2014-03-04 12:24 autor: konto usunięte
2 112 odsłon
Szanowni Państwo!
W umowie mam zapis, iż mam prowadzić działalność gospodarczą "w sposób ciągły przez okres 12 miesięcy licząc od dnia rozpoczęcia działalności gospodarczej" (chodzi o dotację unijną). W CEDIG jako dzień rozpoczęcia działalności gospodarczej mam zapisane dzień 01.04.2013 r.
Ostatnio otrzymałem pismo (od strony umowy), iż związku z powyższym zapisem w umowie, jestem zobowiązany do prowadzenia działalności gospodarczej do dnia 01.04.2014 r. włącznie. Wg mnie ostatni dzień prowadzenia działalności zgodnie z zapisami umowy to 31.03.2014 r. Mam pytanie! - Kto ma rację?
Janusz Małecki
2014-04-17 12:05 autor odpowiedzi: Krajowa_Izba_Gospodarcza
Witamy,
Zgodnie z art. 14 ust. 1 ustawy o swobodzie działalności gospodarczej przedsiębiorca może podjąć działalność gospodarczą w dniu złożenia wniosku o wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej albo po uzyskaniu wpisu do rejestru przedsiębiorców w Krajowym Rejestrze Sądowym.
Z zapisów umowy jak przedstawiono wynika, iż działalność gospodarcza ma być prowadzona w sposób ciągły przez pełne 12 miesięcy, dlatego też w umowie zawarto datę 1.04.2014 r.
Pozdrawiamy
Zespół Centrum Pomocy elektronicznego Punktu Kontaktowego
Dodano 2014-03-01 13:20 przez konto usunięte
Witam,właśnie jestem w trakcie składania wniosku o dotację do PUP o dofinansowanie. W związku z tym mam dwa pytania. Pierwsze dotyczy, czy wybrane przeze mnie PKD są wystarczające do prowadzenia działalności w zakresie:
- pozycjonowanie stron, Wpisy na forach/blogach (związane z pozycjonowaniem)- sp...
Dodano 2014-02-24 13:32 przez kacha73
Witam,
prowadzę z mężem działalność gospodarczą w formie spółki cywilnej, oprócz tego mąż ma zarejestrowaną działalność tylko na siebie. Dnia 28 lutego kończymy działalność w formie spółki, mąż zostawia swoją firmę.
Posiadamy towar, który chcemy przekazać firmie męża (czy tak można), aby remanent by...
Dodano 2014-03-12 11:02 przez dolusia2
Jakie są konsekwencje wykonania usługi lub wyprodukowania detalu w przypadku braku wpisu takiego rodzaju wykonywania działalności we wpisie do ewidencji działalności gospodarczej?
Dodano 2014-03-10 17:46 przez aniset
Prowadzę działalność gospodarczą i jestem na kasie fiskalnej. Moja mama, emerytka lat 72 chciałaby otworzyć swoją działalność, ryczałt 3% na sezon letni. Czy na jednym punkcie handlowym mogą być dwie działalności?
Czy mogę sprzedawać jej towar nie nabijając na swoją kasę fiskalną? Jak to jest w przy...
Dodano 2014-03-07 18:32 przez konto usunięte
Jestem osobą bezrobotną, dowiedziałam się, że mogę starać się o dofinansowanie z urzędu pracy na rozpoczęcie działalności (nigdy wcześniej nie prowadziłam działalności).
Złożyłam wniosek i udało mi się dostać dofinansowanie, tylko nie mam pojęcia jak się za to wszystko zabrać. Chcę otworzyć sklep z ...
Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.
Działalność sezonowa to specyficzna forma przedsiębiorczości, która prowadzona jest przez ograniczony czas w roku, np. przez wakacje czy ferie zimowe. Sezonowi przedsiębiorcy dostosowują się do preferencji i zachowań klientów ...
Porada zawiera rekomendacje postępowań, zarówno tych formalnoprawnych, jak i praktycznych czynności, które powinien wcześniej przyszły już przedsiębiorca podjąć, aby jak najwcześniej tj. już od chwili wpisu do rejestru przedsiębiorców ...
Prowadzenie własnej firmy rodzi obowiązki podatkowe, ale również zobowiązania w zakresie ubezpieczeń społecznych. Każdy przedsiębiorca musi bowiem terminowo odprowadzać składki do ZUS. Unikanie lub zaniedbywanie tego obowiązku oznacza ...
Gdy w kalendarzu wrzesień, a czas letnich urlopów już powoli za nami, druga połowa roku w firmie nabiera tempa. Warto usystematyzować, jakie obowiązki stoją przed przedsiębiorcą i o czym należy pamiętać.
2024-10-01 19:13
2024-05-16 12:20