eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyBranżeOchrona zdrowia i opieka społecznaCzy bloki operacyjne zlokalizowane na trzech piętrach można nazwać blokiem centralnym?


2014-08-20 21:33 autor: anet

1 952 odsłon

Czy bloki operacyjne zlokalizowane na trzech piętrach można nazwać blokiem centralnym?

Pracuję w szpitalu gdzie są 4 bloki operacyjne: jeden na pierwszym piętrze (chirurgia miękka i naczyniowa), drugi na 2 piętrze (ortopedia), trzeci na 3 piętrze (laryngologia), czwarty w innym skrzydle (okulistyka). Bloki rozliczane są ze swoimi oddziałami np. blok chirurgiczny z oddziałem chirurgicznym.

Czy tak rozmieszczone bloki operacyjnie można ustawowo nazwać blokiem centralnym? Dodam, że grafik pracy mam ustalony na jednym bloku (pracuję na bloku chirurgii i tu mam dyżury) i kiedy jest taka konieczność (np. na bloku ortopedycznym zabieg przedłuża się po godz. 15) zmuszana jestem opuścić swój blok i iść na blok ortopedyczny.

Czy jest to zgodne z przepisami?

Dziękuję

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • ales

    Dodano 2014-01-22 18:20 przez ales

    Umowa cywilno-prawna a godziny pracy

    Zawarłam umowę cywilno-prawną z dawnym pracodawcą. Pracuję w systemie zmianowym jako pielęgniarka. Grafik mam z góry ustalany przez przełożonego jak pozostali pracownicy, ale nikt nie ustala ze mną dni, kiedy mogę wykonywać usługę tylko z góry narzuca.
    Jestem przypisana od początku do danej zmiany, ...

  • Grex17

    Dodano 2020-07-29 07:29 przez Grex17

    Czas pracy równoważny

    Dzień dobry, opiszę następującą sytuację.
    Jako technik elektroradiolog pracuję w szpitalu. W umowie o pracę mam zapisaną informację odnośnie czasu pracy na dobę: 7:35 h.
    Umowa zawarta jest jako: czas pracy równoważny.
    Dotychczas system pracy był jednozmianowy.  Obecnie kierownik chce wprowadzić róż...

  • katarzyna702

    Dodano 2020-05-04 15:36 przez katarzyna702

    Mój bezpośredni przełożony nakazuje mi podpisanie przetargu

    Pracuje w szpitalu. Mam pytanie: czy mój bezpośredni przełożony może nakazać mi podpisanie przetargu. Nadmieniam, że nigdy nie byłam przeszkolona w tym zakresie. Mój przełożony nie możę go podpisać z niewiadomych mi przyczyn.

  • dekajanusz

    Dodano 2016-04-01 18:20 przez dekajanusz

    Czy można podważyć zasadność zawarcia umowy zlecenia?

    Co mogę zrobić jeżeli rodzaj wykonywanej pracy odbiega całkowicie od zapisu jaki jest zawarty w umowie zlecenie?Umowa zlecenie mówi nam o rozwożeniu ciast i ciasteczek według zamówień telefonicznych a jest to typowa praca jako kierowca-dostawca towaru do wyznaczonych punktów sprzedaży według grafiku...

  • syle5

    Dodano 2015-11-26 18:10 przez syle5

    Dziecko w szpitalu wraz z opiekunem

    Witam,przebywam z 6-miesięcznym dzieckiem w szpitalu ponieważ dostaje mój pokarm i nie zostawię samego dziecka w szpitalu. Muszę płacić 15zł/doba za pobyt z dzieckiem, czy to normalne i nawet żadne wyżywienie mi się za to nie należy tylko w swoim zakresie? Drugie moje pytanie dotyczy lekarstw przygo...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Czasowe powierzenie obowiązków innego rodzaju niż wynikające z umowy o pracę nie wymaga formy pisemnej. Może być dokonane ustnie. Warto jednak sporządzić pisemny dokument.

Wykonywanie poleceń służbowych należy do podstawowych obowiązków każdego zatrudnionego. Kodeks pracy traktuje to zagadnienie zdawkowo, dlatego też warto przyjrzeć się, jakie stanowisko w tej kwestii prezentowane jest w aktualnym ...

W umowach o pracę często pojawia się zapis o konieczności wykonywania przez pracownika "dodatkowych zadań zlecanych przez pracodawcę". Czy można zwolnić pracownika uchylającego się od ich wykonywania?

Pracodawca powierzając pracownikowi nowe obowiązki wykraczające poza określony w umowie rodzaj pracy, może tego dokonać jedynie za zgodą pracownika. Rozszerzenie zakresu czynności nie wymaga automatycznej zmiany stanowiska pracy, jak ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Ochrona zdrowia i opieka społeczna

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania