Mam paragon fiskalny na opłatę parkingową. Na jakich kontach powinienem to zaksięgować?
2014-06-17 12:11 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy
Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.
2014-06-17 13:21 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy
proszę ująć opłatę jako pozostałe koszty rodzajowe
Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.
Dodano 2013-05-20 11:28 przez Piotr812
Firma transportowa. Ksieguję zagraniczne paragony za autostrady, parkingi i tunel w koszty w dacie ich wystawienia. Na tych paragonach przeważnie nie ma NIP-u. Ksieguję każdy osobnym dokumentem (nie ksieguję ich razem z delegacją).
I tak się zastanawiam czy ktoś może mi to wyrzucić z kosztów? W rozp...
Dodano 2014-06-13 10:38 przez konto usunięte
Przypadek: sprzedałem 10 sztuk towaru X na paragon, później wystawiłem fakturę do paragonu. Klient dostał fakturę, paragon jest u mnie. Następnie klient chce zwrócić 4 sztuki.
Jaki dokument powinien powstać? Korekta do paragonu (wraz z fiskalizacją), czy tylko do faktury? Czy może jedno i drugie?
Dodano 2014-05-03 11:50 przez simonsr
Witam,
prowadzę sprzedaż wysyłkową. Jak postępować ze zwrotami towarów od klientów w takim przypadku? Paragon wystawiony w kwietniu, a zwrot towaru w maju. Jak wpisać i w jakim miesiącu taki zwrot w PKiR i rejestr VAT?
Wiem, że należy prowadzić ewidencję zwrotów, ale jak i w jakich datach ewidencje ...
Dodano 2014-04-07 19:02 przez tryviolet
Osoba fizyczna zakupiła towar. Sprzedaż zaewidencjonowałam na kasie fiskalnej oraz fakturą. Paragon podpięłam do kopii faktury. Za kilka dni osoba ta zwróciła towar i wystawiłam fakturę korygującą.
Faktur sprzedaży na osoby fizyczne nie księguję do KPiR, ponieważ jest zaewidencjonowana w kasie fiska...
Dodano 2014-03-25 15:34 przez kasianka23
Jeśli zaczęłam działalność od 01.03.2014 r., a mam zakupiony towar od osoby, która nie jest VAT-owcem, nie mam ani paragonu, ani rachunku ani faktury, to jak ten towar mam rozliczyć czy zewidencjonować?
Wszystkie faktury zanoszę księgowemu do 10. następnego miesiąca i nie wiem, co zrobić z towarem b...
Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.
Z dniem 1 lipca 2022 roku, w ramach Polskiego Ładu, miał wejść w życie obowiązek integracji kas online z terminalami płatniczymi. Kilka dni temu Ministerstwo Finansów poinformowało jednak o odroczeniu tego terminu. Przyczyną opóźnień ...
Polski Ład wprowadził zmiany także w zakresie podatku VAT. Ich znaczna część zaczęła obowiązywać z początkiem stycznia 2022 r. Inne (dotyczące np. kas fiskalnych online) wejdą w życie w połowie roku. Zmiany te spowodowały, że firmy ...
Podatnik, który podczas nauki obsługi kasy fiskalnej on-line, omyłkowo zaewidencjonował na niej transakcję, ma prawo skorygować podstawę opodatkowania i podatek należny. Korektę trzeba wykazać w ewidencji zawierającej co najmniej ...
Brak numeru NIP nabywcy na paragonie fiskalnym nie stanowi oczywistej omyłki. Nie można w związku z tym ująć tego faktu w odrębnej ewidencji korekt, ponownie zaewidencjonowanie transakcji w kasie i wystawić faktury z NIP nabywcy - uznał ...
2024-05-16 12:20
2024-05-16 12:17