eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyFirmaPozostałe: FirmaIstniejąca działalność usługowa a dodanie sprzedaży detalicznej 3%


2014-05-03 16:07 autor: Tommooo

2 620 odsłon

Istniejąca działalność usługowa a dodanie sprzedaży detalicznej 3%

Witam wszystkich na forum!

Mam następujące zagadnienie (pytam w imieniu taty). Prowadzi on działalność  usługową 8,5% (bez VAT, klientami są instytucje). Co musi zrobić aby jednocześnie móc prowadzić sprzedaż internetową detaliczną na ryczałcie 3% osobom fizycznym? (różne branże sprzedaży i usług).

Ktoś mu powiedział, że trzeba pójść do urzędu i zmienić profil DG, nowy REGON. Czy to prawda? Na dwóch forach nikt nie jest w stanie odpowiedzieć mi na to pytanie.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2014-05-06 10:30 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

    Proszę zaktualizować dane (rozszerzyć działalność) na formularzu CEIDG-1. Elektronicznie można go wypełnić tutaj (jest to dosyć intuicyjne): Następnie (jedna z możliwości) drukujemy i zanosimy do urzędu  gminy, gdzie przy pracowniku tego urzędu formularz trzeba podpisać, złożyć i w zasadzie to tyle.

    Oczywiście zakładamy, że nowy profil działalności nie wymaga koncesji czy dodatkowych zezwoleń, bo jeśli tak, to i o nie trzeba wystąpić w stosownej instytucji. Podana metoda dotyczy przedsiębiorców prowadzących działalność na własne imie i nazwisko.

    Tommooo skomentował/a odpowiedź 2014-05-06 19:23

    Bardzo dziękuję za odpowiedź. Czy zmienia się REGON? I po jakim czasie można już prowadzić sprzedaż od złożenia formularza?

    Oceń odpowiedź 0 1

    skomentuj | odpowiedz

  • 2014-05-11 21:16 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

    Prowadzić można w zasadzie zaraz po zgłoszeniu zmiany. O ile pamięć mnie nie myli, sam regon się nie zmienia, ale gmina przekaże informację do urzędu statystycznego o zmianie w prowadzonych rodzajach działalności.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Od 2% do 17% - tyle może wynosić stawka opodatkowania przychodów osiąganych w ramach ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Obok uproszczonych zasad tej metody opodatkowania jest to główny powód, dla którego przedsiębiorcy decydują ...

Produkcja przez spółkę jawną gotowych (kompletnych) wyrobów gotowych w postaci nóg meblowych i podłokietników może być opodatkowana ryczałtem ewidencjonowanym według stawki podatkowej w wysokości 5,5% - uznał Dyrektor Krajowej ...

Gdy produkowane przedmioty mają cechy indywidualnie określone przez zamawiającego i są narzędziami dla konkretnych zleceniodawców, ich sprzedaż jest opodatkowana 8,5% stawką ryczałtu ewidencjonowanego - uznał Dyrektor Krajowej Informacji ...

Świadczenie usług polegających na pośrednictwie w sprzedaży detalicznej produktów może być opodatkowane ryczałtem ewidencjonowanym, a właściwą stawką ryczałtu dla takich usług jest 8,5% przychodu - uznał Dyrektor Krajowej Informacji ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Pozostałe: Firma

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania