Dzień dobry,
jestem rolnikiem posiadającym samochód ciężarowy, od którego odliczyłem podatek VAT. Obecnie żona otworzyła firmę skup zbóż i chcielibyśmy żeby ten samochód jeździł na potrzeby firmy.
Moje pytanie brzmi: jak prawnie mogę przepisać to auto na firmę?
2016-07-07 08:01 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy
Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.
Dodano 2016-01-04 21:09 przez kulczyba
Dzień dobry,w 2010 roku został zakupiony samochód na działalność gospodarczą z pełnym odliczeniem VAT - przerobienie na wielozadaniowy van z jednym rzędem siedzeń. Obecnie chciałbym przerejestrować auto z 2 osobowego "ciężarowego" na 5 osobowy do celów mieszanych - wszystko w ramach działalności ocz...
Dodano 2015-03-05 10:37 przez tudo
Witam,prowadziłem działalność gospodarczą jako osoba fizyczna i byłem płatnikiem VAT, w tym okresie kupiłem samochód ciężarowy, od którego odliczyłem VAT. Obecnie firmę zlikwidowałem i nie jestem już płatnikiem VAT - chcę sprzedać auto. Czy teraz sprzedaję na umowę kupna-sprzedaży i co z VAT-em?
Dodano 2013-10-10 12:51 przez ARGA
Posiadam pojazdy ciężarowe w firmie do 3,5 tony (działalność gospodarcza). Czy muszę posiadać dodatkowe zaświadczenie ze stacji kontroli pojazdów zwane VAT-1, aby odliczać paliwo od kosztów? Słyszałem, że od 04.2013 zmieniła się ustawa. Czy to prawda?
Dziękuję za pomoc i pozdrawiam,
Wojtek
Dodano 2014-07-02 20:55 przez hula
Prowadzę działalność gospodarczą, aktualnie posiadam dwa samochody (mercedes sprinter - pocztowy). Opis: dwa siedzenia, przegroda, kontener połączony na stałe z kabiną.
Pierwszy samochód użytkuje 3 lata, w dowodzie rejestracyjnym mam wpis samochód ciężarowy przeznaczenie uniwersalny z adnotacją VAT-...
Dodano 2017-03-17 21:19 przez konto usunięte
Witam,prowadzę działalność, w związku z czym dokonałem zakupu samochodu i na podstawie przeglądu i wbitego VAT-1 w dowodzie odliczyłem 100% VAT. Obecnie po upływie 3,5 roku chciałbym go sprzedać.Czy w związku z tym muszę dokonać korekty VAT? Jeśli nie, to czy można prosić o podstawę prawną?
Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.
Z dniem 1 stycznia 2022 r. przedsiębiorcy ustalają na nowych zasadach podstawę wymiaru składki na ubezpieczenie zdrowotne. Ważne stały się tutaj: forma opodatkowania, jak też wysokość uzyskiwanych firmowych przychodów/dochodów.
W ostatnim czasie wiele mówi się o zasadach rozliczania składek na ubezpieczenie zdrowotne w kontekście Polskiego Ładu. Wprowadzane zmiany dotyczą zarówno nowego sposobu obliczania wysokości składki, jak i pozbawienia przedsiębiorców ...
Przedsiębiorcy, którzy chcą w tym roku korzystać z małego ZUS plus, mogą już składać odpowiednie dokumenty. Należy to zrobić do 1 lutego 2021 roku.
Liczysz na mały ZUS, ale nie jesteś pewien, czy możesz z niego skorzystać? Z pomocą przyjdzie ci kalkulator udostępniony przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych na stronie internetowej eSkladka.pl.