eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyFirmaKsięgowość / FinanseHandel i ryczałt a przejście na VAT


2016-05-04 20:12 autor: 1983kamila

2 980 odsłon

Handel i ryczałt a przejście na VAT

Jestem na ryczałcie 3%. W tym roku przekroczę limit 150 tys. zł. Obowiązkiem jest przejście na VAT. Czy szybciej mogę zmienić np. na zasady ogólne?

Jaka forma jest najbardziej korzystna w handlu odzieżą?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2016-05-06 11:48 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

    W podatku dochodowym dobrowolnie formę opodatkowania można zmienić tylko na początku roku. Stąd mimo rozliczania VAT-u nadal trzeba będzie opłacać ryczałt.
    W trakcie roku można jednakże utracić prawo do ryczałtu ewidencjonowanego, co skutkuje rozliczaniem podatku na zasadach ogólnych wg skali podatkowej od dnia utraty prawa do ryczałtu.
    Która forma korzystniejsza? - to zależy jak się kształtują koszty do przychodów. Z uwagi na duże marże w odzieżówce 3% ryczałt wydaje się być atrakcyjniejszy.

    Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Przepisy Polskiego Ładu wprowadzone w 2022 roku przyniosły wiele zmian w sposobie rozliczania składki zdrowotnej oraz wpłynęły na decyzję o zmianie przez wielu przedsiębiorców formy opodatkowania na ryczałt. Jednak, aby go wybrać, nie ...

Od 2% do 17% - tyle może wynosić stawka opodatkowania przychodów osiąganych w ramach ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Obok uproszczonych zasad tej metody opodatkowania jest to główny powód, dla którego przedsiębiorcy decydują ...

Nowy rok może przynieść liczne zmiany dla polskich przedsiębiorców. Planowane modyfikacje mają uprościć obowiązujące dotychczas przepisy, równolegle dostosowując je do wymogów unijnych.

Ministerstwo Finansów ogłosiło nowe limity podatkowe, które będą obowiązywać od 1 stycznia 2025 roku. Zmiany te, oparte na kursie euro z dnia 1 października 2024r., są szczególnie ważne dla tzw. małych podatników oraz przedsiębiorców ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Księgowość / Finanse

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania