Witam,
W czerwcu dostałam fakturę korygującą na minus za rachunek telefoniczny, data wystawienia jest też czerwcowa. Korekta dotyczy faktury z maja. Rozumiem, że VAT z tej korekty rozliczam w czerwcu, w dacie wystawienia, ale co z kosztem?
Czy korektę księguję w dacie pierwotnej faktury i koryguję koszt z maja, czy korektę księguję w dacie jej wystawienia, czyli w czerwcu i wtedy uwzględniam ten koszt PKPiR oraz VAT?
Proszę o odpowiedź.
2013-07-08 09:03 autor odpowiedzi: Biuro Rachunkowe TAX-NET Jacek Adamczak
Księgowa obsługa internetowa - cała Polska. Ceny już od 39,90/mc. www.taxnetto.pl
2013-10-17 10:56 autor odpowiedzi: konto usunięte
Dodano 2013-02-19 17:09 przez waldi11
Fakturę za firmowy telefon otrzymuję pod koniec miesiąca, a termin płatności mija w miesiącu następnym, w którym też dokonuję płatności.
Proszę mi napisać czy ową fakturę księguję i wliczam w koszty uzyskania przychodu za miesiąc jej wystawienia, czy dopiero z datą dokonania płatności.
Dziękuję i po...
Dodano 2013-04-29 14:36 przez konto usunięte
Faktura wystawiona 27 marca, termin płatności do 10 kwietnia, ale zapłacona została w dniu 11 kwietnia. Czy jest to koszt marcowy czy kwietniowy? Jestem na KPiR, bez VAT.
Faktura została ujęta w marcu. Nie wiem czy to jest poprawnie?
Dodano 2013-04-28 13:10 przez konto usunięte
Witam,
Kiedy poprawnie powinienem zaliczyć w koszty jak i odliczyć VAT, gdy faktura została wystawiona do paragonu miesiąc po zakupie apteczki itp?
Dziękuję za odpowiedź.
Dodano 2013-04-12 15:02 przez k.j.b.
Osoba prowadząca działalność, nie będąc VAT-owcem, wystawiła w lutym b.r. fakturę VAT za wykonaną usługę. W kwietniu przysłała mi korektę tej faktury i rachunek. Kwota rachunku jest zgodna z kwotą brutto faktury.
Nie jestem pewna, czy jest to prawidłowo przeprowadzone, więc proszę o potwierdzenie lu...
Dodano 2013-03-19 22:54 przez konto usunięte
Dostałam korektę na jeden zakupiony towar, faktury pierwotnej jeszcze nie księgowałam.
Czy mogę wszystko zaksięgować w KPiR jednym wpisem, pomniejszając wartość faktury o zwrócony towar (czyli wartość korekty)?
Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.
Wysoka inflacja jest odczuwalna w wielu sektorach gospodarki. Nie jest ona obca również podmiotom zajmującym się wynajmem nieruchomości. Wielu wynajmujących próbuje zwiększyć wynagrodzenie za swoje usługi nie tylko na przyszłość, ale ...
Faktura to podstawowy dokument występujący u każdego przedsiębiorcy, ponieważ przy dokonywaniu różnego rodzaju transakcji staje się ona podstawą do tego, aby od kontrahenta egzekwować kwotę za wykonaną usługę bądź towar. Niestety ...
Czy w zakresie udzielonego firmie bonusu powinna ona rozliczyć go jako zmniejszenie kosztów uzyskania przychodów, czy jako zwiększenie przychodu? I w którym momencie przedsiębiorca jest zobligowany rozpoznać obowiązek podatkowy z tego ...
Art. 108 ustawy o podatku od towarów i usług sankcjonuje konieczność zapłaty VAT w przypadku wystawienia faktury, na której jest on wykazany. Co jednak w sytuacji, gdy po wystawieniu faktury okaże się, że wykazana kwota jest błędna?
2024-05-16 12:20
2024-05-16 12:17