Interesuje mnie taka kwestia. Przechodzę z zasad ogólnych na ryczałt. Prowadzę sklep i działalność fotograficzną. Jak rozdzielić sprzedaż towarów co oferuje z działalności fotograficznej. Dokładnie chodzi o 15% jest stawka za usługi fotograficzne a ja zamawiam materiały np. albumy, inne wydruki i dostaje w firmie papierowej z nazwą danej rzeczy. I tu pytanie materiały fotograficzne co dostaje z drukarni zawierają moją pracę obraz z usługi fotograficznej czy te materiały podlegają pod stawkę 3 czy 15%.
Na fakturze, którą dostaje są nazwy poszczególnych produktów, czy sprzedając pod takimi samymi nazwami mam 3% czy nie ma to znaczenia i wszystko musi być pod 15% bo w zdjęciach jest zawarta moja usługa jako obraz widniejący na zdjęciu.
Dodano 2021-01-28 12:25 przez btw-trans1
Firma transport osób ( 49.31 , 49,39 ), Vatowiec. Czy w nowych przepisach może przejść na podatek zryczałtowany, jeśli tak to na jaką stawkę?
Dodano 2017-01-12 16:42 przez Arla375
Witam,otóż syn prowadzi firmę (ryczałt) na 8,5 %-usługi sprzątające. Chciałby dodatkowo otworzyć mały sklep - ryczałt 3%. Czy tak można - mieć jakby usługi i sklep płacąc jeden ZUS? PKD jest różne i ryczałt byłby też różny.
Dodano 2020-10-13 10:16 przez Takpoprostu
Witam, fotografuję uroczystości ślubne. Firmę prowadzę na karcie podatkowej. Chciałbym jednak od czasu do czasu również poprowadzić wesele jako DJ/wodzirej. Czy mogę "podciągnąć" to pod moją firmę na karcie podatkowej? Czy potrzeba będzie zmiana formy opodatkowania?
Dodano 2014-01-21 21:30 przez ag22
Witam,
prowadzę sklep dla dzieci i chciałabym wprowadzić do niego tzw. rękodzieło. Moje pytanie brzmi: jaki będzie PKD z rękodzieła oraz czy muszę zmienić formę opodatkowania, jeżeli jestem na ryczałcie 3%, w przyszłości też chciałabym założyć sklep internetowy.
Jak będzie wyglądała sprzedaż takich ...
Dodano 2014-02-19 22:01 przez ag22
Witam,
prowadzę sklep dla dzieci i chciałabym wprowadzić do niego tzw. rękodzieło. Moje pytanie brzmi: jaki będzie PKD z rękodzieła oraz czy muszę zmienić formę opodatkowania, jeżeli jestem na ryczałcie 3%, w przyszłości też chciałabym założyć sklep internetowy.
Jak będzie wyglądała sprzedaż takich ...
Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.
Od 2% do 17% - tyle może wynosić stawka opodatkowania przychodów osiąganych w ramach ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Obok uproszczonych zasad tej metody opodatkowania jest to główny powód, dla którego przedsiębiorcy decydują ...
Firma budowlana, usługi stolarskie, skręcanie mebli czy usługi tapicerskie a niekiedy sprzedaż towarów czy produktów. Wszystkie powyższe mogą być opodatkowane ryczałtem ewidencjonowanym. Może je nawet wykonywać jeden przedsiębiorca ...
Sprzedaż sprzętu elektronicznego nabytego uprzednio na własność, który został sprowadzony z firm na indywidualne zamówienie klienta, może korzystać z opodatkowania ryczałtem ewidencjonowanym wg stawki 3%. Z ryczałtu wyłączone są ...
Przedsiębiorcy trudniący się handlem wybierają opodatkowanie ryczałtem głównie wtedy, gdy ich marża na danej transakcji jest stosunkowo wysoka. Bardzo często tyczy się to handlu rzeczami używanymi. Te jednak niejednokrotnie są uszkodzone ...
2024-05-16 12:20
2024-05-16 12:17