Kupuję towar z podatkiem VAT w Polsce i sprzedaję na eksport ze stawką 0%. Moja cena sprzedaży jest ceną zakupu towaru netto. Czy odzyskam ten VAT, w jaki sposób?
2013-03-08 16:43 autor odpowiedzi: Krystyna Dąbrowska doradca podatkowy
Jeżei zakupy są opodatkowane stawką vat a sprzedaż stawką 0 to można wykazać nadwyżkę podatku naliczonego do zwrotu na rachunek bankowy w deklaracji VAT 7 składanej za miesiąc , w którym taka sytuacjia wystąpi. Jeżeli jednak dokonywana jest równocześnie sprzedaż opodatkowana w tym samym miesiącu to może się zdarzyć że nadwyżka taka nie wystąpi .
Nadwyżka podatku nal;iczonego nad należnym zawsze wynika z podsumowania rejestrów zakupu i sprzedaży za dany miesiąc .
Dodano 2013-12-03 07:07 przez sta123
W październiku została zakupiona stal ze stawką np. Zastała zaksięgowana fakturą wewnętrzną. W grudniu część stali została sprzedana, a część zwrócona do hurtowni. Pytanie: w jaki sposób ująć w rejestrach i na deklaracji VAT-7 zwrot stali?
Dodano 2013-10-29 12:39 przez anna_kowalska22
Czytałam już pytania i odpowiedzi, ale dalej nie rozumiem, jak w praktyce mam wpisać w rejestrach VAT i w deklaracji VAT podatek od zakupu stali. Proszę wytłumaczcie mi to, jak chłopu na granicy. Nie mogę tego zrozumieć.
Dodano 2012-12-07 09:52 przez joannab
Czy wpłacone zaliczki na środek trwały należy traktować jako nabycie środka trwałego w deklaracji VAT-7? Jeśli ktoś zna odpowiedź to proszę o jej udzielenie.
Dodano 2013-04-25 12:24 przez malgosa
Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą. Rozliczam się na zasadzie ryczałtu i jestem płatnikiem VAT.
Co mogę odliczać od VAT-u i czy muszę co miesiąc składać rozliczenie w skarbówce?
Dodano 2013-02-21 16:18 przez konto usunięte
Jeżeli za dzierżawę pomieszczeń za styczeń 2013 r. nie dokonałam zapłaty. To aby nie korygować deklaracji VAT za styczeń 2013 mogę ją ująć dopiero w m-cu marcu - po zapłacie. Koszty w moim przypadku nie mają wpływu na podatek dochodowy.
Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.
Nie ma samouaktualniających się postanowień o przedłużeniu zwrotu VAT. Naczelnik urzędu skarbowego dwukrotnie przedłużał termin zwrotu VAT spółce. Gdy wydał w końcu decyzję wymiarową, przedsiębiorca się od niej odwołał. Po tym jak ...
Jeśli podatnikowi przysługuje wybór pomiędzy dwiema czynnościami, to nie ma on obowiązku wyboru tej, z którą wiąże się obowiązek zapłaty najwyższej kwoty VAT. Przeciwnie, ma prawo wybrać taką strukturę swojej działalności, dzięki ...
Prawo unijne sprzeciwia się praktyce polskich organów podatkowych, które odmawiają przedsiębiorcom możliwości skorygowania zapłaconej zawyżonej stawki VAT z tego powodu, że świadczyli usługi konsumentom i wystawili jedynie paragony ...
W dniu 29 maja 2023 r. w postępowaniu I FPS 1/23 z udziałem Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców Naczelny Sąd Administracyjny podjął uchwałę rozstrzygającą na korzyść przedsiębiorców wątpliwości co do możliwości wydania ...
2014-09-12 10:40
2013-09-11 08:38