Czy chcąc uniknąć zapłaty zaliczki za grudzień, zeznanie podatkowe i wynikający z niego podatek należało złożyć do dziś, tj. 20 stycznia 2016 czy przed 20 stycznia?
2016-01-21 06:26 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy
Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.
Dodano 2014-01-29 13:02 przez patycha
Proszę mi powiedzieć, czy zryczałtowany podatek za grudzień 2013 r. mam zapłacić do końca stycznia wpisując symbol płatności PPE?
Czy przed złożeniem zeznania PIT-28 (do końca stycznia) mam zapłacić należną kwotę, która jest podsumowaniem całego 2013 r. i wtedy jako symbol płatności wpisać PIT-28, n...
Dodano 2013-04-26 08:58 przez Pati_Alex
Witam,
Rozliczam nianię zatrudnioną na umowę aktywizacyjną. Ona nie płaciła comiesięcznych zaliczek ponieważ uznała, że zapłaci rozliczając się w roczynym PIT-36.
Jednak mam dylemat: jak wpisać te niezapłacone zaliczki. Czy w poz. 81, 185 oraz 188 PIT-36 wpisuję zera, bo nic nie zostało wpłacone?
Ba...
Dodano 2013-03-22 16:23 przez esnona
Mieszkam w Warszawie, ale posiadam inny adres zameldowania. W związku z tym podatek za 2012 rok powinnam rozliczyć w US w Warszawie. Firma, w której pracuję wysłała już mój PIT-11 do US zgodnego z miejscem zameldowania (ja nie zaktualizowałam moich danych w dziale kadr).
Co w takiej sytuacji należy ...
Dodano 2013-03-18 20:23 przez patologiczna
Witam, mam pytanie: Jak rozliczyć podatek dochodowy, który mam odprowadzony w 2 różnych urzędach skarbowych? Wszystko przez błąd pracodawcy. Posiadam inne miejsce zameldowania, a inne zamieszkania. Czy trzeba złożyć jakiś druk? Co mam zrobić w takiej sytuacji? POMOCY!!!!!
Dodano 2017-01-26 14:28 przez konto usunięte
Witam,sprzedałem swoje przedmioty do gry, ponieważ już w nią nie gram i podczas sprzedaży zauważyłem, że można na tym zarobić na zasadzie: kup taniej - sprzedaj drożej, więc tak zacząłem robić, kupowane przedmioty miałem maks do miesiąca czasu, czyli teraz od tego pewnie muszę odprowadzić podatek.Te...
Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.
Przepisy Polskiego Ładu, które zaczęły obowiązywać od 1 lipca 2022, wprowadzają szereg zmian dla podatników. Jedną z nich jest ujednolicenie terminów rozliczania się z podatku dochodowego i składek ZUS.
Jeżeli na podstawie umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania zawartej z Niemcami wypłacana przez bank klientce emerytura wdowia z niemieckiego obowiązkowego systemu ubezpieczeń socjalnych, podlega opodatkowaniu tylko w Niemczech, bank nie ...
Wypłacana emerytura z niemieckiego obowiązkowego systemu ubezpieczeń socjalnych podlega opodatkowaniu tylko w Niemczech i tym samym nie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych w Polsce. W związku z tym nie wykazuje się ...
Dodatkowa emerytura z USA w postaci czeków, otrzymywana z funduszu emerytalnego, nie korzysta ze zwolnienia z PIT w Polsce. Stanowi ona dochód opodatkowana na zasadach ogólnych, od którego w trakcie roku należy samodzielnie uiszczać zaliczki ...