eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyFirmaKsięgowość / FinanseWykonanie sztabki złota a oznaczenie kodem GTU


2021-03-24 09:43 autor: grazara

1 121 odsłon

Wykonanie sztabki złota a oznaczenie kodem GTU

Jako jubiler wystawiłem fakturę na kwotę powyżej 15 tys. zł na wykonanie sztabki złota (próba 333). Czy wysyłając plik JPK muszę zaznaczyć kod GTU8 i MPP?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • Iza1238

    Dodano 2021-05-20 20:26 przez Iza1238

    Czy trzeba zastosować mpp?

    Dzień dobry. Czy za fakturze, na której ujęto drewno konstrukcyjne na kwotę 54000 brutto, trzeba stosować MPP?

  • Iza1238
  • ania1976

    Dodano 2020-11-08 15:22 przez ania1976

    Jaki kod GTU dla serwisu opon?

    Witam. Prowadzimy z mężem serwis opon. Wykonujemy usługi napraw opon, przełożenia opon i kół oraz sprzedaż opon nowych. Szukałam kodów GTU do naszej działalności, ale nie znalazłam. Proszę o pomoc.
    Dziękuję i pozdrawiam.

  • Buchhalterin

    Dodano 2021-09-22 17:39 przez Buchhalterin

    GTU 12 przy warsztatach z zakresu rekrutacji

    Witam, podatnik VAT świadczy usługi rekrutacji. Usługi rekrutacji nie podlegają pod GTU. Natomiast świadczy również usługi dotyczące warsztatów z zakresu rekrutacji, osobno fakturowane, ale stanowiące element usług rekrutacji.
    Czy takie warsztaty/szkolenie należy oznaczać GTU 12, z uwagi że to jest ...

  • awi_j

    Dodano 2020-11-11 20:06 przez awi_j

    Kod GTU i procedury w JPK VAT

    Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą, ryczałt, wykonuję usługi spawalnicze, aktualnie na terenie Niemiec, spawanie kotłów.
    Do jakiego kodu GTU zaliczyć takie usługi? Jakie oznaczenie procedury mają zastosowanie do usług spawalniczych za granicą, ryczałt?
    Czy VAT UE mam obowiązek dalej wysył...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Przedsiębiorcy będący podatnikami VAT-u muszą liczyć się z dodatkowymi obowiązkami związanymi z tym podatkiem. Jednym z nich jest mechanizm podzielonej płatności (MPP), który można stosować dobrowolnie lub obligatoryjnie. Podpowiadamy ...

Niedawno zakończyły się uzgodnienia międzyresortowe oraz konsultacje publiczne kolejnego projektu uproszczeń w podatku VAT tzw. SLIM VAT 3. Ustawodawca planuje wprowadzenie większości zaproponowanych rozwiązań już od 1. stycznia 2023 r.

Zakończyły się konsultacje publiczne projektu ustawy o podatku od towarów i usług, tzw. SLIM VAT 3. Od 2023 roku nie będzie już wymogu posiadania faktury przy odliczeniu podatku naliczonego z tytułu wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów.

Do konsultacji publicznych trafił projekt Slim VAT 3, czyli plan uproszczeń w rozliczeniach tego podatku dla przedsiębiorców. Na czym będą polegać proponowane zmiany?

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Księgowość / Finanse

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania