalność z opodatkowaniem na zasadach ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych (rozliczenia kwartalne).
Mam dwa pytania: po pierwsze czy kwartał liczę od miesiąca rozpoczęcia czy kalendarzowo?
po drugie - co mam zgłosić, jakie dokumenty złożyć i w jakim terminie jeśli dotychczas nie uzyskałem żadnego przychodu?
2013-01-03 17:23 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy
1. Liczymy kwartały kalendarzowe.
2. Nic - jedyne co do końca stycznia 2013 r. musi Pan złożyć w urzędzie PIT-28 za rok 2012. O tym, że nie było sprzedaży, fiskusa się nie powiadamia. Mówimy oczywiście o podatku dochodowym. VAT to odrębna sprawa.
Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.
Dodano 2013-03-07 20:10 przez carolina33
Witam. Za maj 2012 zapłaciłam ryczałt, natomiast za dwa miesiące 2012 roku nie. Co należy teraz zrobić? Zapłacić zaległy ryczałt plus odsetki czy tylko odsetki? Nie został złożony też PIT-28. Jak to teraz zrobić?
Dodano 2013-02-15 11:53 przez konto usunięte
Witam,
Prowadzę działalność gospodarczą na ryczałcie i dostałam teraz propozycję żeby być wspólnikiem spółki.
Czy spółkę mam też rozliczać na ryczałt?
Dodano 2013-05-05 15:04 przez zatroskany
Witam,
Mam zamiar otworzyć sklep internetowy z środkami do zwalczania owadów. Może ktoś podpowie mi, jaką wybrać formę opodatkowania: ryczałt czy książkę przychodów?
Jaki jest procent podatku od tego typu działalności?
Dodano 2013-04-25 12:24 przez malgosa
Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą. Rozliczam się na zasadzie ryczałtu i jestem płatnikiem VAT.
Co mogę odliczać od VAT-u i czy muszę co miesiąc składać rozliczenie w skarbówce?
Dodano 2013-04-11 11:54 przez Connectum
Dzień dobry!
Planuję rozpoczęcie działalności polegającej na inicjowaniu kontaktów pomiędzy biznesem a organizacjami pozarządowymi. W ramach tej działalności będziemy się też zajmować weryfikacją wiarygodności tychże organizacji na potrzeby klienta biznesowego, ale również indywidualnego.
Jako formę...
Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.
Już tylko do 20 lutego przedsiębiorcy mogą decydować o wyborze bądź zmianie formy opodatkowania w całym 2025 roku. Ten wybór wpływa na wysokość podatków, ale również na sposób prowadzenia księgowości, możliwość korzystania z ulg ...
Początek roku to dla przedsiębiorców okazja do analizy wyniku finansowego firmy. Czasami okazuje się, że stosowany dotąd sposób rozliczeń przestał być opłacalny lub nie sprawdził się. Zbyt niskie przychody, przekroczenie ...
Podatnicy, którzy w styczniu 2024 osiągnęli swój pierwszy przychód w tym roku, jeszcze dziś mogą zmienić formę opodatkowania. Do wyboru mają skalę podatkową (zasady ogólne), podatek liniowy oraz ryczałt. Warto przeliczyć, który ...
W obliczu nadchodzących zmian w prawie, z końcem roku warto rozważyć zmianę formy opodatkowania. Kto zdąży podjąć decyzję do 20 lutego 2024 r. i złoży stosowne oświadczenie, może zapewnić sobie wymierne korzyści i ochronić swoje ...