2021-01-16 15:20 autor: magdalenadekorama1
1 857 odsłon
Mam pytanie, prowadzę księgowość swojej małej firmy i korzystam z programu księgującego, który jest tani i nie powiadamia mnie o różnych przydatnych rzeczach jak na przykład "przekroczyłaś limit albo zbliżasz się do przekroczenia limitu" niestety, fakt , że ten limit przekroczyłam 16 października.
Dowiedziałam się od księgowych z mojego programu, że muszę skorygować te wszystkie faktury od 16 października, ale w innym programie on-line takim stricte tylko do faktur i te korekty podliczyć. Cytuję:
1. Należałoby usunąć rozliczenia "wstecz" od bieżącego okresu do korygowanego włącznie - sekcja ROZLICZ OKRES polecenie USUŃ ROZLICZENIE. Korygowane rozliczenia może Pani zapisać w celu archiwizacji.
2. W sekcji USTAWIENIA (prawy górny róg) po ustawieniu miesiąca księgowego na październik (jeżeli od tego okresu obowiązuje to ustawienie) oznacza Pani "JESTEM PŁATNIKIEM VAT".
3. Korekty do faktur, które Pani wystawiła, wystawia Pani poza naszym programem. Dla zachowania poprawności rozliczeń wprowadza Pani na ich podstawie wpisy do rejestru VAT - sekcja PRZYCHODY polecenie INNY PRZYCHÓD. Pomija Pani sekcję ZAPISY DO KSIĘGI i uzupełnia Pani tylko rejestr sprzedaży VAT na podstawie wystawionych korekt.
4. Po wprowadzeniu wpisów zapisuje Pani rozliczenia okresów - od najstarszego do bieżącego włącznie sekcja ROZLICZ OKRES polecenie ZAPISZ ROZLICZENIE.
Po zapisaniu rozliczenia program wygeneruje dla Pani plik JPK_V7
Pytanie moje brzmi: bo tym sposobem wyliczam VAT przychodu (na podstawie moich faktur) a co z kosztami? Czy mogę je też cofnąć i doliczyć? Ile czasu mam na rozliczenie faktur kosztowych - 2 miesiące? Coś mi się obiło o uszy. Jak rozliczę się tylko z własnych faktur to do zbankrutuję, tyle będę musiała zapłacić tego VAT-u, proszę pomóżcie
Magdalena
Dodano 2020-10-28 17:42 przez IRMA
Dzień dobry, mam pytanie które zapewne już ktoś przerabiał. Otrzymałam fakturę za kampanie reklamowe z FACEBOOK. Data faktury/płatności 30.09.2020r. Fakturę otrzymałam w październiku po zamknięciu ksiąg za wrzesień. Do kwoty fakturę muszę doliczyć VAT.
Pytanie, kiedy mogę rozliczyć VAT należny i VAT...
Dodano 2020-08-10 21:37 przez AnnaM-G
Witam, Mam samochód zarejestrowany w mojej działalności gospodarczej (ryczałt, płatnik VAT). Samochód wykorzystuję też do celów prywatnych odliczając 50% VAT-u faktur 'samochodowych' w rozliczeniu VAT-7.
Zakład blacharsko-malarski, po naprawieniu szkody w samochodzie z mojego ubezpieczenia AC, wyst...
Dodano 2020-07-17 11:24 przez konto usunięte
Dzień dobry, przedsiębiorca jest zwolniony z VAT od stycznia 2020 roku. Znalazł fakturę sprzedaży z czerwca 2019, kiedy jeszcze był VAT-owcem. Czy jest możliwość skorygowania deklaracji podatkowej VAT oraz JPK? Czy należy wpłacić zaległy podatek do urzędu bez korygowania? Jak należy rozwiązać taką s...
Dodano 2022-03-01 14:34 przez grazia43
Musimy zrobić korektę JPK z deklaracją za styczeń 2022 r., ponieważ przy księgowaniu faktury zakupowej wprowadziliśmy błędną stawkę VAT, inną niż na fakturze. W jaki sposób wprowadzić korektę, należy nadać jakiś numer wewnętrzy? Czy trzeba napisać uzasadnienie korekty?
Dodano 2020-11-11 20:37 przez IRMA
Dzień dobry Kochani, mam kłopot z fakturą z Chin. Kupiliśmy u nich towar na kwotę 400 zł. Na fakturze mam kwotę netto i kwotę VAT (23%) w zł. Ich NIP to cyfry i literki. Do tej faktury nic więcej nie mam, żadnego innego dokumentu.
Pytanko jak zaksięgować tę fakturę i jak rozliczyć podatek VAT. Bo je...
Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.
Fiskus odmówił firmie odliczenia VAT od zakupu towarów i usług związanych z naprawą szkody powstałej z jej winy podczas prowadzonych robót ziemnych, ponieważ uznał, że wydatki te nie są związane z przedmiotem działalności firmy ...
Spór pomiędzy przedsiębiorcą a organem podatkowym dotyczył ustalenia momentu dokonania korekty podatku naliczonego. Organ uznał, że skoro przyczyna korekty była znana wystawcy faktury już w chwili jej wystawiania to w konsekwencji ...
Wierzyciele, którzy nie mogli skorzystać z ulgi na złe długi z uwagi na nieposiadanie statusu podatnika VAT przez swoich kontrahentów w chwili dokonywania na ich rzecz dostawy, po wyroku TSUE mogą to zrobić. Na korektę mają szansę ...
Pakiet Slim VAT 3 wprowadza zmiany w systemie proporcji odliczania podatku VAT w sprzedaży mieszanej. Znacząco zwiększona zostanie kwota, która pozwala na odliczenie 100% wysokości podatku naliczonego.
2024-05-16 12:20
2024-05-16 12:17