Witam Pana,
dostałem dofinansowanie z urzędu pracy, w tym na auto 8 tysięcy. Kupiłem auto za 8 tysięcy na fakturę marżę, ale na tej fakturze nie mam, że kupiłem na firmę, tyko na siebie. Mógłby mi Pan podpowiedzieć, co teraz mam zrobić, bo nie chcę oddawać pieniędzy urzędowi, a to mi grozi.
Z poważaniem,
Kamil
2013-09-18 18:33 autor odpowiedzi: wfirma.pl - księgowość online
Ekspert w dziedzinie prawa gospodarczego i księgowości w serwisie wfirma.pl
2013-09-19 11:31 autor odpowiedzi: konto usunięte
Dodano 2014-01-16 14:19 przez mw89
Witam,
mam dosyć spory problem. Prowadzę działalność związaną z transportem, ale we wpisie do EDG mam również wpisany handel samochodami.
Zakupiłam samochód ciężarowy na kwotę 3000 zł ( w tym roku), od osoby prywatnej w związku z czym otrzymałam umowę kupna-sprzedaży. Teraz chcę go sprzedać firmie, ...
Dodano 2013-11-01 14:39 przez LukaszL
Witam,
prowadzę działalność na zasadach ogólnych, nie jestem VAT-owcem. Chciałem sprzedać auto, które wciągnąłem w środki trwałe (jak rozumiem, umowa sprzedaży pozwoliłaby usunąć auto z ewidencji). Z braku czasu wstawiłem auto do komisu i dziś zostało przez komis sprzedane, jednak otrzymałem jedynie...
Dodano 2013-10-17 09:58 przez judyta_25
Witam,
sprzedałam auto wykorzystywane do działalności gospodarczej, kupione na fakturę VAT na firmę. Rozliczam się na zasadach ogólnych, nie jestem płatnikiem VAT. Kupującemu (osobie prywatnej) wystawiłam umowę K/S oraz rachunek. Czy w tej sytuacji kupujący musi zgłosić się do US i opłacić PCC?
Dodano 2013-09-29 10:30 przez biltema
Witam!
Prowadzę firmę, syn też prowadzi firmę ale za granicą. Planujemy kupić samochód ciężarowy wspólnie i wykorzystywać go też wspólnie. Jakie procedury i warunki musimy spełnić?
Dodano 2013-10-17 12:23 przez konto usunięte
Prowadzę działalność gospodarczą, jestem płatnikiem podatku VAT, rozliczam się wg jednolitej stawki 19%. W dniu 26.09.2013 zakupiłam używane auto na firmę od osoby fizycznej. W dniu 27.09.2013 przekazałam je do użytkowania dla celów służbowych do firmy.
08.10.2013 r. wpłaciłam podatek PCC-3 na podst...
Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.
Działalność sezonowa to specyficzna forma przedsiębiorczości, która prowadzona jest przez ograniczony czas w roku, np. przez wakacje czy ferie zimowe. Sezonowi przedsiębiorcy dostosowują się do preferencji i zachowań klientów ...
Prowadzenie własnej firmy rodzi obowiązki podatkowe, ale również zobowiązania w zakresie ubezpieczeń społecznych. Każdy przedsiębiorca musi bowiem terminowo odprowadzać składki do ZUS. Unikanie lub zaniedbywanie tego obowiązku oznacza ...
Gdy w kalendarzu wrzesień, a czas letnich urlopów już powoli za nami, druga połowa roku w firmie nabiera tempa. Warto usystematyzować, jakie obowiązki stoją przed przedsiębiorcą i o czym należy pamiętać.
Zbliżający się koniec roku to dla przedsiębiorców, obok podsumowania realizacji planów, czas dopełnienia obowiązków, które wynikają z przepisów prawa. Warto jak najszybciej sprawdzić, jakie powinności i do kiedy musimy wypełnić.