eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca



2012-07-25 00:24 autor: konto usunięte

4 833 odsłon

Studia PR

Witam,

Jestem niedoświadczoną, świeżo upieczoną maturzystką. Obecnie staję przed wyborem swojej drogi życiowej. Przyznaję, że branża reklamowa oraz relacje publiczne siedzą mi w głowie od pewnego czasu. Chciałabym zapytać doświadczonych ludzi o to:

- Jak zostać PRowcem ? Czy koniecznie muszą to być studia dziennikarskie, kierunek socjologii bądź zarządzania ?

- Na jakie cechy osobowości oraz rynku pracy warto zwrócić uwagę przy wyborze tego zawodu ?

Dodam, że pracuję jako modelka. Poznawanie nowych ludzi i odnajdywanie się w nowych sytuacjach nie sprawia mi problemu. Tak samo jak języki obce.  Przed podjęciem ważnej decyzji chciałabym jednak jeszcze się upewnić pytając ludzi, którzy znają PRowy świat od podszewki..

Warto?

Z góry przepraszm jeśli to złe miejsce na zadawanie tego typu pytań. Nie jestem pewna czy na innego typu forach odpowiadali by mi profesjonaliści.

Pozdrawiam,

Maturzystka.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2012-07-27 16:05 autor odpowiedzi: MS

    Polecam materiały z Kongresu Profesjonalistów PR (kongresprofesjonalistow.pl). Branża sama dużo mówi tutaj o sobie. Odnośnie studiów, polecam przejrzeć prezentację "Kształcenie profesjonalistów komunikacji wizerunkowej wobec potrzeb rynku i nowych regulacji prawnych" z tegorocznej prelekcji Kariny Stasiuk-Krajewskiej i Maurycego Graszewicza. Prezentacja znajduje się w Klubie Kongresu.

    Oceń odpowiedź 0 1

    skomentuj | odpowiedz

  • 2012-07-30 14:30 autor odpowiedzi: konto usunięte

    Dziękuję serdeczenie.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2013-02-10 13:49 autor odpowiedzi: wfirma.pl - księgowość online

    A tak z życia to najlepiej iść na studia zaoczne i równolegle poszukać pracy, nawet na zasadach wolontariatu w firmie lub dziale PR. W CV jest to bardzo dobrze widziane. Równolegle nabierze pani i wiedzy i doświadczenia.

    Ekspert w dziedzinie prawa gospodarczego i księgowości w serwisie wfirma.pl

    Oceń odpowiedź 0 1

    skomentuj | odpowiedz

  • 2013-05-20 15:34 autor odpowiedzi: konto usunięte

    Witaj Enjoy,

    wprawdzie zamieściłaś swoje pytanie kilka miesięcy temu, ale myślę, że temat jest nadal aktualny.

    Zajmuję się public realtions w firmie Procreate.

    Moja droga zawodowa wyglądała tak, że od 18go roku życia zaczęłam brać udział w przedsięwzięciach związanych z public relations. Studia z tego zakresu skończyłam dopiero wiele lat później. Były to studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim.

    Moja rada jest taka:

    - szukaj staży w agencjach PR, angażuj się w wydarzenia, które wymagają wsparcia PR. Wiele NGOsów robi ciekawe projekty - znajdź taki, którego obszar działania będzie pokrywał się z Twoimi zainteresowaniami.

    - Piszesz, że jesteś modelką - poszukaj wydarzeń związanych z fashion, zgoś się do organizatorów, zaproponuj - w zakresie kontkatów z mediami, rozleklamowania danego wydarzenia.

    - Z mojego wieloletniego doświadczenia wynika, że warto skończyć studia humanistyczne, a potem zdecydować się na studia podyplomowe związanr z PR. Tutaj musisz uważać przy wyborze uczelni. To modny kierunek, dlatego wiele uczelni ma go w swojej ofercie. Jednak z ich jakością i przydatnością nie jest najlepiej. Zwróć uwagę na liczbę zajęć praktycznych i osoby, które będą wykładowacami. Najlepiej, żeby byli to praktycy, ludzie związani ze znanymi firmami czy instytucjami.

    - Najważniejsza jest praktyka - potencjalnemu pracodawcy bardziej zaimponujesz, jeśli w Twoim CV zamieścisz informacje o fajnych PRowych projektach, w których uczestniczyłaś (nawet, jeśli był to wolontariat). Studia oczywiście są ważne, ale według mnie one bardziej systematyzują wiedzę, którą lepiej zdobyć w praktyce.

    - Cechy osobowości dobrego PRowca? Przede wszystkim - trzeba umieć współpracować z ludźmi. Będziesz miała do czynienia z wieloma sytuacjami, w których dobra wola dziennikarza czy partnera projektu, stanowić będzie o sukcesie lub porażce.  Ważna jest też umiejętność pisania i doskonałego posługiwania się językiem polskim.

    Trzeba umieć szybko reagować na sytuacje kryzysowe, przewidywać możliwe scenariusze rozwoju wydarzeń i pamiętać, że praca PRowca jest zadaniowa. Muszisz być gotowa na to, że nie zawsze będziesz pracować od 8:00 do 16:00.

    Pozdrawiam serdecznie i życzę sukcesów!

    Oceń odpowiedź 0 2

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • Owl_

    Dodano 2013-10-26 00:36 przez Owl_

    Jakie są realne szanse na pracę w mediach?

    Witam wszystkich forumowiczów,
    Pytanie podane w tytule może wydawać się banalne, lecz dla mnie takie nie jest. Chciałabym się dowiedzieć od kogoś doświadczonego bądź od osoby, której się udało dostać do mediów, czy jest sens w ubieganiu się o stanowisko choćby reportera czy prezentera telewizyjnego....

  • killsometime

    Dodano 2013-07-26 17:32 przez killsometime

    Który kierunek wybrać: logistykę: innowacyjne technologie materiałowe czy MSG?

    Dostałem się na logistykę: innowacyjne technologie materiałowe i międzynarodowe stosunki gospodarcze na Uniwersytecie Łódzkim.
    Który kierunek wybrać? Bardzo boję się matmy, bo ciężko mi idzie i muszę poświęcać na nią dużo energii i czasu.  Po jakim kierunku jest więcej szansy znalezienia pracy? Czy ...

  • Lovely.

    Dodano 2013-10-28 16:08 przez Lovely.

    Co lepsze planując przyszłość w zawodzie informatyka?

    Chciałabym studiować Informatykę i Ekonometrię na AGH w Krakowie. Zależy mi na studiach z przyszłością. Informatycy i handlowcy są jako tako potrzebni, to mam w studiach właśnie ten kierunek. Informatyka i Ekonometria, czyli informatyka z ekonomią - niestety przeważa tam ekonomia. Jako, że interesuj...

  • Skołowany Świat

    Dodano 2012-11-16 23:21 przez Skołowany Świat

    Studia jako koszty działalności.

    Czy mogę wliczyć studia w koszty działalności gospodarczej (firma jednoosobowa) jeżeli studia podjąłem w styczniu a działalność założyłem w maju (oczywiście chodzi mi za okres maj - grudzień). Kierunek studiów zgadza się z kierunkiem działalności.
    Chodzi mi czy w ogóle mogę odliczyć i czy mogę to zr...

  • MIREKJ232

    Dodano 2012-10-23 09:53 przez MIREKJ232

    Urlop szkoleniowy

    nowe zasady urlopów szkoleniowych 21 dni. Czy dojazd na studia w godzinach pracy może być liczony urlop szkoleniowy jest to piątek, czy obrona pracy i przygotowanie do egzaminu. Nauka za zgodą pracodawcy.

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

W zeszłym roku portal PRoto.pl 17 razy informował o dziennikarzach, którzy zdecydowali się na przejście do PR-u. Najczęściej porzucali oni prasę. Biorąc jednak pod uwagę poszczególne redakcje, największa liczba dziennikarzy odeszła z ...

W ostatnich latach szkolnictwo wyższe w Polsce bardzo się rozwinęło. Powszechne dążenie do uzyskania dyplomu znajduje swoje odzwierciedlenie w statystykach. Podczas gdy na początku lat 90. liczba studentów w Polsce nieznacznie przekraczała ...

Grafton Recruitment przedstawia kolejną porcję wyników "Raportu wynagrodzeń i trendów w przedsiębiorstwach". Tym razem dowiadujemy się co nieco o pracy w marketingu i PR. Opracowanie dowodzi m.in., że specjaliści w tym zakresie nie mogli w ...

Stawianie na wysoce skuteczne działania, duża koncentracja wokół AI i niepewność - tak w ogromnym skrócie można zdefiniować to, co działo się w polskiej branży Public Relations i marketingu w mijającym roku. Niemniej inflacja i ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Marketing / Reklama / PR

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania