Witam,
pracuję jako serwisant aparatury medycznej, co sprawia że podróżuję samochodem po całej Polsce. W mojej firmie samochody służbowe na podstawie uchwały rady nadzorczej sprzed kilku lat parkowane są na parkingach strzeżonych lub w garażu użytkownika.
Ja mieszkam 20 km od siedziby firmy i prócz dni, w które wyjeżdzam poza miasto gdzie mieści się firma poruszam się na trasie "garaż przy moim domu - firma - garaż przy moim domu" oraz dodatkowo będąc "na miejscu" sprawy służbowe w mieście, gdzie firma się znajduję często załątwiam.
Moje pytanie jest więc następujące: Jak rozpisywać te dojazdy "garaż przy moim domu - firma - garaż przy moim domu"? Pytam, bo czasem w miesiącu jest tego 200 km a czasem około 800 .....
Pozdrawiam,
Piotr
2014-04-27 20:39 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy
Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.
2014-04-30 00:37 autor odpowiedzi: kaseczek
Witam
Chodzi o kilometrówki, które weszły od kwietnia w związku z odliczniem vatu przez firmę. Wprowadzono nam ewidencję i chciałem się jakoś zorientować czy wpisywanie w tą ewidencję dojazdów parking (mój garaż) - praca nie będzie dla skarbóki problemem.
Samochody nie są parkowane pod firmą ponieważ nie mam tam poprostu miejsca na te samochody i dlatego jednie parkują je na parkingach strzeżonych bo nie posiadają garaży inni w garażu przy własnym domu.
Dodano 2014-04-10 10:01 przez konto usunięte
Witam,
jestem właścicielem firmy i wykorzystuję prywatne auto do celów służbowych, rozliczając tzw. kilometrówkę. Mieszkam 10 km od siedziby firmy. Czy do ewidencji przebiegu pojazdu muszę wprowadzać dojazd do siedziby firmy?
Czy wystarczy tylko z siedziby firmy do klienta rozpisać kilometrówkę?
Dodano 2013-02-27 07:20 przez grafix
Witam,
Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą - usługi - we własnym mieszkaniu tzn. przeznaczyłem pokój na tą działalność - ok. 12 m2, co stanowi ok. 10% całej powierzchni mieszkania. Rozliczam się na zasadach ogólnych KPiR.
1. Czy mogę wrzucać w koszty 10% rachunku za prąd, wodę, ścieki (WC ...
Dodano 2014-03-08 09:34 przez ewka30-30
Mieszkam i pracuje w miejscowości O, zostałam oddelegowana do miejscowości K na okres 3 miesięcy. Czas dojazdu do pracy środkami transportu PKP i MPK przekracza 2 godz. co wykazuje na druku delegacji.
W moim zakładzie obowiązuje Pakt Gwarancji Pracowniczych dla pracowników PKP CARGO (zzkontra.pl /G...
Dodano 2013-10-17 08:57 przez szelp
Witam,
chciałbym się dowiedzieć, czy istnieje jakaś możliwość odliczenia kosztów dojazdu do pacy (np. założenie działalności)? Dojeżdżam codziennie 130 km w jedną stronę i na paliwo wydaję ok. 1300 zł miesięcznie. Gdyby dało się to jakoś odliczyć, to by to tochę obniżyło koszty?
Dodano 2015-04-27 21:42 przez Mackam25
Dzień dobry,
w czwartek w mojej firmie odbyło się zebranie, na którym dowiedzieliśmy się, że nasza firma przenosi się do innej miejscowości, oddalonej od obecnej firmy o 46 km. Powodem są zbyt wysokie koszty dzierżawy oraz transportu wyrobów do głównej siedziby firmy.
Pani dyrektor na zebraniu powie...
Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.
Od 14 listopada 2007 r. obowiązują nowe, wyższe stawki za jeden kilometr przebiegu pojazdu. Stawki te służą m.in. do rozliczania kosztów używania w jazdach lokalnych prywatnego pojazdu przez pracownika dla celów pracodawcy.
Jeżeli firma przystaje na zwrot kosztów używania przez współpracownika samochodu prywatnego na jej potrzeby, musi pamiętać o konieczności zaprowadzenia ewidencji przebiegu pojazdu. Wartość otrzymanego zwrotu kosztów używania samochodu ...
Pracodawca może refundować pracownikowi koszty używania prywatnego samochodu do celów służbowych na dwa sposoby: przyznając miesięczny ryczałt pieniężny albo rozliczając się z pracownikiem według faktycznie przejechanych przez niego ...
W ramach zapewnienia bezpieczeństwa pracownikowi posługującemu się autem służbowym, pracodawca musi zadbać o przeglądy techniczne auta oraz jego sprawne i kompletne wyposażenie, ale również kontrolować czas spędzony w podróży. Jednak ...