eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaBHPPrzekroczenie terminu sporządzenia protokołu


2015-03-27 19:50 autor: konto usunięte

4 004 odsłon

Przekroczenie terminu sporządzenia protokołu

Niedawno zdarzył mi się wypadek. Zespół powypadkowy ma oczywiście 14 dni od dnia uzyskania zawiadomienia o wypadku, na sporządzenie protokołu powypadkowego. Jednak zorientowałem się, że zespół powypadkowy pomylił się o jeden dzień i sporządził protokół i zapoznał mnie z jej treścią 15 dnia.

Prawdopodobnie błędnie obliczyli te 14 dni. Protokół został podpisany, zatwierdzony przez pracodawcę, a w polu, w którym w razie sporządzenia protokołu powypadkowego po 14 dniu, należały wpisać okoliczności i trudności w jego sporządzeniu, nic nie ma wpisane.

Chciałbym się zapytać czy będą z tego tytułu jakieś konsekwencje?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2015-03-27 21:03 autor odpowiedzi: Monika Rucka-Peryt

    Proszę podać dokładne daty postępowania powypadkowego, jest to wpisane w protokole. W przypadku przekroczenia terminu zespoł powypadkowy uzasadnia ten fakt. 
    Tak czy inaczej dla Pana nie ma to znaczenia, czy termin jest 14 czy 15 dni, być może podczas kontroli PIP to zostanie ujawnione, wtedy zastosuje Inspektor Pracy wystąpienie do pracodawcy.

    Zapraszam na mój blog www.behapowcy.pl Polecam www.mirp.pl

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2015-03-27 21:28 autor odpowiedzi: konto usunięte

    26.02. rozpoczęło się postępowanie a 12.03 zakończono.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • kasia2000254

    Dodano 2014-07-20 22:06 przez kasia2000254

    Jak zgłosić wypadek w pracy, jeśli pracodawca tego nie zrobił?

    Co mogę zrobić, jeśli pracodawca nie dał nikomu znać o wypadku w pracy, a mam obcięte część palca prawej ręki i jestem na zwolnieniu?

  • konto usunięte

    Dodano 2016-10-18 14:52 przez konto usunięte

    Wypadek w autokarze pracowniczym

    Czy skręcenie stawu skokowego przez pracownika w autokarze, którym pracodawca dowozi pracowników do zakładu produkcyjnego z innej miejscowości można uznać za wypadek przy pracy, czy za wypadek w drodze do pracy?

  • nikol

    Dodano 2012-12-30 20:35 przez nikol

    Przymus pracy w dni wolne.

    Od kilku miesięcy zmuszani jesteśmy do pracy w dni wolne od pracy - soboty. Wynagrodzeniem jest zwykła stawka godzinowa. Co można zrobić w takiej sytuacji. Czy pisemne zgłoszenie do Państwowej Inspekcji Pracy w formie anonimowej może przynieść skutek? Proszę o radę.
    POZDRAWIAM

  • konto usunięte

    Dodano 2016-07-04 22:08 przez konto usunięte

    Cały ekwiwalent urlopowy wysłano do komornika

    W firmie zakończyłam pracę 30 VI 2015 roku. Podczas pracy miałam zajęcie komornicze niealimentacyjne. W marcu 2016 roku Państwowa Inspekcja Pracy przeprowadziła kontrolę ogólną (na mój wniosek z zastrzeżeniem moich danych) i jakimś cudem w tym właśnie miesiącu firma wysłała do komornika kwotę około ...

  • pepsa1

    Dodano 2014-08-24 20:29 przez pepsa1

    Skarga na firmę i słaba kontrola PIP

    PIP w Sieradzu nie spełnia zadań. Pan, który przychodzi na kontrolę do prywatnego zakładu zagląda tam, gdzie właściciel mu pokazuje. Pracownicy którzy są zatrudniani na czarno siedzą w tym czasie w garażu, na sali są tylko trzy osoby, które mają zatrudnienie na czas nieokreślony.
    Była skarga złożona...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Projektowana ustawa ochrony osób zgłaszających naruszenia prawa w miejscu pracy, która ma na celu dostosowanie do unijnej dyrektywy z 23 października 2019 r., wskazuje na Państwową Inspekcję Pracy jako na organ do udzielania informacji ...

Zgodnie z zarysem działań na 2024 rok, Państwowa Inspekcja Pracy planuje przeprowadzenie 60 tysięcy kontroli w różnych sektorach gospodarki. W tym ambitnym planie uwzględnionych zostało 35 tysięcy podmiotów, takich jak pracodawcy ...

Przypominamy, iż minimalna stawka godzinowa w przypadku umów zlecenia oraz umów o świadczenie usług, zgodnie z nowelizacją ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę ma wynosić 12 zł brutto za godzinę.

Państwowa Inspekcja Pracy jest organem powołanym do sprawowania nadzoru oraz kontroli przestrzegania prawa pracy, w szczególności dotyczącego przepisów BHP oraz legalności zatrudnienia i innej pracy zarobkowej w zakresie określonym w Ustawie ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii BHP

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania