Witam,
mój tata otrzymywał przez 20 lat rentę chorobową, po 20 latach nagle mu ją odebrano i uznano go za zdolnego do pracy. Oczywiście zaczął odwoływać się od tej decyzji do ZUS-u, do sądu i cały czas uznawano go za zdolnego do pracy, ale oczywiście decyzja ta jest sprzeczna z tym co lekarz neurolog stwierdził, że tata jest niezdolny do pracy a chodzi tu o problem z kręgosłupem.
Tata był już operowany teraz czeka cały czas na drugą operację ale niestety dalej walczy z ZUS-em o odzyskanie renty, ponieważ jest niezdolny do pracy ma problem z prostymi czynnościami życia codziennego, jak na przykład podniesienie się z łóżka. Zadaje mu to tyle bólu i cierpienia a niestety nie wiemy co dalej mamy robić. Jesteśmy na etapie sprzeciwu od decyzji lekarza orzecznika.
Dodam iż sprawa ciągnie się już 6 lat i tak ciągle koło się zatacza. Proszę o pomoc jakiekolwiek wskazówki. Dodam również, że tata nie podjął żadnej pracy zarobkowej ponieważ nie jest w stanie.
Proszę o szybką odpowiedź i z góry dziękuję.
2016-02-15 22:40 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting
GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl
2016-02-17 11:19 autor odpowiedzi: Zaniepokojona
Dodano 2014-05-07 12:01 przez tedrc
Z powodu choroby zostałem uznany przez lekarza orzecznika całkowicie niezdolnym do pracy od 1.02-2013 do 30.04.2014 r. W kwietniu 2014 orzecznik uznał mnie za częściowo niezdolnego do pracy do 30.04.2016 r. W tym czasie mój stan zdrowia się pogorszył.
Czy w przypadku odwołania do komisji lekarskiej ...
Dodano 2014-11-25 11:13 przez Seb1994
Witam, złożyłem wniosek o przyznanie renty z tytułu niezdolności do pracy. Lekarz orzecznik ZUS wydał decyzję częściowej niezdolności do pracy. Z decyzją tą się nie zgadzam. Czy w tej sytuacji skladać wniosek sprzeciwu czy też odwołanie od powyższej decyzji?Proszę o odpowiedź.
Dodano 2020-01-22 23:25 przez Pauliska
Witam,jako szesnastoletnia dziewczyna zachorowałam na raka, po ukończeniu 18. roku życia starałam się o rentę socjalną, której po kilku odwołaniach ostatecznie nie dostałam. Po 8 latach zachorowałam na kolejny nowotwór, tym razem starałam się i rentę z tytułu niezdolności do pracy. Orzecznik ZUS orz...
Dodano 2017-09-12 11:03 przez angela8
Witam!Mam 34 lata, od dziecka choruję na kręgosłup jako dziecko miałam wyciąg czaszkowy, potem założyli mi implanty w 1997 roku, rok temu mi wyciągneli z powodu boleści.W tym roku miałam operację przepukliny, pracę mam cieżką. Czy mam szansę na rentę?Pomóżcie mi, doradźcie.
Dodano 2016-07-16 12:28 przez Caffeteria
RTG odcinka szyjnego: obniżenie krążków międzykręgowych C4/5,C5/6,C6/7. Drobne osteofity krawędzi trzonówC4-6. Lordoza jest zniesiona. RTG kręgosłupa lędzwiowo-krzyżowego-obniżenie krążka międzykregowego L5/S1. Przesunięcielini statycznego obciążenia przed promontorium. Wada rozwojowa - posiadam jed...
Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.
Rentę socjalną pobiera obecnie blisko 300 tys. osób w całym kraju, a jej wysokość wynosi 1588,44 zł. Kwota ta zostanie, jak co roku zwaloryzowana 1 marca. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, komu przysługuje renta socjalna, na ...
Renta socjalna jest wsparciem dla osób, które nie nabyły uprawnień do renty z tytułu niezdolności do pracy. Od marca 2023 wysokość renty socjalnej wynosi 1588,44 zł brutto, czyli jest równa kwocie najniższej renty z tytułu całkowitej ...
ZUS przypomina studentom, że powinni do końca października dostarczyć wniosek o dalszą wypłatę renty rodzinnej oraz zaświadczenie z uczelni, że dalej się uczą. Jeśli zrobią to po terminie, ich świadczenie za październik przepadnie.
Do końca września uczniowie szkół ponadpodstawowych, którzy dostają rentę rodzinną z ZUS, mają obowiązek złożenia wniosku o dalszą wypłatę. Muszą również dostarczyć zaświadczenie ze szkoły o kontynuowaniu nauki. Jeśli zrobią ...