eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyFirmaKsięgowość / FinanseKoszty przesyłki - dowód księgowy przy pełnomocnictwie


2019-11-26 20:24 autor: pawelst12

1 235 odsłon

Koszty przesyłki - dowód księgowy przy pełnomocnictwie

Dzień dobry,

mam pytanie odnośnie rozliczania kosztów przesyłki przy sprzedaży internetowej.
Wiem, że jeśli w regulaminie sprzedaży zawarty jest zapis:

„Kupując bezpośrednio w naszym sklepie lub poprzez aukcje (klient) automatycznie udziela sprzedającemu pełnomocnictwa – jednorazowe zawarcie umowy z firmą realizującą odpłatną dostawę zamówionych towarów – na nadanie przesyłki w imieniu i na koszt kupującego", to koszt przesyłki przeniesiony jest na klienta i nie generuje przychodu.

Zapis o przesyłce nie widnieje też na fakturze VAT. Mam pytanie: Kupujący jest przedsiębiorcą i chciałby ując wydatek za przesyłkę w kosztach.
Co będzie dla niego dowodem księgowym i jak ma go ująć w KPiR?

Pozdrawiam,
Paweł

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2019-11-27 04:20 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

    Faktura od przewoźnika.

    pawelst12 skomentował/a odpowiedź 2019-11-27 10:23

    Jestem ryczałtowcem zwolnionym z VAT. Mam podpisaną umowę z Pocztą(niepowszechne usługi) i dostaję FV zbiorczą na koniec miesiąca. Czy w takim przypadku mogę wystawiać refaktury za przesyłkę, czy takie refaktury nie zaliczą się do przychodu?

    Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Na pierwszy rzut okaz rozliczenie usługi faktoringu może wydawać się banalnie proste. Fakturę od firmy faktoringowej wrzucamy w koszty i po sprawie. W rzeczywistości sprawa jest bardziej skomplikowana, a jej rozwiązanie zależy w ...

Faktury za media z punktu widzenia podatku od towarów i usług (odmiennie od podatku dochodowego) są rozliczane w sposób szczególny. Część dostawców mediów fakturuje obecnie przyszłe okresy, w tym już rok 2014. Jak takie faktury ująć w ...

Czy wolno nam było zaksięgować w KPiR faktury z lutego w marcu, z powodu zamknięcia już miesiąca księgowego i złożenia deklaracji VAT-7 za luty? Powodem tego było zbyt późne otrzymanie faktury.

CESOP, dyrektywa DAC7 czy też SUP - to jedne z najważniejszych zmian prawnych, do których będą musieli się dostosować e-sprzedawcy. Jakie przepisy dotyczące handlu transgranicznego wejdą w życie w 2024 roku? Opowiada ekspert IdoSell.

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Księgowość / Finanse

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania