2014-02-18 23:16 autor: MrGrey
4 876 odsłon
Witam,
W jaki sposób należy udokumentować przekazanie towaru handlowego na cele prywatne, cele promocyjne lub towar, który uległ zniszczeniu? Pytanie dotyczy działalności opodatkowanej w formie zryczałtowanego podatku, zwolnionej z VAT.
Nie udało mi się znaleźć nic na ten temat w ustawie. Jednocześnie fakt konieczność prowadzenia ewidencji przychodów, dokonywania inwentaryzacji oraz gromadzenia dowodów zakupu towaru sugeruje, że towary nie mogą ot tak "zniknąć".
Pozdrawiam,
Bartek
2014-02-19 09:10 autor odpowiedzi: Lucyna Banaś doradca podatkowy nr 08567
kancelariapodatkowatax@gmail.com
Dodano 2013-05-21 13:33 przez madzia87m
Witam,
Przy ryczałcie ewidencjonowanym dowodem wewnętrznym dokumentuje się przychody z tytułu wykonanej usługi w przypadku, kiedy nie została wystawiona faktura bądź rachunek (nabywca - osoba prywatna nie zażądała wystawienia). Wtedy powinno się sporządzić taki dowód na koniec dnia, który podsumuje ...
Dodano 2017-02-01 12:01 przez hala263
Witam, zakładam sklep internetowy, chciałabym być na ryczałcie ewidencjonowanym bez VAT-u. Mam zamiar sprzedawać używaną, sztuczną biżuterię z Anglii i Niemiec - w ogóle używane rzeczy, kupowane na targach staroci i nie tylko tam.
Problemem jest biżuteria. Czy mogę sprzedawać biżuterię sztuczną z za...
Dodano 2014-05-05 18:58 przez svenson02
Jestem na ryczałcie i jestem zwolniony podmiotowo z VAT. Prowadzę sklep internetowy. Czy wysyłając przesyłkę z towarem za 100 zł do osoby fizycznej w USA mam się zachować, tak jak przy standardowej przesyłce wysyłanej na terytorium Polski, tzn. wystawiam fakturę lub dowód wewnętrzny i wpisuję do ewi...
Dodano 2014-02-15 14:04 przez Zgredek
Witam,
jakie warunki trzeba spełnić, by samemu się rozliczać? Czy trzeba jakoś to zapisywać? W jaki sposób obliczyłem podatek, zbierać rachunki?
Jestem na własnej działalności i mam tylko 1 rachunek miesięcznie, więc jestem w stanie sam obliczyć podatek, tylko chciałbym zrobić to poprawnie.
Czy mógł...
Dodano 2014-01-18 17:54 przez mjhbs
Witam,
prowadzę działalność gospodarczą - handel artykułami przemysłowymi. Do grudnia 2013 r. byłam na zasadach ogólnych. W styczniu br. zmieniłam formę opodatkowania na ryczałt bez VAT. Na koniec roku przeprowadziłam inwentaryzację w cenach zakupu netto.
Pytanie: czy muszę zapłacić VAT od zapasu wy...
Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.
Przedsiębiorcy przed zakończeniem roku podatkowego muszą wykonać wiele różnych czynności, takich jak sporządzenie inwentaryzacji czy weryfikacja ujęcia wszystkich wydatków w działalności gospodarczej. Przygotowana roczna dokumentacja ...
Koniec roku podatkowego wiąże się m.in. z koniecznością złożenia do Urzędu Skarbowego zeznania rocznego. Przedtem przedsiębiorca powinien jednak pamiętać też o innych czynnościach związanych z prowadzeniem księgowości swojej firmy ...
Jeżeli podatnik będzie wykonywał w ramach prowadzonej działalności gospodarczej wyłącznie czynności w zakresie w zakresie wymiany opon (w tym na zakupione przez niego), może korzystać ze zwolnienia z podatku VAT - uznał Dyrektor Krajowej ...
Gdy w kalendarzu wrzesień, a czas letnich urlopów już powoli za nami, druga połowa roku w firmie nabiera tempa. Warto usystematyzować, jakie obowiązki stoją przed przedsiębiorcą i o czym należy pamiętać.
2024-05-16 12:20
2024-05-16 12:17