Czym się różni działalność nierejestrowana od zwykłej osoby fizycznej?
Działalności nierejestrowanej nie trzeba nigdzie zgłaszać, więc każda osoba fizyczna, która coś np. sprzedaje (oczywiście z uwzględnieniem wszystkich ograniczeń) można powiedzieć że ma działalność nierejestrowaną?
2023-09-13 06:53 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy
Dodano 2021-09-29 14:29 przez Ania053
Witam, Prowadzę działalność gospodarczą od 2019 roku, chciałabym zawiesić i przejść na nierejestrowaną. Znalazłam art 1965, które piszę o pewnym wyjątku. Interpretując to, rozumiem, że mogę.
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź. Art. 195. [Możliwość prowadzenia działalności nieewidencjonowanej pr...
Dodano 2013-06-20 15:34 przez podatniczka
Osoba prowadząca działalność jednoosobową powinna już we wrześniu 2012 r. (przekroczyła wtedy limit 20 000 zł dla nowootwartych firm), zainstalować kasę. Całą sprzedaż ma udokumentowaną fakturami VAT (również dla osób fizycznych nie prowadzących działalności gospodarczej).
Czy tej osobie grozi za to...
Dodano 2022-10-14 09:16 przez nForcePL
Witam. Po przekroczeniu limitu na działalności nierejestrowanej, rejestruję działalność. Co wtedy z towarem, który zakupiłem na fakturę imienną? Czy normalnie będę mógł ten towar sprzedawać we swojej już zarejestrowanej działalności?
Pozdrawiam
Dodano 2023-07-16 20:47 przez Alis1245
W ramach działalności nierejestrowanej chciałabym kilka godzin w m-cu wprowadzać dane do systemu w biurze rachunkowym i wykonywać drobne prace biurowe np. skanowanie, kserowanie dokumentów. Czy w ramach tej działalności mogę wystawiać faktury na wprowadzenie danych, prace biurowe czy podlega to pod ...
Dodano 2023-02-27 20:43 przez Oti90
Dzień dobry. W grudniu 2021 zawiesiłam działalność. Czy jeśli zamknę działalność to mogę przejść na działalność nierejestrowaną? Czy muszę odczekać 5 lat?
Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.
Zgodnie z ustawą Prawo przedsiębiorców podatnik nie musi rejestrować swojej działalności, jeśli miesięcznie osiąga z niej przychody niższe niż 75% płacy minimalnej. W 2024 roku limit ten zwiększy się dwa razy.
Na początku lipca w Sejmie pojawił się projekt ustawy o ograniczaniu biurokracji i barier prawnych. Proponowane przepisy zakładają m.in. wprowadzenie rocznej, a nie miesięcznej kwoty przychodu, do wysokości której możliwe jest prowadzenie ...
Działalność sezonowa to specyficzna forma przedsiębiorczości, która prowadzona jest przez ograniczony czas w roku, np. przez wakacje czy ferie zimowe. Sezonowi przedsiębiorcy dostosowują się do preferencji i zachowań klientów ...
Zgodnie z ustawą Prawo przedsiębiorców podatnik nie musi rejestrować swojej działalności, jeśli miesięcznie osiąga z niej przychody niższe niż 50% płacy minimalnej. Pojawiła się szansa, że limit ten już w 2023 roku będzie ...