Zajmujemy się wypłatą świadczeń rodzinnych na konta osobiste i na listę do banku. Na listach widnieją nazwiska osob uprawnionych do świadczeń. Zdarza się jednak, że dana osoba nie może wybrać pieniędzy.
Wprowadziliśmy upoważnienia, tzn. osoba z listy (osoba X), składa u nas w biurze upoważnienie dla wybranej przez siebie osoby (osoba Y). Wpisana osoba Y przychodzi do nas po upoważnienie, które podpisuje kierownik i z tym idzie do banku. To upowaznienie brzmi: "Upoważniam Pana Y.....do odbioru świadczenia za Pana X."
Czy takie upoważnienia są dopuszczalne?
Dodano 2018-09-23 15:04 przez laura88
Co zrobić jeżeli zostało mi wypłacone świadczenie rodzinne, a MOPS po 4 latach nagle stwierdził, że mi się ono nie należało?
Dodano 2013-12-11 10:41 przez kiniak9
Witam,
pobierałam rentę rodzinną do września tego roku. W kwietniu wysłałam do ZUS oświadczenie, że będę pracować i że mój dochód nie będzie podstawą do obniżenia kwoty świadczenia, bo będzie za niski. Z pracy jednak zrezygnowałam i nie zarobiłam nic. Co teraz powinnam zrobić, jeśli ZUS oczekuje ode...
Dodano 2013-12-09 22:39 przez wiler
Witam,
jestem studentem, pobieram rentę rodzinną. Moje pytanie brzmi: ile mogę maksymalnie zarobić z tytułu umowy o pracę, by nie stracić świadczenia?
Z tego co wyczytałem w sieci na umowie zlecenie, bądź o dzieło można zarobić nieograniczoną ilość pieniędzy, natomiast ograniczeniu podlega tylko sta...
Dodano 2014-01-18 18:20 przez zbyszek70062
4 grudnia 2013 r. po 15 miesiącach sąd przyznał mi prawo do emerytury od dnia 6 października 2012 r. Ile czasu ma ZUS, aby naliczyć należną mi emeryturę i wyrównać zaległości wraz z odsetkami?
Dodano 2014-01-03 16:33 przez dziurd
Mój pracownik na umowie o pracę ma napisane, pracownik biurowy i wykonuje zadania dotyczące: świadczeń rodzinnych i funduszu alimentacyjnego (przyjmowanie dokumentów, wydawanie decyzji, wprowadzanie danych do komputera oraz decyzje dotyczące, przyznawania alimentów).
Teraz chcę dopisać do jego zakr...
Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.
O 250 tys. wzrosła liczba dzieci uprawnionych do pobierania zasiłku rodzinnego, a jego przeciętna wartość zwiększyła się średnio o 14 zł miesięcznie na każde dziecko. Oznacza to dodatkowy koszt dla sektora finansów publicznych w ...
Sejm przyjął poprawkę Senatu do ustawy o świadczeniach rodzinnych. W ten sposób wykreślono przepis ustawy, który zakładał podwyższenie becikowego w 2013 r. do 1200 zł. Utrzymano natomiast nowy przepis ograniczający krąg uprawnionych do ...
Narodziny dziecka pozwalają na skorzystanie z pewnych świadczeń pieniężnych. Osoba nimi zainteresowana musi jednak spełniać określone warunki oraz przedłożyć wymagane dokumenty. Trzeba przy tym pamiętać o obowiązujących terminach.
Znowelizowane zasady przyznawania prawa do świadczeń rodzinnych zaczną obowiązywać z dniem 1 stycznia 2012 r., choć część z nich już ma zastosowanie. Zmiana przepisów ma na celu m.in. ustalenie dochodu, od którego uzależnione jest prawo ...