Dzień dobry,
pracownik przebywający obecnie na urlopie rodzicielskim podejmuje pracę (u tego samego pracodawcy) na podstawie umowy zlecenie w wymiarze 1/2 etatu.
Urlop macierzyński/rodzicielski poprzedzony był zwolnieniem lekarskim powyżej 30 dni, w trakcie urlopu rodzicielskiego upłynął także termin ważności badań okresowych.
Czy pracownik przed rozpoczęciem pracy na postawie umowy zlecenie musi wykonać badania kontrolne? Czy badania te należy przeprowadzić dopiero po zakończeniu urlopu rodzicielskiego?
2015-05-23 12:32 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting
GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl
Dodano 2014-12-17 11:43 przez Madziszek
Witam,mam pytanie od czerwca jestem zatrudniona na stanowisu asystentka zarządu i mam aktualne badania BHP. Od 1 grudnia zostałam przyjęta na 1/2 etatu do baru, w którym zajmuję sie marketingiem. Dostałam od nich tylko skierowanie na badania, które oczywiście wykonałam. Co ze szkoleniem BHP? Powinna...
Dodano 2016-06-02 19:46 przez marcia9
Witam, jeśli mój pracownik był chory ponad 30 dni, to pierwszego dnia po chorobie kieruje go na badanie kontrolne, ale co w sytuacji, gdy lekarz nie może go wtedy przyjąć tylko np. 3 dni później?
Czy w tej sytuacji pracownik może wykonywać swoje obowiązki, czy muszę skierować go na urlop płatny, czy...
Dodano 2014-08-19 14:47 przez julka2013
Witam. Obecnie jestem na urlopie wychowawczym, który planuję przerwać i przejść na zwolnienie lekarskie, ponieważ jestem w ciąży. Pracodawca będzie żądał, abym zrobiła badania okresowe przed przyjściem do pracy (nie informowałam go, że jestem w ciąży i że planuję przejść na chorobowe).
Moje pytanie ...
Dodano 2014-08-08 12:30 przez Dantica
Witam,
w styczniu urodziłam dziecko i obecnie przebywam na urlopie rodzicielskim. Przed przejściem na urlop macierzyński nie byłam na zwolnieniu lekarskim - pracowałam do ostatniego dnia.
Czy wracając do pracy konieczne jest potwierdzenie zdolności do pracy zaświadczeniem lekarskim? Dodam, że badani...
Dodano 2014-08-01 22:44 przez dariaf
Witam,
od 23.06.2014 do 01.08.2014 przebywałam na L4 spowodowanym wypadkiem w pracy. Z dniem 01.08.2014 lekarz zakończył mi leczenie. Sytuacja jest taka, że nie wracam już do dotychczasowej pracy. W w.w przypadku potrzebuję zdolność do pracy aby wręczyć pracodawcy wypowiedzenie po zakończonym L4?
Z...
Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.
Kodeks pracy nie określa, co zrobić z pracownikiem, którego nie można dopuścić do pracy ze względu na brak aktualnego orzeczenia lekarza o braku przeciwwskazań do jej wykonywania. Odmowa poddania się badaniom albo zawinione niedotrzymanie ...
Regulamin pracy to inaczej wewnątrzzakładowe źródło prawa pracy, które określa organizację i porządek pracy, a także związane z tym prawa i obowiązki pracodawcy oraz pracowników. Tego typu akt regulujący poprawia działanie firmy ...
Już 1 lipca odwołany zostanie stan zagrożenia epidemicznego, który towarzyszył nam od wybuchu pandemii w marcu 2020 roku. oznacza to wiele zmian dla pracodawców i pracowników. Oficjalne zakończenie stanu zagrożenia epidemicznego wiąże ...
Konfederacja Pracodawców Polskich zgadza się, że zwiększenie wykrywalności chorób nowotworowych w ich początkowym stadium powinno być jednym z priorytetowych działań Ministerstwa Zdrowia. Skuteczna diagnostyka oznacza bowiem nie tylko ...
2024-10-01 19:13
2022-07-11 14:07