2021-01-18 18:40 autor: bluzniak
1 191 odsłon
Dzień dobry. Mam FV od kontrahenta zagranicznego za kurs online, która została zaksięgowania w KPIR w listopadzie w dniu wystawienia w kwocie 121,55 USD jako import usług. Sama FV wystawiona jest na 121.55 USD i na fakturze widnieje informacja, że płatność za kurs to 10 miesięcy po 121,55 USD.
Płatności comiesięczne dokonywane są poprzez pobranie kwoty z karty, z tym że z karty pobiera w kwocie EURO - kwota oryginalna na potwierdzeniu bankowym to 121,55 USD, a kwota w walucie rozliczeniowej jest w EURO.
W listopadzie pobrało kwotę z karty w tym samym dniu co wystawiona FV, czyli 27.11
W grudniu w dniu 27.12 pobrało kwotę 121,55 USD, przeliczoną na EURO, ale kontrahent nie wystawił już w grudniu FV i wygląda na to że FV z listopada będzie jedyną FV za kurs.
1. Czy w takim wypadku w listopadzie mam błędnie zaksięgowaną FV ? W jaki sposób taka FV powinna być prawidłowo rozliczona w PIT i VAT?
2. Czy za listopad powinny być naliczone różnice kursowe, jeśli na karcie zablokowano kwotę w tym samym dniu co wystawiono FV, z tym, że z karty zeszło w EURO, a nie USD?
problematyczny import usług Bardzo proszę o pomoc. Mam FV wystawioną w listopadzie na 121,55 USD (import usług, fv za szkolenie online). Na fakturze jest adnotacja, że płatność będzie dokonywana przez 10 miesięcy po 121,55 USD i kwotę co miesiąc pobiera z karty - 27 danego miesiąca..
W listopadzie w dniu 27.11. zablokowane zostało na karcie 121,55 USD i w tej kwocie faktura poszła do PIT i VAT. W grudniu w dniu 27.12. pobrali ponownie z karty 121. 55 USD, ale już grudniu nie wystawili kolejnej FV na tą kwotę 121,55 USD i okazuje się, że Fv z listopada będzie jedyną Fv jaką wystawili. Jak w takim wypadku powinna być zewidencjonowana transakcja do PIT i VAT w listopadzie, a jak w grudniu i wtedy analogicznie w kolejnych miesiącach?
IMPOFRMACJE NA FV to:
Subtotal : 10 payments of $121.55/month
Tax $0
Total (USD) $121.55
Dodano 2020-12-03 21:26 przez Talesa
Jak rozliczyć fakturę z Serbii, na której wyodrębniono usługę noclegową oraz śniadanie, jak i restaurację. Faktura jest w walucie serbskiej z serbskim VAT (pdv albo pvd).
Rozumiem, koszt noclegu tylko do KPIR w kwocie brutto (do VAT nie), nie jest to również import usług.
A jak rozliczyć kwestie wyż...
Dodano 2014-08-19 12:57 przez Dana10
Mam fakturę od dostawcy z USA. Na opisie jest nauka języka obcego biznesowego (uczę się języka przez internet). Wystawiono ją ze stawką 0%. Czy to traktować jako import usług i wystawić fakturę wewnętrzną?
W Polsce nauka języka jest na stawce zw. więc i tak było by to bez VAT-u. Jestem na PKPiR i VA...
Dodano 2021-09-02 22:26 przez Buchhalterin
Podatnik otrzymał fakturę od Asus za naprawę laptopa. Faktura wystawiona jest przez podmiot holenderski i podany numer NIP holenderski. Klient twierdzi że naprawa miała miejsce w polskim serwisie tej firmy. Faktura wystawiona jest ze stawką 0, bez VAT oraz jest adnotacja, że nabywca ma rozliczyć odw...
Dodano 2013-07-11 08:33 przez konto usunięte
Prowadzę działalność na KPIR i jestem VAT-owcem. Wcześniej otrzymywałam fakturę VAT z Facebook Ireland i rozliczałam jako import usług, faktura wewnętrzna itd. Ale teraz, nie wiedzieć czemu, otrzymałam fakturę z Facebook - ale USA. Czy jest jakaś różnica w rozliczeniu?
Dodano 2020-08-31 18:18 przez Buchhalterin
Witam, mam pytanie odnośnie faktur dotyczących importu z Google, Microsoft itd. Na fakturze podana jest kwota PLN oraz kwota w walucie obcej. Dzięki temu można wyliczyć zastosowany kurs. Nie pokrywa on się z kursem średnim NBP.
Moje pytanie jest takie. Czy import usług naliczać od kwoty wyrażonej w ...
Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.
Wysoka inflacja jest odczuwalna w wielu sektorach gospodarki. Nie jest ona obca również podmiotom zajmującym się wynajmem nieruchomości. Wielu wynajmujących próbuje zwiększyć wynagrodzenie za swoje usługi nie tylko na przyszłość, ale ...
Faktury zaliczkowe i końcowe to najczęściej występujące podtypy faktury w obrocie gospodarczym. Z tego też powodu znajomość elementów i zasad wystawiania tych dokumentów jest esencjonalne dla każdego przedsiębiorstwa, któremu zależy na ...
Faktura to podstawowy dokument występujący u każdego przedsiębiorcy, ponieważ przy dokonywaniu różnego rodzaju transakcji staje się ona podstawą do tego, aby od kontrahenta egzekwować kwotę za wykonaną usługę bądź towar. Niestety ...
Faktura korygująca jest podstawowym dokumentem służącym do prostowania błędów, pomyłek bądź zmian, które wystąpiły w stosunku do sporządzonych faktur. Dokument ten wystawia sprzedawca. Wystawienie faktury korygującej może przy tym ...
2024-05-16 12:20
2024-05-16 12:17