2014-05-03 16:07 autor: Tommooo
2 618 odsłon
Witam wszystkich na forum!
Mam następujące zagadnienie (pytam w imieniu taty). Prowadzi on działalność usługową 8,5% (bez VAT, klientami są instytucje). Co musi zrobić aby jednocześnie móc prowadzić sprzedaż internetową detaliczną na ryczałcie 3% osobom fizycznym? (różne branże sprzedaży i usług).
Ktoś mu powiedział, że trzeba pójść do urzędu i zmienić profil DG, nowy REGON. Czy to prawda? Na dwóch forach nikt nie jest w stanie odpowiedzieć mi na to pytanie.
2014-05-06 10:30 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy
Proszę zaktualizować dane (rozszerzyć działalność) na formularzu CEIDG-1. Elektronicznie można go wypełnić tutaj (jest to dosyć intuicyjne): Następnie (jedna z możliwości) drukujemy i zanosimy do urzędu gminy, gdzie przy pracowniku tego urzędu formularz trzeba podpisać, złożyć i w zasadzie to tyle.
Oczywiście zakładamy, że nowy profil działalności nie wymaga koncesji czy dodatkowych zezwoleń, bo jeśli tak, to i o nie trzeba wystąpić w stosownej instytucji. Podana metoda dotyczy przedsiębiorców prowadzących działalność na własne imie i nazwisko.
Tommooo skomentował/a odpowiedź 2014-05-06 19:23
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Czy zmienia się REGON? I po jakim czasie można już prowadzić sprzedaż od złożenia formularza?
2014-05-11 21:16 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy
Dodano 2015-05-07 21:58 przez AnastazjaG
Witam, prowadzę firmę, jestem ryczałtowcem. Klasyfikacja działalności PKD 43.99.Z. Świadczę usługi polegające na wykonywaniu specjalistycznych robót budowlanych przy użyciu pomp do mieszanek betonowych. Jaka obowiązuje stawka ryczałtu przy tych usługach 5,5% czy 8,5%?
Dodano 2014-03-25 12:50 przez doda09
Czy prowadząc działalność gospodarczą DJ'a (prezentera muzycznego) mogę rozliczać się na zasadzie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych? Jeżeli tak, to jaka stawka mnie obowiązuje i dlaczego?
Dodano 2014-03-10 17:46 przez aniset
Prowadzę działalność gospodarczą i jestem na kasie fiskalnej. Moja mama, emerytka lat 72 chciałaby otworzyć swoją działalność, ryczałt 3% na sezon letni. Czy na jednym punkcie handlowym mogą być dwie działalności?
Czy mogę sprzedawać jej towar nie nabijając na swoją kasę fiskalną? Jak to jest w przy...
Dodano 2014-02-06 14:25 przez monia921005
Jakiej kwoty nie należy przekroczyć przy działalności w formie opodatkowania ryczałtem ewidencjonowanym 8,5 %?
Dodano 2015-12-23 12:51 przez kuna2
Witam.od czerwca br. prowadzę działalność gospodarczą opierającą się na sprzedaży ubrań przez internet (sprowadzam z zagranicy, towar bezpośrednio wysyłany jest do klienta). Firmę mam zarejestrowaną na ryczałt 3%, dodatkowo prowadzę książkę przychodów i rozchodów, w której opisuję każdą transakcję i...
Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.
Od 2% do 17% - tyle może wynosić stawka opodatkowania przychodów osiąganych w ramach ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Obok uproszczonych zasad tej metody opodatkowania jest to główny powód, dla którego przedsiębiorcy decydują ...
Produkcja przez spółkę jawną gotowych (kompletnych) wyrobów gotowych w postaci nóg meblowych i podłokietników może być opodatkowana ryczałtem ewidencjonowanym według stawki podatkowej w wysokości 5,5% - uznał Dyrektor Krajowej ...
Gdy produkowane przedmioty mają cechy indywidualnie określone przez zamawiającego i są narzędziami dla konkretnych zleceniodawców, ich sprzedaż jest opodatkowana 8,5% stawką ryczałtu ewidencjonowanego - uznał Dyrektor Krajowej Informacji ...
Świadczenie usług polegających na pośrednictwie w sprzedaży detalicznej produktów może być opodatkowane ryczałtem ewidencjonowanym, a właściwą stawką ryczałtu dla takich usług jest 8,5% przychodu - uznał Dyrektor Krajowej Informacji ...