eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyFirmaKadry / Wynagrodzenia / BHPŚwiadczenie rehabilitacyjne a wypowiedzenie


2016-11-04 08:18 autor: karolka59

2 313 odsłon

Świadczenie rehabilitacyjne a wypowiedzenie

Pracownikowi zostało przyznane świadczenie rehabilitacyjne, czekam jednak na decyzję z ZUS. Chciałabym mu wręczyć wypowiedzenie umowy o pracę, kiedy mam to zrobić?

Wiem, że przez okres 3 miesięcy jest pod ochroną. Od jakiego czasu naliczyć okres wypowiedzenia, gdyż wcześniej pracownik napisał pismo o usprawiedliwieniu swojej nieobecności w pracy do czasu przyznania świadczenia rehabilitacyjnego i czy mogę udzielić mu urlop wypoczynkowy gdy przebywa na świadczeniu rehabilitacyjnym?

Pytanie zaktualizowano 2016-11-04 08:21

Dodam ,że przyczyną wręczenia wypowiedzenia jest likwidacja stanowiska pracy .Czy w wypowiedzeniu mogę napisać, żę podczas trwania wypowiedzenia winien Pan wykorzystać urlop wypoczynkowy , czy jest to błędnie zapisane?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2016-11-04 09:00 autor odpowiedzi: Monika Rucka-Peryt

    Podczas świadczenie rehabilitacyjnego nie można pracownika zwolnić - jest nieobecny. Po tym można wypowiedzieć umowę, poinformować o korzystaniu z urlopu.

    Zapraszam na mój blog www.behapowcy.pl Polecam www.mirp.pl

    Oceń odpowiedź 3 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2016-11-04 17:25 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    Po pierwsze nie może Pani zwolnić pracownika za wypowiedzeniem. Po drugie po 3 miesiącach świadczenia rehabilitacyjnego zwalnia Pani pracownika z art. 53 K.p bez wypowiedzenia. Za niewykorzystany urlop wypłaca Pani ekwiwalent. Nie może Pani wysłać pracownika na urlop, gdy ten jest na zwolnieniu lub na świadczeniu rehabilitacyjnym.

    GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

    Oceń odpowiedź 0 1

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Każdy pracownik zatrudniony na umowę o pracę nabywa prawo do urlopu wypoczynkowego. W przypadku zakończenia współpracy pomiędzy pracodawcą a pracownikiem należy uregulować formalności związane z urlopem.

Zwolnienie pracownika z obowiązku świadczenia pracy realizowane jest w ramach uprawnień kierowniczych pracodawcy. W konsekwencji pracodawca ma prawo wtórnie zobowiązać pracownika do świadczenia pracy (zgoda zatrudnionego nie jest wymagana) ...

Tegoroczny sezon urlopowy można uznać za otwarty. To zatem dobra okazja, aby przypomnieć, jakie są podstawowe zasady wymiaru i udzielania urlopu wypoczynkowego.

Prawo do urlopu wypoczynkowego to jedno z niezbywalnych uprawnień pracowniczych. Zagadnieniu temu towarzyszą jednak liczne zawiłości formalne, które nie dla wszystkich są oczywiste. Komu nie przysługuje płatny okres zwolnienia z obowiązku ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Kadry / Wynagrodzenia / BHP

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania