Posiadam w firmie samochód ciężarowy skrzyniowy nie przekraczający 3,5 tony.
Proszę i informację czy muszę ponownie wykonać przegląd samochodu oraz czy muszę prowadzić ewidencję przebiegu pojazdu aby odpisać 100% VAT od paliwa?
Dodano 2013-10-10 12:51 przez ARGA
Posiadam pojazdy ciężarowe w firmie do 3,5 tony (działalność gospodarcza). Czy muszę posiadać dodatkowe zaświadczenie ze stacji kontroli pojazdów zwane VAT-1, aby odliczać paliwo od kosztów? Słyszałem, że od 04.2013 zmieniła się ustawa. Czy to prawda?
Dziękuję za pomoc i pozdrawiam,
Wojtek
Dodano 2014-03-09 15:11 przez konto usunięte
Witam,
zakupiłem 2014 samochód ciężarowy do 3,5 ton o ładowności 800 Doblo Maxi. Czy po 1 kwietnia mogę odliczać VAT od paliwa 100% i leasing? W dowodzie jest ciężarowe i ma homologacje n1. Czy jeżeli jestem firmą jednoosobową, to czy mogę samochodu użyczyć pracownikowi na zlecenie?
Dodano 2014-03-05 15:34 przez JustysiaS
Witam,
firmę założyłam w styczniu 2014 r. Miałam wcześniej zakupiony samochód ciężarowy VW T4. Samochód wprowadziłam do ewidencji środków trwałych. W dowodzie rejestracyjnym mam dopuszczalną ładowność 973 kg, samochód ciężarowy, przeznaczenie: uniwersalny, samochód ma 3 miejsca (art. 86a ust.2 pkt.6...
Dodano 2014-03-05 09:39 przez halcia4
Witam,
prowadzę działalność gospodarczą PKPiR i VAT. Chciałabym wykorzystać prywatny samochód osobowy do działalności częściowo prywatnie. Wiem, że mogę prowadzić ewidencję przebiegu pojazdu i kilometrówkę.
Moje pytania:
1. Czy ubezpieczenie samochodu - pakiet OC AC NW - 2100 zł mogę w całości zaks...
Dodano 2014-02-05 10:18 przez George_II
1. Wydatki związane z eksploatacją samochodu prywatnego (paliwo, naprawy, wymiana opon, OC/AC, itp.) używanego w działalności należy rozliczać brutto, łącznie z VAT?
Rozliczam się na zasadach ogólnych, prowadzę PKPiR i ewidencję przebiegu pojazdu. Nie jestem płatnikiem VAT (sprzedaż roczna poniżej 1...
Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.
Działalność sezonowa to specyficzna forma przedsiębiorczości, która prowadzona jest przez ograniczony czas w roku, np. przez wakacje czy ferie zimowe. Sezonowi przedsiębiorcy dostosowują się do preferencji i zachowań klientów ...
Z dniem 1 stycznia 2022 r. przedsiębiorcy ustalają na nowych zasadach podstawę wymiaru składki na ubezpieczenie zdrowotne. Ważne stały się tutaj: forma opodatkowania, jak też wysokość uzyskiwanych firmowych przychodów/dochodów.
W ostatnim czasie wiele mówi się o zasadach rozliczania składek na ubezpieczenie zdrowotne w kontekście Polskiego Ładu. Wprowadzane zmiany dotyczą zarówno nowego sposobu obliczania wysokości składki, jak i pozbawienia przedsiębiorców ...
Przedsiębiorcy, którzy chcą w tym roku korzystać z małego ZUS plus, mogą już składać odpowiednie dokumenty. Należy to zrobić do 1 lutego 2021 roku.